ZASTUPNIČKI DOM SABORA REPUBLIKE HRVATSKE

Na temelju članka 89. Ustava Republike Hrvatske, donosim

UKAZ

o proglašenju Zakona o područjima županija, gradova i općina u Republici Hrvatskoj

Proglašavam Zakon o područjima županija, gradove i općina u Republici Hrvatskoj koji je donio Zastupnički dom Sabora Republike Hrvatske na sjednici 29. prosinca

1992.

Broj : PA4-115/1-92.

Zagreb, 30. prosinca 1992.

predsjednik Republike Hrvatske

dr. Franjo Tuđman, v. r.


 

ZAKON

o područjima županija, gradova i općina u Republici Hrvatskoj

I. TEMELJNE ODREDBE

Članak 1.

Ovim Zakonom utvrđuju se županije, gradovi i općine u Republici Hrvatskoj, određuje njihov naziv i područje te uređuju i druga pitanja od važnosti za teritorijalno ustrojstvo jedinica lokalne samouprave.

Članak 2.

Naziv (ime) jedinice lokalne samouprave određuje se ovim Zakonom prema nazivu naselja u kojem je njezino sjedište ili prema povijesnom ili zemljopisnom obilježju.

Tijela jedinice lokalne samouprave mogu, u skladu sa statutom jedinice, stolovati i izvan njezinog sjedišta.

Naziv pojedinog naselja u sastavu općine odnosno grada odreduje gradsko odnosno općinsko vijeće u skladu s posebnim zakonom.

Članak 3.

Županije na području Republike Hrvatske su:

I. Županija Zagrebačka sa sjedištem u Zagrebu.

II. Županija Krapinsko-Zagorska sa sjedištem u Krapini.

III. Županija Sisačko-Moslavačka sa sjedištem u Sisku.

IV. Županija Karlovačka sa sjedištem u Karlovcu.

V. Županija Varaždinska sa sjedištem u Varaždinu.

VI. Županija Koprivničko-Križevačka sa sjedištem u Koprivnici.

VII. Županija Bjelovarsko-Bilogorska sa sjedištem u Bjelovaru.

VIII. Županija Primorsko-Goranska sa sjedištem u Rijeci.

IX. Županija Ličko-Senjska sa sjedištem u Gospiću.

X. Županija Virovitičko-Podravska sa sjedištem u Virovitici.

XI. Županija Požeško-Slavonska sa sjedištem u Požegi.

XII. Županija Brodsko-Posavska sa sjedištem u Slavonskom Brodu.

XIII. Županija Zadarsko-Kninska sa sjedištem u Zadru.

XIV. Županija Osječko-Baranjska sa sjedištem u Osijeku.

XV. Županija Šibenska sa sjedištem u Šibeniku.

XVI. Županija Vukovarsko-Srijemska sa sjedištem u Vukovaru privremeno Vinkovci.

XVII. Županija Splitsko-Dalmatinska sa sjedištem u Splitu.

XVIII. Županija Istarska sa sjedištem u Pazinu.

XIX. Županija Dubrovačko-Neretvanska sa sjedištem u Dubrovniku.

XX. Županija Međimurska sa sjedištem u Čakovcu.

XXI. Grad Zagreb.

U sastavu pojedinih županija su kotarevi sa posebnim samoupravnim položajem i to:

1. u Županiji Sisačkoj je Kotar Glina;

2. u Županiji Zadarsko-Kninskoj je Kotar Knin.

Članak 4.

Gradovi na teritoriju Republike Hrvatske su slijedeća sjedišta tijela županija:

1. Bjelovar, 2. Čakovec, 3. Dubrovnik, 4. Gospić. 5. Karlovac, 6. Koprivnica, 7. Krapina, 8. Pazin, 9. Požega,10. Osijek,11. Rijeka,12. Sisak,13. Slavonski Brod,14. Split,15. Ši benik, 16. Varaždin, 17. Virovitica, 18. Vukovar, 19. Zadar i 20. Zagreb.

Status grada, pored gradova iz stavka 1. ovog članka imaj u i :

1. Beli Manastlr, 2. Biograd na moru, 3. Buje, 4. Buzet, 5. Crikvenica, 6. Čabar, 7. Daruvar, 8. Duga Resa, 9. Drniš,10. Đakovo,11. Hvar,12. Kaštela, 13. Knin, 14. Korčula, 15. Križevci, 16. Krk,17. Kutina, 18. Ilok, 19. Imotski, 20. Labin, 21. Makarska, 22. Metković, 23. Našice, 24. Nova Gradiška, 25. Novi Vinodolski, 26. Novska, 27. Ogulin, 28. Omiš, 29. Opatija, 30. Otočac, 31. Petrinja, 32. Podravska Slatina, 33. Pula, 34. Ploče, 35. Poreč, 36. Rab, 37: Rovinj, 38. Samobor, 39. Senj, 40. Sinj, 41. Slunj, 42. Solin, 43. Trogir, 44. Valpovo, 45. Vinkovci, 46. Vis, 47. Zabok, 48. Zlatar, 49. Županja.

Članak 5.

Područje Grada Zagreba utvrđuje se posebnim Zakonom Grada Zagreba.

II. PODRUČJA ŽUPANIJA, GRADOVA I OPĆINA

Članak 6.

U sastavu pojedine županije su slijedeći gradovi i općine kao i naselja u sastavu gradova i općina:

Grad, Općine, Mjesta koja ulaze u sastav

I. ŽUPANIJA ZAGREBAČKA (sjed. u Zagrebu)

1. Brdovec

Brdovec

Donji Laduč

Drenje Brdovečko

Gornji Laduč

Harmica

Javorje

Ključ Brdovečki

Prigorje Brdovečko

Prudnice

Savski Marof

Šenkovec

Vukovo Selo

Zdenci Brdovečki

2. Dugo Selo

Andrilovec

Dugo Selo

Kozinščak

Kopčevec

Lukarišće

Mala Ostrna

Prozorje

Puhovo

Velika Ostrna

3. Rugvica

Božjakovina

Donje Dvorišće

Gornja Greda

Gornje Dvorišće

Gračec

Hrebinec

Kusanovec

Lupoglav

Prikraj

Prečec

Rugvica

Stančić

Štakorovec

Tedrovec

4. Brckovljani

Brckovljani

Čista Mlaka

Črnec Rugvički

Črnec Dugoselski

Donja Greda

Dragošička

Hrušćica

Teževo

Jalševec Nartski

Leprovica

Nart Savski

Novaki Nartski

Novaki Oborovski

Obedišće Ježevsko

Oborovo

Okunšćak

Otok Nartski

Otok Svibovski

Prevlaka

Preseka Oborovska

Svibje

Sop

Struga

Nartska

Trstenik Nartski

5. Hruševec Kupljenski

Bela Gorica

Bobovec Rozganski

Dubrave

Donji Čemehovec

Hruševec Kupljenski

Hruševec Pušćanski

Lukavec Sutlanski

Lugarski Breg

Krajska Ves

Kraj Gornji

Kupljenovo

Merenje

Pluska

Pologi

Prosinec

Rozga

Vadina

Vučilčevo

Žejinci

6. Pušća

Bregovljana

Celine Pušćanske

Donja Pušća

Dubrava Pušćanska

Gornja Pušća

Hrebine

Hrastina Brdovečka

Kraj Donji

Križ Brdovečki

Marija Magdalena

Marija Gorica

Oplaznik

Pojatno

Trstenik Pušćanski

Žlebec Gorički

Žlebec Pušćanski

1. SAMOBOR

Braslovje

Bukovje Podvrško

Celine Samoborske

Cerje Samoborsko

Domaslovec

Dragonoš

Draganje Selo

Dubrava Samoborska

Farkaševec Samoborski

Gradna

Gregurić Breg

Hrastina Samoborska

Kladje

Kotari

Mala Jazbina

Mala Rakovica

Manja Vas

Mali Lipovec

Mala Gorica

Medsave

Otruševec

Rude

Samobor

Savršćak

Slani Dol

Slavagora

Šipački Breg

Vrhovčak

Vratnik Samoborski

Veliki Lipovec

Vrbovec Samoborski

Velika Rakovica

Bobovica

Bregana

LugSamoborski

Noršić Selo

Podvrh

Samoborshi Otok

Dolec Podokićki

Drežnik Podokićki

Falašćak

Galgovo

Konjšćica

Klake

Molvice

Podgrađe Podokićko

Pavučnjak

Petkov Breg

Rakov Potok

Sveti Martin pod Okićem

Žitarka

Prekrižje Plešivičko

Beder

Breganica

Javorek

Kostanjevec

Podvrški

Slapinica

Višnjevec Podvrški

7. Sveta Nedjelja

Bestovje

Brezje Samoborsko

Jagnjić Dol

Kalinovica

Kerestinec

Mala Gorica

Novaki Samoborski

Nedjeljski Breg

Orešje Rakitje

Srebrnjak

Strmec Samoborski

Sveta Nedjelja

8. Sv. Ivan Zelina

Berislavec

Biškupec Zelinski

Breg Mokrički

Bunjak

Črečan

Donja Topličica

Donje Psarjevo

Gornje Psarjevo

Gornja Topličica

Gornji Vinkovec

Hrastje

Kladešćica

Kalinje

Mokrica Tomaševečka

Nespeš

Novo Mjesto

Polonje

Polonje Tomaševečko

Pretoki

Salnik

Selnica Psarjevačka

Sveti Ivan Zelina

Šulinec

Velika Gora

Beloslavec

Bosna

Bedenica

Donje Orešje

Dubovec Bisaški

Gornje Orešje

Filipovići

Keleminovec

Komin

Novakovec Bisaški

Omamno

Otrčkovec

Prepolno

Radoišće

Salovec

Surdovec

Turkovčina

Tomaševec Bisaški

Zadrkovec

Zrinšćina

Žitomir

Banje Selo

Bukevje

Brezovec Zelinski

Blaškovec

Blaževdol

Blaževdol Psarjevački

Bukovec Zelinski

Curkovec

Donja Drenova

Donja Zelina

Goričanec

Goričica

Gornja Drenova

Hrnjanec

Križevčec

Krečaves

Laktec

Majkovec

Marinovec Zelinski

Obrež Zelinski

Paukovec

Sveta Helena

Suhodol Zelinski

Vukovje Zelinsko

9. Jastrebarsko

Belčići

Brebrovac

Brezari

Breznik Plešivički

Bukovac Svetojanski

Celine

Crna MIaka

Cvetković

Čabdin

Čeglje

Črnilovec

Dolanjski Jarak

Domagović

Donji Desinec

Draga Svetojanska

Dragovanščak

Donja Reka

Goljak

Gračac Slavetički

Gudci Draganički

Gorica Svetojanska

Gornji Desinec

Gornja Kupčina

Gornja Reka

Grabarak

Hrastje Plešivičko

Hrašča

Ivančići

Izimlje

Jastrebarsko

Jurjevčani

Kupeć Dol

Lanišće

Lokošin Dol

Malunje

Milidini

Novaki Petrovinski

Paljugi

Pavlovčani

Petrovina

Plešivica

Prhoč

Prilipje

Prodin Dol

Rastoki

Redovje

Slavetić

Srednjak

Špigelski Breg

Toplice

Tihočaj

Vlaškovec

Volavje

Vranov Dol

Vukšin Šipak

Zdihovo

10. Klinča sela

Beter

Donja Purgarija

Donja Zdenčina

Goli Vrh

Gonjeva

Gornja Purgarija

Gornja Zdenčina

Klinča Selo

Kozlikovo

Kupinec

Novo Selo Okićko

Orešje Okićko

Poljanica Okićka

Repišće

Stankovo

Tržić

11. Pisarovina

Bratina

Bregana Pisarovinska

Donja Kupčina

Dvoranci

Gorica Jamnička

Gradec Pokupski

Jamnica Pisarovinska

Lijevo Sredičko

Lučelnica

Pisarovina

Podgorje Jamničko

Selsko Brdo

Topolovec Pisarovinski

Veliha Jamnička

12. Žumberak (sjedište Krašić)

Bukovica Prekriška

Brezarić

Brlenić

Cunkova Draga

Dol

Donje Prekrižje

Guci Draganički

Gornje Prekrižje

Hrženik

Hutin

Jezerine

Kurpezova Gorica

Krnežiči

Kučer

Kostel Pribićki

Krašić

Krupače

Mirkopolje

Pesak

Pribić

Pribić Crkveni

Rude Pribićke

Strmac Pribićki

Svrževo

Veliki Vrh

13. Sošice

Bratelji

Brezovac Žumberački

Budinjak

Cerovica

Dane

Gornja Vas

Golubići

Kravljak

Novo Selo Žumberačko

Osredek Žumberački

Osunja

Poklek

Selce Žumberačko

Sječevac

Stojdraga

Šimraki

Tisovac Žumberački

Barovka

Begovo Brdo Žumberačko

Careva Draga

Cernik

Čučići

Donji Oštrc

Drašči Vrh

Gračac Slavetički

Glušinja

Gornji Oštrc

Grgetići

Grič

Hartije

Javor

Jezernice

Jurkovo Selo

Kalje

Kordići Žumberački

Kostenjevac

Konjarić Vrh

Kupčina Žumberačka

Medven Draga

Mrzlo Polje Žumberačko

Markušići

Prvinci

Plavci

Petričko Selo

Pečno

Radinovo Brdo

Radina Gorica

Reštovo Žumberačko

Sopote

Sošice

Stari Grad Žumberački

Staničići Žumberački

Stupe

Tihočaj

Tomaševci

Tupčina

Visoče

Višči Vrh

Vranjak Žumberački

Vukovo Brdo

Vlašić Brdo

Žamarija

Željezno Žumberačko

Žumberak

Badovinci

Brašljevica

Bulići

Brezovica Žumberačka

Cvetišče

Dančulovići

Dojutrovica

Doljani Žumberački

Dragoševci

Dučići

Goleši Žumberački

Gudalji

Kamenci

Kašt

Keseri

Kunčani

Kuljaji

Liješće

Malinci

Pilatovci

Popović Žumberački

Radatovići

Rajakovići

Sekulići

Šiljki

14. Vrbovec

Banovo

Brčevec

Celine

Cerik

Cerje

Donji Tkalec

Dijaneš

Dulepska

Đivan

Gaj

Gornji Tkalec

Gostović

Graberanec

Grabešćak

Greda

Konak

Kučari

Lazarevac

Lonjica

Lovrečka Varoš

Lovrečka Velika

Luka

Lukovo

Marenić

Martinska Ves

Naselje Stjepana Radića

Negovec

Novo Selo

Pirakovec

Peskovec

Poljana

Poljanski Lug

Podolec

Prilesje

Samoborec

Savska Cesta

Topolovec

Vrbovec

Vrbovečki Pavlovec

Vrhovec

Žunci

15. Preseka

Donja Velika

Gornja Velika

Gornjaki

Hruškovica

Kamenica

Kraljev Vrh

Krušljevac

Ledina

Pogančec

Preseka

Slatina

Srednja Velika

Strmec

Šelovec

Vinkovec

Žabnjak

16. Rakovica

Baničevec

Brezani

Dropčevac

Dvorišće

Goli Vrh

Hruškovec

Hudovo

Kolenica

Lipnica

Mlaka

Rakovec

Valetić

17. Gradec

Buzadovac

Cugovec

Festinec

Fuka

Gradec

Gradečki Pavlovec

Grabrić

Haganj

Lubena

Mali Brezovec

Podjales

Poksin

Potočec

Remetinec

Repinec

Salajci ·

Stari Glog

Tučenik

Veliki Brezovec

Zabrđe

18. Dubrava

Bađinec

Brezje

Dubrava

Donji Marinkovac

Donji Vukšinac

Dubravski Marinkovac

Gornji Marinkovac

Gornji Vukšinac

Graberec

Habjanovac

Kortina

Kundevac

Kostanj

Ladina

Mostari

Novaki

Nova Kapela

Paruževac

Pehardovac

Podlužan

Radulec

Stara Kapela

Svinjarec

Zetkan

Zgališće

Zvekovac

Žukovec

19. Farkaševac

Bolč

Brezine

Donji Markovac

Farkaševac

Ivančani

Kabal

Mački

Majur

Praščevac

Zvonik

Žabnica

20. Jakovlje

Igrišće

Jakovlje

Kraljev Vrh

II. ŽUPANIJA KRAPINSKO-ZAGORSKA

1. KRAPINA

Bobovje

Brdo Jesenjsko

Cerje Jesenjsko

Dolići

Donje Jesenje

Donja Šemnica

Gornje Jesenje

Gornja Pačetina

Krapina

Lazi Krapinski

Lepajci

Lužani Zagorski

Pačetina

Mihaljekov Jarek

Podgora Krapinska

Polje Krapinsko

Prisava Krapinska

Pretkovec

Strahinje

Straža Krapinska

Škarićevo

Šušelj Brijeg

Tkalci

Trški Vrh

Velika Ves

Vidovec Krapinski

Vidovec Petrovski

Zgora

Žutnica

1. Bedekovčina

Bedekovčina

Belovar Zlatarski

Brestovec Orehovički

Grabe

Kebel

Križanče

Lug Orehovički

Lug Poznanovečki

Martinec Orehovički

Orahovica

Pustodol Orehovički

Poznanovec

Špičkovina

Vojnić-Breg

Zadravec

Židovnjak

2. Budinšćina

Budinšćina

Gotalovec

Grtovec

Krapinica

Maretić

Marigutić

Pažurovec

Pece

Pokojec

Pomperovec

Prepuštovec

Sveti Križ

Topličica

Zajezda

3. Desinić

Desinić

Desinić Gora

Donji Jalšovec

Donji Zbilj

Dubravica Desinička

Ivanić Desinički

Ivanić Košnički

Jazbina

Jelenjak

Gaber

Gornji Zbilj

Gornji Jalšovec

Gostenje

Gora Košnička

Grohot

Hum Košnički

Klanječno

Košnica

Nebojse

Osredek Desinički

Ravnice Desiničke

Stara Ves Košnićka

Šimunci

Škalić Zagorski

Trnovec Desinički

Turnovo

Turniške Desiničko

4. Donja Stubica

Donja Podgora

Donja Stubica

Gornja Podgora

Hižakovec

Hruševec

Lepa Ves

Matenci

Milekovo Selo

Pustodol

Vučak

5. Đurmanec

Brezovica Petrovska

Donji Macelj

Đurmanec

Goričanovec

Gornji Macelj

Hlevnica

Hromec

Jezerišće

Koprivnica Zagorska

Lukovčak

Podbrezovica

Putkovec

Prigorje

Ravninsko

6. Gornja Stubica

Banšćica

Brezje

Dubovec

Dobri Zdenci

Gusakovec

Gornja Stubica

Hum Stubički

Jakšinec

Karivaroš

Modrovec

Orehova Gorica

Pasanska Gorica

Repićevo Selo

Samci

Sekirevo Selo

Slani Potok

Sveti Matej

Šagudovec

Volavec

Vinterovec

7. Hum na Sutli

Brezno Gora

Donje Brezno

Druškovec Humski

Druškovec Gora

Grletinec

Gornje Brezno

Hum na Sutli

Klenovec Humski

Lastine

Lupinjak

Mali Tabor

Orešje Humsko

Porede

Prišlin

Rasnica

Strmec Humski

Vrbišnica

Zalug

8. Hrašćina

Domovec

Donji Kraljevec

Gornjaki

Gornji Kraljevec

Hrašćina

Husinec

Jarek Habekov

Maretić ·

Trgovišće

Vrbovo

8. Klanjec

Bobovec Tomaševečki

Bratovski Vrh

Cesarska Ves

Dol Klanječki

Draše

Florijan

Goljak Klanječki

Gorkovec

Gredice

Kačkovec

Klanjec

Ledine Klanječke

Lepoglavec

Letovčan Novodvorski

Letovčan Tomaševečki

Lučelnica Tomaševećka

Lukavec Klanječki

Mihanovićev Dol

Novi Dvori Klanječki

Podgora

Police

Rakovec Tomaševečki

Tomaševec

10. Kraljevec na Sutli

Gornji Čemehovec

Kapelski Vrh

Kraljevec na Sutli ·

Movrač

Pušava

Radakovo

Strmec Sutlanski

11. Tuhelj

Banska Gorlca

Črešnjevec

Lenišće

Pristava

Prosenik

Sveti Križ

Tuhelj

Tuheljske Toplice

Glogovec Zagorski

Lipnica Zagorska

Donji Škrnik

Dugnjevec

Kladnik

Kumrovec

Ravno Brezje

Razvor

Risvica

Razdrto Tuheljsko

Velinci

Trsteno

12. Zagorska Sela

Bojačno

Bretkovec

Brezakovec

Gornji Škrnik

Harina Žlaka

Miljana

Ivanić Miljanski

Kužminec Miljanski

Plavić

Luke Poljanske

Pušća

Poljana Sutlanska

Zagorska Sela

13. Konjšćina,

Bočadir

Bočaki

Brlekovo

Donja Konjščina

Donja Batina (dio 219-258)

Galovec

Gornja·Konjščina

Jelovec .

Jertovec

Klimen

Konjšćina

Kosovečko

Krapina Selo

Pešćeno

Donji Šušobreg

Turnišće

14. Krapinske Toplice

Čret

Donje Vino

Gregurovec

Hršak Breg

Jasenovac Zagorski

Jurjevec Začretski

Klokovec

dio naselja Klupci (koji ne ulazi u sastav općine Sv. Križ Začretje)

Krapinske Toplice

Lovreća Sela

Mala Erpenja

Materovec

Oratje

Selno

Slivonja Jarek

Viča Sela

Vrtnjakovec

15. Lobor

Cebovec

Lobor

Markušbrijeg

Petrova Gora

Stari Golubovec

Šipki

Vinipotok

Velika Petrova Gora

Vojnovec Loborski

Završje Loborsko

16. Mače

Mače

Delkovec

Frkuljevec Peršaveški

Mali Bukovec

Mali Komor

Peršavec·

Veliki Bukovec

Veliki Komor

Vukanci

17. Marija Bistrica

Globočec

Gornji Sušobreg

Hum Bistrički

Laz Bistrički

Laz Stubički

Marija Bistrica

Podgorje Bistričko

Podgrađe

Poljanica Bistrička

Selnica

Tugonica

18. Mihovljan

Frkuljevec Mihovljanski

Gregurovec

Gora Veternička

Kuzminec

Mihovljan

Novi Golubovec

Očura

Sutinske Toplice

Mihovljan

Veternica

Velika Deternička

19. Oroslavje

Andraševec

Krušljevo Selo

Mokrice

Oroslavje

Stubička Slatina

20. Petrovsko

Benkovec Petrovski

Brezovica Petrovska

Gredenec

Mala Pačetina

Petrovsko

Podgaj Petrovski

Preseka Petrovska

Rovno

Slatina Svedruška

Stara Ves Petrovska

Svedruža

Štuparje

21. Pregrada

Benkovo

Bregi Kostelski

Bušin

Cigrovec

Donja Plemenšćina

Gabrovec

Gorjakovo

Gornja Plemenšćina

Klenice

Kostel

Kostelsko

Mala Gora

Marinec

Martiša Ves

Pavlovec Pregradski

Pregrada

Sopot

Stipernica

Svetojurski Vrh

Valentinovo

Velika Gora

Vinagora

Vrhi Vinagorski

Višnjevec

Vojsak

Vrhi Pregradski

22. Radoboj

Bregi Radobojski

Gorjani Sutinski

Gornja Šemnica

Jazvine

Kraljevec Radobojski

Kraljevec Šemnički

Orehovec Radobojski

Radoboj

Strahinje Radobojsko

23. Stubičke Toplice

Sljeme

Pila

Strmec Stubički

Stubičke Toplice

24. Sv. Križ Začretje

Brezovo

Ciglenlca Zagorska

Dukovec

Donja Pačetina

Galovec Začretski

Klupci (dio naselja s zaseocima Horvati, Benkotići, Belini, Matkuni, Kuhari, Zlarinski)

Komor Začretski

Kotarice

Kozjak Začretski

Mrkovec Orehovica

Pustodol Začretski

Sekirišće

Sveti Križ Začretje

Švaljkovec

Štrucljevo

Temovec

Vrankovec

Zleć

Završje Začretsko

25. Veliko Trgovišće

Luka

Bezovina

Domahovo

Družilovec

Dubrovčan

Jezero Klanječko

Jalšje

Mrzlo Polje

Požarkovec

Ravnice

Strmec

Turnišće Klanječko

Veliko Trgovišće

Vižovlje

Velika Erpenja

Vilanci

2. ZABOK

Bračak

Bregi Zabočki

Dubrava Zabočka

Grdenci

Grabrovec

Gubaševo

Hum Zabočki

Jakuševec Zabočki

Lug Zabočki

Martinišće

Pavlovec Zabočki

Prosenik Gubaševski

Prosenik Začretski

Repovec

Špičkovina

Tisanić Jarek

Zabok

3. ZLATAR

Belec

Borkovec

Cetinovec

Donja Batina (dio od 1-216)

Donja Selnica

Ervenik Zlatarski - dio Gornja Batina

Gornja Selnica

Juranšćina

Ladislavec

Martinščina

Petruševec

Ratkovec

Repno

Šćrbinec

Vižanovec

Završje Belečko

Zlatar

Znož

26. Zlatar-Bistrica

Ervenik Zlatarski - dio

Lipovec

Lovrečan

Opasanjek

Veleškovec

Zlatar-Bistrica

III. ŽUPANIJA SISAČKO-MOSLAVAČKA

1. SISAK

Bestrma

Blinjska Greda

Blinjski Kut

Brđani Cesta

Brđani Kosa

Budaševo

Crnac

Donje Komarevo

Greda

Hrastelnica

Jazvenik

Kinjačka

Klobučak

Mađari

Letovanci

Novo Pračno

Novo Selo

Novo Selo Palanječko

Odra Sisačka

Prelošćica

Sela

Sisak

Stara Drenčina

Staro Pračno

Staro Selo

Stupno

Topolovac

Vukoševac

Vurot

Žabno

2. KUTINA

Banova Jaruga

Batina

Brinjani

Čaire

Gojlo

Husain

Ilova

Jamarica

Janja Lipa

Kletište

Kutina

Katoličke Čaire

Kutinska Slatina

Međurić

Mišinka

Repušnica

Stupovača

Šartovac

Zbjegovača

Krajiška Kutinica

Kutinica

Mikleuška

Selište

1. Lipovljani

Krivaj

Kraljeva Velika

Piljenice

Lipovljani

2. Lekenik

Brežane Lekeničke

Brkiševina

Cerje Letovaničko

Donji Vukojevac

Dužica

Gornji Vukojevac

Lekenik

Letovanić

Palanjek Pokupski

Pešćenica

Petrovec

Pokupsko Vratečko

Poljana Lekenička

Pustike

Stari Brod

Stari Farkašić

Šišinec

Vrh Letovanički

Žažina

3. Martinska Ves

Bok Palanječki

Desna Martinska Ves

Desni Dubrovčak

Desno Trebarjevo

Desno Željezno

Jezero Posavsko

Lijeva Luka

Lijeva Martinska Ves

Lijevo Trebarjevo

Lijevo Željezno

Ljubljanica

Mahovo

Palanjek

Setuš

Strelečko

Tišina Erdedska

Tišina Kaptolska

Zirčica

3. NOVSKA

Bročice

Brestača

Bair

Brezovac Subocki

Borovac

Jazavica

Kričke

Kozarice

Lovska

Nove Subocka

Novi Grabovac

Novska

Paklenica

Plesmo

Popovac Subocki

Rajić

Rajčići

Radenovci

Roždanik

Stara Subocka

Sigetac Novski

Stari Grabovac

Voćarica

4. Jasenovac

Drenov Bok

Jasenovac

Mlaka

Krapje

Košutarica

Puska

Uštica

Trebež

Tanac

Višnjica Uštička

5.Jabukovac

Begovići

Bijelnik

Blinja

Deanovići

Dodoši

Donja Bačuga

Donja Mlinoga

Donja Pastuša

Gornja Bačuga

Gornja Mlinoga

Gornja Pastuša

Grabovac Banski

Jabukovac

Jošavica

Luščani

Mačkovo Selo

Madžari

Miočinovići

Moštanica

Petkovac

Srpski Čuntić

Stražbenica

Tremušnjak

Veliki Šušnjar

4. PETRINJA

Brest Pokupski

Cepeliš

Donja Budičina

Donje Mokrice

Dragotinci

Dumače

Glinska Poljana

Gora

Gornje Mokrice

Graberje

Hrastovica

Hrvatski Čuntić

Klinac

Kraljevčani

Križ Hrastovački

Mala Gorica

Međurače

Mošćenica

Nebojan

Nova Drenčina

Novi Farkašić

Novo Selište

Pecki

Petrinja

Prnjavor Čuntićki

Sibić

Slana

Srednje Mokrice

Strašnik

Taborište

Vratečko

Župić

6. Popovača

Donja Jelenska

Gornja Jelenska

Grabričina

Moslavačka Slatina

Podbrđe

Popovača

Potok

Stružec

Ciglenica

Donja Gračenica

Gornja Gračenica

Osekovo

Voloder

7. Velika Ludina

Donja Vlahinićka

Gornja Vlahinićka

Grabrov Potok

Katoličko Selišće

Kompator

Ludinica

Mala Ludina

Mustafina Klada

Okoli ·

Velika Ludina

Vidrenjak

8. Sunja

Bistrač

Bobovac

Crkveni Bok

Capljani

Četvrtkovac

Čigoč

Donji Hrastovac

Donja Letina

Drljača

Gornja Letina

Greda Sunjska

Gradusa Posavska

Gušće

Ivanjski Bok

Jasenovčani

Kladari

Kostreši Šaški

Kratečko

Krivaj Sunjski

Lonja

Lukavec Posavski

Mala Gradusa

Mala Paukova

Mužilovčica

Novoselci

Papići

Petrinjci

Pobrđani

Rtadonja luka ·

Selišće Sunjsko

Sjeverovac

Slovinci

Staza

Strmen

Sunja

Suvoj

Šaš

Timarci

Vedro Polje

Velika Gradusa

Veliko Svinjičko

Žrenke

9. Ivanić-Grad

Donji Šarampov

Caginec

Greda

Breška

Ivanić-Grad

Jalševec Breški

Lijevi Dubrovčak

Prerovec

Posavski Bregi

Prečno

Šemovec Breški

Topolje

Trebovec

Zaklepica

Zelina Breška

Lepšić

Opatinec

Tarno

Prkos Ivanićki

Deanovec

Graberje Ivanićko

Sumečani

Derežani

10. Kloštar Ivanić

Bešlinec

Čemernica Lonjska

Donja Obreška

Gornja Obreška

Kloštar Ivanić

Križci

Lipovec Lonjski

Predavec

Sobočani

Stara Marča

Šćapovec

11. Križ

Bunjani

Donji Prnjarovec

Gornji Prnjarovec

Johovec

Konšćani

Križ

Mala Hrastilnica

Novoselec

Obedišče

Okešinec

Razljev

Rečica Kriška

Sirinec

Šušnjari

Velika Hrastilnica

Vezišće

KOTAR GLINA

1. Glina

Ilovačak

Desni Degoj

Gornja Bučica

Donja Bučica

Slatina Pokupska

Zaloj

Donje Taborište

Gračanica Šišinečka

Gornje Taborište

Stankovac

Donje Jame

Gornje Jame

Mala Solina

Velika Solina

Gornji Selkovac

Donja Trstenica

Boturi

Turčenica

Bišćanovo

Donji Selkovac

Šatornja

Donji Viduševac

Glina

Gornji Viduševac

Dvorište

Hađer

Marinbrod

Novo Selo Glinsko

Kihalac

Prekopa

Skela

Maja

Prijeka

Svračica

Dolnjaki

Joševica

Donje Selište

Ravno Rašće

Roviška

2. Gornji Klasnić

Dragotina

Balinac

Gornje Selište

Šibine

Bijele Vode

Bojna

Borovita

Brestik

Brezovo Polje

Brnjeuška

Brubno

Buzeta

Dabrina

Donji Klasnić

Drenovac Banski

Gornji Klasnić

Hajtić

Kozaperovica

Majske Poljane

Majski Trtnik

Mali Gradac

Mali Obljaj

Martinovići

Momčilovića Kosa

Šaševa

Trnovac Glinski

Trtnik Glinski

Veliki Gradac

Veliki Obljaj

Vlahović

3. Vojnić

Brdo Utinjsko

Bukovica Utinjska

Donja Brusovača

Dunjak

Džaperovac

Gaćeša Selo

Gejkovac

Gornja Brusovača

Jagrovac

Johovo

Jurga

Kartalije

Kestenovac

Klokoč

Klupica

Ključar

Knežević Kosa

Kokirevo

Kolarić

Krivaja Vojnićka

Krstinja

Kupljensko

Kusaja

Lipovac Krstinjski

Lisine

Loskunja

Malešević Selo

Mandić Selo

Međeđak Utinjski

Miholjsko

Mracelj

Mračaj Krstinjski

Petrova Poljana

Podsedlo

Prisjeka

Radmanovac

Radonja

Rajić Brdo

Selakova Poljana

Svinica Krstinjska

Široka Rijeka

Štakorovica

Utinja Vrelo

Vojišnica

Vojnić

Živković Kosa

4. Lasinja

Crna Draga

Lasinja

Desno Sredičko

Desni Štefanki

Novo Selo Lasinjsko

Trepča

Dugo Selo Lasinjsko

Cremušnica

Golinja

5. Vrginmost

Stipan

Šljivovac

Ostrožin

Bović

Kirin

Gornja Trstenica

Bukovica

Batinova Kosa

Kozarac

Pješčanica

Brnjavac

Crevarska Strana

Podgorje

Gornja Cemernica

Donja Cemernica

Blatuša

Malićka

Perna

Pecka

Vorkapić

Crni Potok

Katinovac

Slavsko Polje

Vrginmost

6. Topusko

Topusko

Velika Vranovina

Hrvatsko Selo

Gređani

Ponikvari

Staro Selo Topusko

Mala Vranovina

7. Mečenčani

Mečenčani

Prevršac

Lovča

Komogovina

Borojevići

Knezovljani

Umetić

Gornji Bjelovac

Donji Bjelovac

Kostreši Bjelovački

Svinica

8. Donji Kukuruzari

Donji Kukuruzari

Babina Rijeka

Gornja Velešnja

Donja Velešnja

Gornji Kukuruzari

Veliko Krčevo

Malo Krčevo

9. Hrvatska Kostajnica

Hrvatska Kostajnica

Panjani

Kostajnički Majur

Stubalj

Graboštani

Kostrići

Selište Kostajničko

Mračaj

Gornji Hrastovac

10. Utolica

Utolica

Slabinja

Rosulje

Rausovac

Srednja Meminska

Gornja Meminska

11. Hrvatska Dubica

Hrvatska Dubica

Baćin

Donji Cerovljani

Gornji Cerovljani

Živaja

12. Gvozdansko

Gvozdansko

Majdan

Rujevac

Ljeskovac.

Komora

Gornji Žirovac

Donji Žirovac

Čavlovica

Ostojići

Kobiljak

13. Dvor

Kosna

Ljubina

Sočanica

Javnića

Kotarani

Zut

Donji Dobretin

Gornji Dobretin

Javornik

Jolac

Matijevići

Dvor

Zakopa

Grmušani

Ćore

Hrtić

Trgovi

Gage

Vrpolje Bansko

Donji Javorani

Gornji Javorani

Kepčije

Glavičani

Udetiri

Draškovac

Šegestin

Gornja Oraovica

Donja Oraovica

Šakanlije

Bujinja

Lotine

Rogulje

Brđani Šamarički

Grabovica

Gornja Stupnica

Donja Stupnica

Gorička

Rudeži

Paukovac

Pedalj

Riječani Bujinjski

Stanić Polje

Vanići

Švrakarica

14. Divuša

Divuša

Kozibrod

Golubovac Divuški

Unčani

Struga Banska

Zamlača

Kuljani

Čukur

Volinja

Zrin

IV. ŽUPANIJA KARLOVAČKA

1. KARLOVAC

Donje Mekušje

Gornje Stative

Husje

Karlovac

Kobilić Pokupski

Mahično

Prišelci

Vodostaj

Zadobarje

Tušilović

Konjkovsko

Vukoder

Goršćaki

Tuškani

Mala Jelsa

Gornje Stative

Hrnetić-Novaki

Velika Jelsa

Gradac Orlovac

Kamensko

Cerovac Tušilovački

Ladvenjak

Brođani

Lipje

Ribari

Popović Brdo

Gornja Trebinja

Donja Trebinja

Knez Gorica

Vukmanić

Brezova Glava

Okić

Mlakovac

Donji Budački

Pavković Selo

Zimić

Šišljavić

Koritinja

Ivančići Pokupski

Karasi

Zamršje

Luka Pokupska

Rečica

1. Barilovići

Banjsko Selo

Barilović

Belaj

Belajski Malinci

Belajske Poljice

Carevo Selo

Cerovac Barilovički

Donji Skrad

Donji Velemerić

Donja Perjasica

Gaćeško Selo

Gornji Velemerić

Gornji Poloj

Kestenjak

Koranska Strana

Koransko Selo Kosijersko Selo

Koranski Brijeg

Križ Koranski

Leskovac Barilovički

Lučica

Mala Kosa

Mali Kozinac

Maurović

Marlovac

Miloševac

Mrežnica

Novi Dol

Novo Selo Perjaičko

Orijevac

Perjasica

Podvozić

Ponorac Perjasički

Potplaninsko

Sića

Srednji Poloj

Svojić

Šćulac

Stirkovac

Vijenac Barilovički

Veliki Kozinac

Točak Perjasički

Zinajevac

Žabljak

2. Cetingrad

Batnoga

Polojski varoš

Begovo Brdo

Cetingrad

Grabarska

Šiljkovaća

Pašin Potok

Strmačka

Kuk

Cetinski Varoš

Bilo

Kapljuh

Delić Poljana

Sadikovac

Potcetin

Gojkovac

Glinice

Gornja Žrvnica

Donja Žrvnica

Kruškovaća

Kestenje

Komesarac

Trnovi

Bogovolja

Đurin Potok

Luke

Srednje Selo

Maljevac

Buhača

Maljevačko Selište

Ruševica

Tatar Varoš

Gornje Gnojnice

Gnojnice

Donje Gnojnice

Ponor

3. Draganići

Barkovći

Bencetići

Budrovci Draganički

Darići

Draganići

Franjetići

Goljak Draganićki

Jazvaci

Križanćići

Lazina

Lug Draganićki

Mrzljaki Draganićki

Šebreki

Vrbanci

Vrh Draganićki

Zagrej

2. DUGA RESA

Belavići

Bošt

Belajska Vinica

Cerovaahi Galovići

Duga Resa

Dvorjanci

Donji Zvečaj

Donje Mrzlo Polje Mrežničko

Galović Selo

Gornje Mrzlo Polje Mrežnićko

Grganjica

Grščaki

Kozalj-Vrh

Lišnica

Mrežnički Novaki

Mrežnički Brig

Mrežničko Dvorišće

Mrežničke Poljice

Mrežnički Varoš

Mihalić Selo

Novo Brdo Mrežničko

Pećurkovo Brdo

Petrakovo Brdo

Sveti Petar Mrežnički

Šeketino Brdo

Venac Mrežnički

Zvečaj

4. Generalski Stol

Brcković-Draga

Crno Kamanje

Dobrenići

Donje Bukovlje

Duga Gora

Erdelj

Generalski Stol

Gorinci

Gorićice Dobranske

Gornje Bukovlje

Gradišće

Gornji Zvečaj

Jankovo Selište

Kejići

Lipa

Lipov Pesak

Lešće

Mateško Selo

Mrežnički Brest

Petrunići

Protulipa

Radočaji

Skukani

Sarovo

Tomašići

Trnovo

5. Krnjak

Burić Selo

Bijeli Klanac

Brebornica

Budačka Rijeka

Čatrnja

Dugi Dol

Dvorište

Gornji Budački

Gornji Skrad

Grabovac Krnjački

Grabovac Vojnićki

Jasnić Brdo

Keserov Potok

Krnjak

Mlakovac

Mala Crkvina

Ponorac

Podgorje Krnjačko

Partizansko Žarište

Poljana Vojnićka

Perići

Rastovac Budački

Suhodol Budački

Trupinjak

Velika Crkvina

Vojnović Brdo

Zagorje

6. Netretić

Bajići

Bogovci

Brajkovo Brdo

Culibrki

Donje Prilišće

Donje Stative

Dubravci

Dubravčani

Frketić Selo

Goli Vrh Netretički

Gornje Prilišće

Jakovci Netretički

Jarče Polje

Kolenovac

Kućevice

Kunić Ribnički

Ladešići

Lonjgari

Lončar Brdo

Maletić

Mali Modrušpotok

Mračin

Mrzljaki

Netretić

Bukovlje Netretičko

Novigrad na Dobri

Pavičići

Pišćetke

Planina Kunićka

Račak

Rešetarevo

Rosopajnik

Skupica

Srednje Prilišće

Straža

Tončići

Veliki Modrušpotok

Vinski Vrh

Vukova Gorica

Zaborsko Selo

Zagradci

Završje Netretičko

7. Bosiljevo

Beč

Bitorajci

Bosiljevo

Bosanci

Dani

Dugače

Fratrovci

Fučkovac

Glavica Grabrk

Hrsina

Jančani

Johi

Kasuni

Korenić Brdo

Kraljevo Selo

Krč Bosiljevski

Laslavići

Lipovščaki

Lisičina Gorica

Milani

Malik

Mateše

Novo Selo Bosiljevsko

Otok na Dobri

Orišje

Potok Bosiljevski

Podrebar

Podumol

Pribanjci

Rendulići

Resnik Bosiljevski

Sela Bosiljevska

Spahići

Soline

Skoblić Brdo

Strgari

Špehari

Umol

Vodena Draga

Vrhova Gorica

Varoš Bosiljevska

Žubrinci

3. OGULIN

Bartolovići

Brestovac Ogulinski

Brezno Drezničko

Donje Zagorje

Desmerice

Drežnica

Donje Dubrave

Donji Zatezali

Gornje Dubrave

Dujmić Selo

Gojak

Gornji Zatezali

Gornje Zagorje

Hreljin Ogulinski

Janjani

Jasenak

Krakar

Kučaj

Maravić Draga

Marković Selo

Mikašinović

Mirići

Mirić Selo

Munjasi

Nikolići

Ogulin

Oklinak

Okruglica

Otok Oštarijski

Perići

Podbitoraj

Ponikve

Popovo Selo

Potok Muslinski

Puškarići

Radojčići

Seočani

Tomići

Trbovići

Trošmarija

Turkovići Ogulinski

Višnjič Brdo

Vitunj

Vručac

Vucelići

Vukelić

Zagorje Modruško

Zečica

Zrnići

8. Josipdol

Carevo Polje

Cerovnik

Gerovo Tounjsko

Istoćni Trojvrh

Josipdol

Kamenica Skradnička

Modruš

Munjava Modruška

Munjava

Oštarije

Potok Tounjski

Rebrovići

Salopeki Modruški

Skradnik

Sabljaki Modruški

Tounj

Trojvrh

Tržić Tounjski

Vajin Vrh

Vojnovac

Zden

9. Plaški

Janja Gora

Jezero I Dio

Kunić

Latin

Lapat

Međeđak

Plaški

Pothum Plašćanski

10. Saborsko

Blata

Begovac Plaščanski

Lička Jesenica

Saborsko

11. Ozalj

Belošići

Bratovanci

Breznik

Brezje Vivodinsko

Belinsko Selo

Boševci

udim Vivodinski

Cerje Vivodinsko

Dojutrovica

Dvorišće Ozaljsko

Dvorišće Vivodinsko

Donji Oštri Vrh Ozaljski

Donji Lović

Durlinci

Ferenci

Fratrovci Ozaljski

Furjanići

Galin

Galezova Draga

Gornje Pokupje

Goli Vrh Ozaljski

Gornji Lović

Gornji Oštri Vrh Ozaljski

Goršćaki Ozaljski

Gorniki Vivodinski

Grandić Breg

Grdun

Hodinci

Hrastovica Vivodinska

Ilovac

Jaškovo

Kamenci

Kuljaji

Levkušje

Lukinić Draga

Lukšići Ozaljski

Lović Prekriški

Mali Erjavec

Mali Vrh Kamanjski

Novaki Ozaljski

Obrež Vivodinski

Ozalj

Pećarići

Petruš Vrh

Preseka Ozaljska

Police Pirišće

Podbrežje

Podgraj

Polje Ozaljsko

Požun

Radina Vas

Rujevo

Slapno

Soldatići

Sršići

Stojavnica

Svetice

Svetičko Hrašće

Skaljevica

Tomašnica

Trg

Trešćerovac

Varaštovac

VelikI Erjavec

Veliki Vrh Kamanjski

Vinivrh

Vivodina

Vrbanska Draga

Vrhovački Sopot

Vrškovac

Vrhovac

Vuketić

Vuksani

Zaluka

Zajačko Selo

Zorkovac

Zorkovac Vivodinski

Zorkovac na Kupi

12. Rakovica

Bročanac

Brezovac

Čuić Brdo

Drežničko Selište

Čatrnja

Korana

Drežnik Grad

Grabovac Drežnički

Irinovac

Grabovac

Lipovača

Sadilovac

Kordunski Ljeskovac

Basara

Koranski Lug

Nova Kršlja

Rakovica

Rakovačko Selište

Oštarski Stanovi

Drage

Klanac

Brajdić Selo

Jamarje

Mašlina

Lipovac

Stara Kršlja

Korita

Močila

13. Skakavac

Banska Selnica

Banski Moravci

Blatnica Pokupska

Banski Kovačevac

Donji Sjeničak

Gornji Sjeničak

Ivošević Selo

Ivanković Selo

Kablar

Klipino Brdo

Kljaić Brdo ·

Manjerovići

Prkos Lasinjski

Sjeničak Lasinjski

Skakavac

Slunjska Selnica

Slunjski Moravci

Udbinja

Utinja

14. Žakanj

Bubnjarci

Brlog Ozaljski

Breznik Žakanjski

Bubnjarački Brod

Brihovo

Donji Bukovac Žakanjski

Donja Stranica

Drenovica Lipnička

Ertić

Gorica Lipnička

Gornja Stranica

Gornji Bukovac Žakanjski

Gornji Goli Vrh Lipnički

Griče

Jadrići

Jasenovica

Jarnevići

Jugovac

Jurovo

Jurovski Brod

Kamenje

Kohanjac

Lipnik

Mala Paka

Martinski Vrh

Mišinci

Mošanci

Novaki Lipnički

Obrh

Orlakovo

Pravutina

Ravnica

Reštovo

Ribnik

Sela Žakanjska

Skradsko Selo

Sopčić Vrh

Sraček

Stankovci

Velika Paka

Veselići

Zaluka Lipnička

Žakanje

4. SLUNJ

Hrvatski Blagaj

Pavlovac

Srpski Blagaj

Crno Vrelo

Bandino Selo

Cvijanović Brdo

Rabinja

Snos

Kutanja

Stojmerić

Kosijer Selo

Cvitović

Marindolsko Brdo

Glinsko Vrelo

Donja Glina

Donji Poloj

Kuzma Perjasička

Klanac Perjasički

Gornja Visočka

Donja Visočka

Bukobac Perjasički

Gornji Furjan

Donji Furjan

Kosa

Zapoljak

Sastavak

Gornje Primišlje

Zečev Varoš

Gornji Kremen

Donji Kremen

Miljevac

Gornja Glina

Mali Vuković

Donji Lađevac

Gornji Lađevac

Arapovac

Videkić Selo

Lađevačko Selište

Čamerovac

Dubrave

Salopek Luke

Polje

Gornji Popovac

Jame

Mjesto Primišlje

Tržić Primišljanski

Donje Primišlje

Gornji Nikšić

Donji Nikšić

Donji Cerovac

Gornji Popovac

Lumbardenik

Donji Popovac

Slunj

Podmelnica

Rastoke

Novo Selo

Slušnica

Šlivnjak

Grobnik

Veljunska Glina

Sparednjak

Gornje Taborište

Donje Taborište

Gornji Cerovac

Veljun

Lapovac

Točak

Veljunski Ponorac

V. ŽUPANIJA VARAŽDINSKA

1. VARAŽDIN

Varaždin

Hrašćica

Jalkovec

Donji Kućan

Črnec Biškupečki

Gojanec

Gornji Kućan

Kućan Marof

Poljana Biškupečka

Zbelava

1. Cestica

Babinec

Brezje Dravsko

Cestica

Dubrava Križovljanska

Falinić Breg

Gornje Vratno

Jarki

Kolarovec

Križanče

Križovljan Radovečki

Malo Gradišće

Mali Lovrečan

Natkrižovljan

Otok Virje

Radovec

Radovec Polje

Selci Križovljanski

Veliki Lovrečen

Virje Križovljansko

Vratno Otok

2. Gornji Kneginec

Donji Kneginec

Gornji Kneginec

Turčin

Varaždin Breg

Lužan Biškupečki

3. Jalžabet

Imbrijovec Jalžabetski

Jalžabet

Leštakovec

Novakovec

Pihovec

Kelemen

Jakopovec

Kaštelanec

4. Vidovec

Budislavec

Cargovec

Domitrovec

Gorjanec

Krkanec

Nedeljanec

Papinec

Prekna

Šijanec

Tužno

Vidovec

Zamlače

5. Petrijanec

Družbinec

Majerje

Nova Ves Petrijanečka

Petrijanec

Strmec Podravski

6. Sveti Ilija

Beletinec

Doljan

Krušljevec

Križanec

Seketin

Sveti Ilija

Tomaševec Biškupečki

Žigrovec

7. Beretinec

Beretinec

Črešnjevo

Ledinec

8. Trnovec Bartolovečki

Bartolovec

Štefanec Bartolovečki

Trnovec Bartolovečki

Žabnik

Šemovec

Zamlaka

9. Vinica

Donje Vratno

Gornje Ladanje

Gorušenjak

Marčan

Pešćenica Vinička

Vinica

Vinica Breg

10. Sračinec

Sračinec

Svibovec Podravski

11. Bednja

Bednja

Benkovec

Brezova Gora

Cvetlin

Jamno

Jazbina Cvetlinska

Ježovec

Mali Gorenec

Meljan

Osonjak

Pašnik

Pleš

Podgorje Bednjansko

Prebukovje

Purga Bednjanska

Rinkovec

Šinkovica Bednjanska

Šinkovica Šaška

Trakošćan

Veliki Gorenec

Vranojelje

Vrbno

Vrhovec Bednjanski

12. Maruševec

Biljevec

Bikovec

Brodarovec

Cerje Nebojse

Čalinec

Donje Ladanje

Druškovec

Jurketinec

Greda

Kapelec

Koretinec

Korenjak

Koškovec

Maruševec

Novaki

Selnik

13. Ivanec

Bedenec

Cerje Tužno

Gačice

Gečkovec

Horvatsko

Ivanec

Ivanečki Vrhovec

Ivanečka Željeznica

Ivanečko Naselje

Jerovec

Kaniža

Knapić

Lančić

Lovrečan

Lukavec

Margečan

Osečka

Pece

Prigorec

Punikve

Radovan

Ribić Breg

Stražnjevec

Salinovec

Seljanec

Škriljevec

Vitešinec

Vuglovec

Željeznica

14. Klenovnik

Dubrovec

Fotez Breg

Goranec

Gornja Voća

Klenovnik

Lipovnik

Plemenšćina

Vukovoj

15. Donja Voća

Budinšćak

Donja Voća

Gornja Voća

Jelovac Voćanski

Plitvica Voćanska

Rijeka Voćanska

Slivarsko

16. Lepoglava

Lepoglava

Muričevec

Očura

Vulišinec

Crkovec

Kamenica

Kamenički Vrhovec

Kameničko Podgorje

Žarovnica Bednjica

Donja Višnjica

Jazbina Višnjićka

Gornja Višnjica

Zalužje

Zlogonje

Viletinec

17. Ludbreg

Ludbreg

Selnik

Sigetec Ludbreški

Slokovec

Apatija

Globočec Ludbreški

Čukovec

Bolfan

Vinogradi Ludbreški

Kućan Ludbreški

Hrastovsko

18. Donji Martijanec

Donji Martijanec

Vrbanovec

Sudovčina

Križovljan

Poljanec

Čičkovina

Hrastovljan

Madaraševec

Rivalno

Gornji Martijanec

Slanje

19. Sveti Đurđ

Sveti Đurđ

Hrženica

Komarnica Ludbreška

Luka Ludbreška

Priles

Obrankovec

Karlovec Ludbreški

Sesvete Ludbreške

Struga

20. Mali Bukovec

Veliki Bukovec

Mali Bukovec

Županec

Novo Selo Podravsko

Dubovica

Kapela Podravska

Sveti Petar Ludbreški

Martinić

Lunjkovec

21. Novi Marof

Bela

Donje Makojišće

Grana

Gornje Makojišće

Jelenščak

Filipići

Kamena Gorica

Ključ

Krč

Možđenec

Madžarevo

Novi Marof

Orehovec

Oštrice

Paka

Podrute

Podevčevo

Presečno

Remetinec

Strmec Remetinečki

Topličica

Završje Podbelsko

22. Varaždinske Toplice

Boričevec Toplički

Črnile

Čurilovec

Donja Poljana

Drenovec

Gornja Poljana

Grešćevina

Hrastovec Toplički

Jalševec Svibovečki

Jarki Horvatićevi

Leskovec Toplički

Lukačevec Toplički

Lovrentovec

Martinkovec

Petkovec Toplički

Piščanovec

Retkovec Svibovećki

Rukljevina

Svibovec

Škarnik

Tuhovec

Vrtlinovec

Varaždinske Toplice

23. Hum Breznički

Šćepanje

Butkovec

Hum Breznički

Krščenovec

Radešić

24. Ljubešćica

Ljubešćica

Ljubelj Kalnički

Kapela Kalnička

Ljubelj

Rakovec

25. Breznica

Bisag

Borenec

Breznica

Čret Bisaški

Drašković

Jarek Bisaški

Jales Breznički

Mirkovec Breznički

Podvorec

Tkalec Breznički

Vinično

28. Visoko

Čanjevo

Đurinovo

Kračevec

Presečno

Visočko

Visoko

Vrh Visočki

VI: ŽUPANIJA KOPRlVNIČKO-KRIŽEVAČKA

1 KOPRIVNICA

Koprivnica

Starigrad

Herešin

Koprivnički Bregi

Štaglinec

Glogovac

Bakovčica

Kunovec Breg

Jagnjedovec

1. Koprivnički Ivanec

Botinovec

Koprivnički Ivanec

Goričko

Kunovec

Pustakovec

2. Peteranec

Komatnica

Peteranec

Sigetec

3. Drnje

Drnje

Botovo

Torčec

4. Gola

Gola

Gotalovo

Novačka

Otočka

Repaš

Ždala

5. Legrad

Legrad

Selnica Podravska

Mali Otok

Veliki Otok

Zablatje

6. Đelekovec

Đelekovec

Imbriovec

7. Novigrad Podravski

Delovi

Javorovac

Novigrad Podravski

Plavšinac

Srdinac

Vlaislav

Jeduševac

Borovljani

8. Hlebine

Hlebine

Gabajeva Greda

9. Rasinja

Belanovo Selo

Cvetkovec

Duga Rijeka

Gorica

Grbaševec

Kutnjak

Antolovec

Koledinec

Kuzminec

Ludbreški lvanac

Lukovec

Mala Rijeka

Mala Rasinjica

Prkos

Rasinja

Ribnjak

Radeljevo Selo

Subotica Podravska

Velika Rasinjica

Veliki Poganac

Vojvodinec

Veliki Grabičani

Segovina Ivančec

10. Sokolovac

Brđani Sokolovački

Donji Maslarac

Domaji

Donjara

Donja Velika

Gornja Velika

Gornji Maslarac

Grdak

Hudovljani

Jankovac

Kamenica

Ladislav Sokolovački

Lepavina

Mala Mučna

Mala Branjska

Mali Botinovac

Mali Grabičani

Mali Poganac

Milićani

Paunovac

Peščenik

Reka

Prnjavor Lepavinski

Rijeka Koprivnička

Rovištanci

Sokolovac

Srijem

Široko Selo

Trnovac Sokolovački

Velika Branjska

Velika Mučna

Veliki Botinovac

Vrhovac Sokolovački

11. Đurđevac

Budrovac

Čepelovac

Đurđevac

Grkine

Mićetinac

Severovci

Sveta Ana

Kalinovac

Suha Katalena

Sirova Katalena

12. Sveti Petar Orehovec

Kalnik

Borje

Vojnovec Kalnički

Deklešanec

Sudovec

Gornja Rijeka

Kostanjevec Riječki

Vukšinec Riječki

Donja Rijeka

Fajerovec

Hižanovec

Obrež Kalnički

Šoprun

Potok Kalnički

Kamešnica

Dedina

Hrgovec

Crnčevec

Sveti Petar Orehovec

Orehovec

Bogačevo

Bogačevo Riječko

Vinarec

Popovec Kalnički

Finčevec

Vukovec

Štrigovec

Dropkovec

Nemčevec

Barlabaševec

Lukačevec

Voljavec Riječki

Podvinje Miholečko

Selnica Miholečka

Bočkovec

Piškovec

Zamladinec

Mikovec

Selanec

Brdo Orehovečko

Gušćerovec

Šalamunovec

Meda

Miholec

Gorica Miholečka

Brežani

Ferežani

Gregurovec

Beketinec

Sela Ravenska

Kapela Ravenska

Donji Fodrovec

Gornji Fodrovec

Kusijevec

Brezje Miholečko

Mokrice Miholečke

Kolarec

Pofuki

Fodrovec Riječki

Zaistovec

Rovci

13. Kloštar Podravski

Budančevica

Kloštar Podravski

Kozarevac

Prugovac

Podravske Sesvete

2. KRIŽEVCI

Križevci

Apatovac

OsijekVojakovački

Marinovac

Jarčani

Žibrinovec

Sveta Helena

Gornja Glogovnica

Donja Glogovnica

Ivanec Križevački

Ćabraji

Vojakovac

Vujići Vojakovački

Novi Bošnjani

Stari Bošnjani

Pobrđani Vojakovački

Mali Carevdar

Carevdar

Velike Sesvete

Male Sesvete

Kloštar Vojakovački

Kostadinovac

Mičijevac

Majurec

Podgajec

Dijankovec

Erdovec

Srednji Dubovec

Kučari

Gornji Dubovec

Pavlovec Ravenski

Donji Dubovec

Doljanec

Veliki Raven

Mali Raven

Novaki Ravenski

Stara Ves Ravenska

Lemeš

Bojnikovec

Donja Brckovčina

Gornja Brckovčina

Prikraj Križevački

Sveti Martin

Kunđevec

Špiranec

Poljana Križevačka

Gračina

Bukovje Križevačko

Novi Đurđic

Đurđic

Lemeš Križevački

Večeslavec

Ruševac

Povelić

Pesek

Karane

Mali Potočec

Veliki Potočec

Cubinec

14. Sveti Ivan Žabno

Sveti Petar Čvrstec

Rašćani

Trema

Cepidlak

Ladinec

Brdo Cirkvensko

Novi Glog

Sveti Ivan Žabno

Brezovljani

Predavec Križevački

Škrinjari

Cirkvena

Kuštani

Kenđelovec

Markovac Križevački

Hrsovo

15. Molve

Molve

Molve Grede

Molvice

Čingi-lingi

16. Ferdinandovac Brodić

Ferdinandovac

Novo Virje

Batinske

17. Virje

Hampovica

Donje Zdjelice

Miholjanec

Rakitnica

Šemovci

Virje

VII. ŽUPANIJA BJELOVARSKO-BILOGORSKA

1. BJELOVAR

Bjelovar

Brezovac

Breza

Ciglena

Galovac

Gornji Tomaš

Gudovac

Klokočevac

Kokinac ·

Kupinovac

Letičani

Mala Ciglena

Malo Korenovo

Novi Pavljani

Novoseljani

Obrovnica

Patkovac

Prespa

Plavnice Gornje

Plavnice Stare

Prgomelje

Prokljuvani

Purićani

Rajić

Stančiči

Stari Pavljani

Tomaš

Trojstveni Markovac

Veliko Korenovo

Zvijerci

Ždralovi

1. Kapela

Babotok

Botinac

Donji Mosti

Gornji Mosti

Gornje Zdelice

Jabučeta

Jakopovac

Kapela

Kobasičari

Lipovčani

Lalići

Lipovo Brdo

Nova Diklenica

Novi Skucani

Pavlin Kloštar

Prnjavor

Poljančani

Reškovci

Srednja Diklenica

Sredice Gornje

Srednji Mosti

Stanići

Stara Diklenica

Stari Skucani

Starčevljani

Visovi

Tvrda Reka

2. Veliko Trojstvo

Ćurlovac

Dominkovica

Grginac

Jasenik

Kegljevac

Maglenča

Malo Trojstvo

Martinac

Paulovac

Pupelica

Šandrovac

Višnjevac

Vrbica

Veliko Trojstvo

3. Nova Rača

Nova Rača

Bulinac

Dautan

Drljanovac

Kozarevac Račanski

Međurača

Nevinac

Orlovac

Orovac

Sasovac

Severin

Slovinska Kovačica

Stara Rača

Tociljevac

4. Velika Pisanica

Babinac

Bedenik

Kašljavac

Lasovac

Lasovac-Brdo ·

Ravneš

Bačkovica Bedenička

Čađavac

Nova Pisanica

Polum

Ribnjačka

Velika Pisanica

2. DARUVAR

Daruvar

Daruvarski Vinogradi

Doljani

Donji Daruvar

Gornji Daruvar

Lipovac Majur

Ljudevit Selo

Markovac

Vrbovac

5. Končanica

Končanica

Boriš

Brestovac Daruvarski

Imsovac

Otkopi

Stražanac

Dioš

Šuplja Lipa

6. Dežanovac

Donji Sređani

Gornji Sređani

Goveđe Polje

Trojeglava

Drlež

Golubinjak

Kaštel Dežanovački

Gornji Uljanik

Uljanik

Uljanički Brijeg

Duhovi

Blagorodovac

Kreštelovac

Dežanovac

Sokolovac

Ivanovo Polje

7. Sirač

Barica

Bijela

Donji Borki

Gornji Borki

Kip

Zaile

Miljanovac

Srednji Borki

Pakrani

Sirač

Šibovac

8. Đulovac

Đulovac

Mala Babina Gora

Velika Babina Gora

Removac Mala

Klisa

Velika Klisa

Kliški Kravljak

Donje Cjepidlake

Gornje Cjepidlake

Stara Krivaja

Nova Krivaja

Puklica

Katinac

Potočani

Koreničani

Mali Miletinac

Veliki Miletinac

Bastajski Brđani

Mali Bastaji

Veliki Bastaji

Škodinovac

Velika Maslenjača

Mala Maslenjača

Donja Vrijeska

Gornja Vrijeska

Dobra Kuća

Vukovije

Batinjani

Batinska Rijeka

Borova Kosa

9. Čazma

Andigola

Bosiljevo

Cerina

Čazma

Dapci

Dereza

Donji Miklouš

Donji Dragičevci

Donji Draganec

Donji Lipovčani

Gornji Dragičevci

Gornji Draganec

Gornji Lipovčani

Gornji Miklouš

Grabik

Grabovnica

Komuševac

Marčani

Martinac

Milaševac

Novo Selo

Općevac

Palančani

Pavličani

Pobjenik

Pobrđani

Prnjarovac

Prokljuvani

Sovari

Suhaja

Vrtlinska

Vučani

10. Ivanska

Babinac

Donja Petrička

Đurđic

Gornja Petrička

Ivanska

Križić

Rastovac

Srijedska

Stara Plošćica

Samarica

Utiskani

11. Štefanje

Blatnica

Bojana

Daskatica

Donja Šušnjara

Gornja Šušnjara

Kolarevo Selo

Laminac

Narta

Paljevine

Sišćani

Starine

Staro Štefanje

Štefanje

Zdenčec

12. Grubišno Polje

Brđani Dapčevićki

Dijakovac

Donja Rašenica

Gornja Rašenica

Grbavac

Grubišno Polje

Ivanovo Selo

Lončarica

Mala Barna

Mala Dapčevica

Mala Jasenovača

Mala Peratovica

Mali Zdenci

Munije

Orlovac Zdenački

Poljani

Rastovac

Treglava

Turčević Polje

Velika Barna

Velika Dapčevica

Velika Peratovica

Veliki Zdenci

Velika Jasenovača

13. Veliki Grđevac

Cremušina

Donja Kovačica

Dražica

Gornja Kovačica

Mala Pisanica

Mali Grđevac

Pavlovac

Topolovica

Sibenik

Veliki Grđevac

Zrinska

14. Garešnica

Ciglenica

Dišnik

Garešnica

Garešnički Brestovac

Hrastovac

Kajgana

Kapelica

Kaniška Iva

Mala Bršljanica

Mali Pašijan

Malo Vukovje

Rogoža

Ruškovac

Tomašica

Trnovitički Popovac

Velika Bršljanica

Veliki Prokop

Veliko Vukovje

Zdenčac

15. Berek

Berek

Begovača

Gornja Garešnica

Kostanjevac

Krivaja

Novo Selo Garešničko

Oštri Zid

Podgarić

Potok

Šimljanica

Šimljana

Šimljanik

16. Hercegovac

Hercegovac

Ladislav

Ilovski Klokočevac

Nova Ploščica

Palešnik

Velika Trnava

Gornja Ploščica

Gornja Trnovitica

Mala Mlinska

Mala Trnovitica

Mlinski Vinogradi

Velika Mlinska

Veliki Pašijan

Velika Trnovitica

17. Rovišće

Dijebala

Draganić

Domankuš

Kraljevac

Kakinac

Kovačevac

Križ Gornji

Marići

Podgorci

Predavac

Prekobrdo

Rovišće

Šiptari

Tuk

Zrinski Topolovac

Žabjak

VIII. ŽUPANIJA PRIMORSKO-GORANSKA

1. RIJEKA

Rijeka

1. Bakar

Bakar

Kukuljanovo

Krasica

Meja Gaj

Plosna

Ponikve

Praputnjak

Škrljevo

2. Cres

Beli

Belaj

Cres

Dragozetići

Filozići

Grmov

Merag

Ivanje

Lubenice

Loznati

Mali Podol

Martinšćica

Miholašćica

Orlec

Predošćica

Pernat

Porozina

Stanić

Petar

Štivan

Ustrine

Važminec

Vodice

Valun

Vidović

Vrana

Zbišna

Zbićina

2. CRIKVENICA

Benići

Crikvenica

Dolac Crikvenički

Draga Crikvenička

Dramalj

Jadranovo

Katun

Kloštar Šiljevički

Kotor

Ladvić

Selce

Smokovo

Sopaljska

Šupera

Zoričiči

3. ČABAR

Bazli

Brinjeva Draga

Crni Lazi

Čabar

Donji Žagari

Fažonci

Ferbežari

Gerovo

Gerovski Kraj

Gorači

Gornji Žagari

Hrib

Kamenski Hrib

Kozji Vrh

Kraljev Vrh

Kranjci

Lautari

Lazi

Makov Hrib

Mali Lug

Mandli

Okrivje

Parg

Plešce

Podstene

Požarnica

Prezid

Prhci

Prhutova Draga

Pršleti

Ravnice

Selo

Smrečje

Smrekari

Sokoli

Srednja Draga

Tropeti

Tršće

Vode

Vrhovci

Zamost

Zbitke

3. Čavle          

Buzdohanj

Cernik

Čavle

Grobnik

Ilovik

Mavrinci

Podčudnič

Podrvanj

Soboli

Zastenice

4. Delnice       

Biljevina

Bela Vodica

Brod na Kupi

Crni Lug

Delnice

Dedin

Donja Krašićevica

Donji Okrug

Donji Turni

Donje Tihovo

Gašparci

Gornja Krašićevica

Gornji Ložac

Gornji Okrug

Gornje Tihovo

Gornji Turni

Grbajel

Guče Selo

Gusti Laz

Hrvatsko

Kalić

Kočičin

Krivac

Kuželj

Leska

Mala Lešnica

Malo Selo

Marija Trošt

Plajzi

Podgora Turkovska

Požar

Raskrižje Tihovo

Razloge

Razloški Okrug

Sedalce

Srednja Krašićevica

Suhor

Ševalj

Turke

Velika Lešnica

Vela Voda

Zagolik

Zakrajc Turkovski

Zalesina

Zapolje Brodsko

Zelin Crnoluški

Bukovac Sungerski

5. Lokve         

Banovina

Homer

Lazac Lokvarski

Lokve

Mrzla Vodica

Sljeme

Sopač

Zelin Mrzlovodički

Podtisovac

6. Jelenje        

Baštijani

Brnelići

Drastin

Dražice

Jelenje

Kukuljani

Lopača

Lubarska

Lukeži

Milaši

Martinovo Selo

Podhum

Podkilavac

Ratulje

Trnovica

Valići

Zoretići

7. Kastav        

Brnčići

Ćikovići

Kastav

Rubeši

Spinčići

Trinajstići

8. Klana          

Breza

Klana

Lisac

Studena

Škalnica

9. Viškovo      

Marinići

Marčelji

Mladenići

Kosi

Sroki

Saršoni

Viškovo

10. Kraljevica 

Bakarac

Hreljin

Kraljevica

Križišće

Mali Dol

Ružić Selo

Šmrika

Veli Dol

Zlobin

4. KRK                      

Bajčići

Brusići

Brzac

Kornić

Krk

Lakmartin

Linardići

Milohnići

Muraj

Nenadići

Pinezići

Poljica

Skrbčići

Vrh

Žgaljići

11. Punat        

Punat

Stara Baška

12. Baška       

Baška

Batomalj

Draga Bašćanska

Jurandvor

13. Dobrinj     

Čižići

Dobrinj

Dolovo

Gostinjac

Gabonjin

Hlapa

Kras

Klimno

Klanice

Polje

Rudine

Rasopasno

Sveti Ivan Dobrinjski

Sveti Vid Dobrinjski

Sužan

Šilo

Tribulje

Žestilac

Županje

14. Malinska   

Barušići

Bogovići

Kremenići

Ljutići

Milčetići

Milovčići

Malinska

Maršići

Oštrobradić

Porat

Radići

Sabljići

Sršići

Strilčići

Sveti Anton

Sveti Vid-Miholjice

Turčić

Vantačići

Zidarići

Žgombići

15. Omišalj

Njivice

Omišalj

16. Vrbnik

Garica

Kampelje

Risika

Vrbnik

17. Fužine

Fužine

Belo Selo

Benkovac Fužinski

Slavica

Vrata

Lič

Banovina

Pirovište

Potkobiljak

18. Lovran

Liganj

Lovran

Lovranska Draga

Medveja

Tuliševica

Vučjak

19. Mošćenička Draga

Anton

Brseč

Donji Kraj

Golovik

Grabrova

Jelena

Kalac

Martina

Mošćenice

Mošćenička Draga

Obrš

Petar

Sučići

Zagore

20. Mali Lošinj

Ćunski

Ilovik

Mali Lošinj

Male Srakane

Nerezine

Osor

Punta Križa

Susak

Jakov

Unije

Ustrine

Vele Srakane

Veli Lošinj

21. Matulji

Bregi

Kučeli

Matulji

Mihotići

Rukavac

Brešca

Brdce

Jurdani

Jušići

Lipa

Male Mune

Mali Brgud

Mučići

Pasjak

Permani

Rupa

Ružići

Šapjane

Vele Mune

Veli Brgud

Zaluki

Zvoneće

Žejane

5. NOVI VINODOLSKI

Bater

Bile

Breze

Crno

Donji Zagon

Drinak

Gornji Zagon

Jakov Polje

Javorje

Klenovica

Krmpotske Vodice

Ledenice

Luka Krmpotska

Novi Vinodolski

Podmelnik

Povile

Ruševo Krmpotsko

Smokvica Krmpotska

Sibinj Krmkpotski

Zabukovac

22. Vinodolska (sjed. Bribir)

Antovo

Bačići

Barci

Baretići

Bašunje Male

Bašunje Vele

Belgrad

Belobrajići

Benkovići

Benići Drivenički

Blažići

Blaškovići

Bribir

Cerovići

Čandrli

Dolinci

Dragaljin

Drivenik

Drivenik-Stanica

Franovići

Goričine

Gradac

Grižane

Janjevalj

Jargovo

Jerčinovići

Kamenjak

Kičeri

Klarići

Kokanj

Kosvin

Kostelj

Kiričina

Marušići

Mavrići

Miroši

Pećca

Petrinovići

Plišići

Podgori

Podsopalj Belgradski

Podsopalj Drivenički

Podskoči

Poduljin

Podugrinac

Ričina

Ropci

Saftići

Semičevići

Sušik

Sveti Mikula

Sveti Vid

Šarari

Šimići

Štale

Tribalj

Tribalj Gornji

Ugrini

6. OPATIJA

Ičići

Opatija

Pobri

Poljane

Dobreč

Ika

Oprič

Mala Učka

Vela Učka

Veprinac

7. RAB

Kampor

Lopar

Mundanije

Palit

Rab

Supetarska Draga

Banjol

Barbat na Rabu

23. Skrad

Belo

Belski Ravan

Brezje Dobransko

Bukovac Podvrški

Bukov Vrh

Čedanj

Divjake

Donji Ložac

Gorani

Gorica Skradska

Gornja Dobra

Golik

Gramalj

Hlevci

Hosnik

Hribac

Iševnica

Kosica Skradska

Kupa

Lučice

Malo Selce

Mala Dobra

Pećišće

Planina Skradska

Podslemeni Lazi

Podstena

Pucak

Radočaj Brodski

Rasohe

Raskrižje

Resnatac

Skrad

Sleme Skradsko

Šijska Kosa

Trški Lazi

Tusti Vrh

Veliko Selce

Vrh Brodski

Zamost Brodski

Zakrajc Brodski

Žrnovac

24. Ravna Gora

Ravna Gora

Stari Laz

Stara Sušica

Kupjak

Buzin

Leskova Draga

Rogi

Šije

25. Mrkopalj

Mrkopalj

Brestova Draga

Sunger

Tuk Mrkopaljski

Tuk Vojni

Begovo Razdolje

26. Brod Moravice

Brod Moravice

Colnari

Čučak

Delači

Doluš

Donja Dobra

Donja Lamana Draga

Donji Šajn

Donji Šehovac

Goliki

Gornja Lamana Draga

Gornji Kuti

Gornji Šajn

Gornji Šehovac

Goršeti

Kavrani

Klepeće Selo

Kocijani

Lokvica

Maklen

Male Drage

Moravička Sela

Naglići

Nove Hiže

Novi Lazi

Pauci

Planica

Podgorani

Podstene

Razdrto

Smišljak

Stari Lazi

Šepci Podstenski

Šimatovo

Vele Drage

Volfi

Zahrt

Zavrh

Završje

27. Vrbovsko

Blaževci

Bunjevci

Carevići

Damalj

Dokmanovići

Dolenci

Donji Vučkovići

Donji Vukšići

Draga Lukovdolska

Dragovići

Gomirje

Gorenci

Gornji Vučkovići

Gornji Vukšići

Hajdine

Hambarište

Jablan

Jakšići

Klanac

Komlenići

Lesci

Liplje

Lukovdol

Ljubošina

Mali Jadrč

Matići

Međedi

Mlinari

Močile

Musulini

Nadvučnik

Nkšići

Osojnik

Petrovići

Plemenitaš

Plešivica

Podvučnik

Poljana

Presika

Radigojna

Radoševići

Razdrto II Dio

Rim

Rtić

Severin na Kupi

Smišljak

Srpske Moravice

Stubica

Štefanci

Tići

Tomići

Topolovica

Tuk

Veliki Jadrč

Vrbovsko

Vučinići

Vučnik

Vujnovići

Vukelići

Zapeć

Zaumol

Zdihovo

Žakule

IX. ŽUPANIJA LIČKO-SENJSKA

1. GOSPIĆ

Brezik

Barlete

Bilaj

Brušane

Bužim

Drenovac Radučki

Debelo Brdo II

Divoselo

Debelo Brdo I

Gospić

Kaniža Gospićka

Kruškovac

Kukljić

Lički Čitluk

Lički Ribnik

Lički Novi

Mogorić

Medak

Mušaluk

Novoselo Trnovačko

Novoselo Bilajsko

Ornice

Ostrvica

Oštra

Pavlovac Vrebački

Počitelj

Rastoka

Rizvanuša

Raduč

Smiljansko Polje

Smiljan

Trnovac

Vrebac

Zavođe

Žabica

Turanj

Veliki Žitnik

Vukšić

Urije

Novosalije

Široka Kula

Lički Osik

Stari Budak

1. Brinje

Brinje

Glibodol

Jezerane

Križpolje

Križ Kamenica

Letinac ·

Lipice

Prokike

Rapain Klanac

Stajnica

Vodoteč

Žuta Lokva

2. OTOČAC

Brlog

Brloška Dubrava

Dabar

Doljani

Drenov Klanac

Glavace

Gorići

Kuterevo

Kompolje

Otočac

Podum

Ponori

Staro Selo

Hrvatsko Polje

Škare

Prozor

Lipovlje

Čovići

Ličko Lešće

Sinac

Ramljani

2. Karlobag

Barić Draga

Baške Oštarije

Kućišta Cesarička

Ledenik Cesarički

Sušanj Cesarički

Vidovac Cesarički

Crni Dabar

Ravni Dabar

Došen Dabar

Karlobag

Konjsko

Lukovo Šugarje

Staništa

3. Perušić

Aleksinica

Bakovac Kosinjski

Bukovac Perušićki

Donji Kosinj

Donje Pazarište

Gornji Kosinj

Kalinovaća

Klanac

Konjsko Brdo

Kvarte

Kosa Janjačka

Klenovac

Krš

Kruščica

Kaluđerovac

Lipovo Polje

Mlakva

Mala Plana

Markovo Selo

Mezinovac

Malo Polje

Oteš

Prvan Selo

Perušič

Popovača Pazariška

Podastrana

Studenci

Vaganac

Vranovine

Velika Plana

3. SENJ

Alan

Biljevine

Crni Kal

Jablanac

Klada

Krasno Polje

Krivi Put

Lukovo

Mrzli Dol

Melnice

Podbilo

Prizna

Senj

Senjska Draga

Stolac

Stinica

Starigrad

SvetI Juraj

Vrzići

Vratnik

Vrataruša

Veljun Primorski

Velike Brisnice

Volarice

4. Vrhovine

Donji Babin Potok

Gornji Babin Potok

Gornje Vrhovine

Rudopolje

Turjanski

Vrhovine

Zalužnica

5. Novalja

Caska

Gajac

Kustići

Lun

Metajna

Novalja

Potočnica

Stara Novalja

Vidalići

Zubovići

6. Pag

Bošana

Cesarica

Dinjiška

Gorica

Košljun

Miškovci

Mandre

Pag

Povljana

Smokvica

Stara Vas

Vlašići

Vrčići

Šimuni

Kolan

X. ŽUPANIJA VIROVITIČKO-PODRAVSKA

1. VIROVITICA

Cemernica

Golo Brdo

Jasenaš

Korija

Milanovac

Podgorje

Požari

Rezovac

Rezovačke Krčevine

Sveti Đurađ

Virovitica

1. Zdendci

Bankovci

Donje Predrijevo

Duga Međa

Grudnjak

Kutovi

Obradovci

Slavonske Bare

Zdenci

Zokov Gaj

2. Crnac

Breštanovci

Crnac

Krivaja Pustara

Mali Rastovac

Milanovac

Novo Petrovo Polje

Suha Mlaka

Staro Petrovo Polje

Veliki Rastovac

Žabnjača

3. Čačinci

Čačinci

Brezovljani Vojlovički

Bukvik

Paušinci

Pušina

Rajino Polje

Vojlovica

4. Lukač

Ada Lukačka

Brezik

Budrovac Lukački

Brezovo Polje Lukačko

Dijelka

Dugo Selo Lukačko

Gornje Bazje

Kapela Dvor

Katinka

Lukač

Rit

Terezino Polje

Turanovac

Zrinj Lukački

5. Gradina

Bačevac

Brezovica

Budakovac

Detkovac

Gradina

Lug Gradinski

Majkovec Podravski

Mitrovica Gradinska

Novi Gradac

Rušani

Sokolac Podravski

Žlebina

6. Orahovica

Bijeljevina Orahovička

Crkvari

Dolci

Donja Pištana

Duzluk

Gornja Pištana

Karlovac Feričanački

Kokočak

Magadinovac

Nova Jošava

Orahovica

Prekoračani

Stara Jošava

Šumeđe

Humljani

Krajna

Krasković

Slatinski Drenovac

2. PODRAVSKA SLATINA

Bakić

Bistrica

Donji Meljani

Golenič

Ivanbrijeg

Kozice

Lukavac

Medinci

Novi Senkovac

Podravska Slatina

Radosavci

Sladojevci

Sladojevački Lug

7. Čađavica

Čađavica

Čađavički Lug

Donje Bazije

Ilmin Dvor

Noskovačka Dubrava

Noskovci

Starin

Šaševo

Vraneševci

Zvonimirovac

8. Nova Bukovica

Aleksandrovac

Bjelkovac

Brezik

Donja Bukovica

Dobrović

Gornje Viljevo

Miljevci

Nova Bukovica

9. Mikteuš

Balinci

Četekovac

Čojlug

Mikleuš

Petrovac

10. Sopje

Ciganka

Čomborje

Gornji Miholjac

Gornje Predrijevo

Grabić

Kapinci

Novaki

Sopje

Sopjanska Greda

Španat

Vaška

Višnjica

11. Voćin

Bokane

Čeralije

Dobrić

Donje Kusonje

Duričić

Gornji Kusonje

Gornji Meljani

Hum

Hum Varoš

Kometnik-Jorgići

Kometnik-Zubići

Kuzma

Lisičine

Macute

Mačkovac

Novo Kusonje

Popovac

Rijenci

Sekulinci

Smude

Voćin

12. Suhopolje

Borova

Bukova

Budanica

Cabuna

Dvorska

Gvozdanska

Gaćište

Jugovo Polje

Levinovac

Mala Trapinska

Naudovac

Nova Cabuna

Ovčara Suhopoljska

Orešac

Suhopolje

Pčelić

Pepelana

Pivnica Slavonska

Rodin Potok

Sovjak

Trnava Cabunska

Velika Trapinska

Zvonimirevo

Žiroslavje

Žubrica

13. Špišić Bukovica

Bušetina

Lozan

Novi Antunovac

Okrugljača

Rogovac

Špišić Bukovica

Vukosavljevica

14. Pitomača

Dinjevac

Grabrovnica

Kladare

Križnica

Mala Črešnjevica

Otrovanec

Pitomača

Sedlarica

Starogradački Marof

Stari Gradac

Turnašica

Velika Črešnjevica

XI. ŽUPANIJA POŽEŠKO-SLAVONSKA

1. POŽEGA

Požega

Alaginci

Bankovci

Crkveni Vrhovci

Ćosine Laze

Dervišaga

Donji Emovci

Drškovci

Emovački Lug

Golobrdci

Gornji Emovci

Gradski Vrhovci

Komušina

Krivaj

Kunovci

Laze Prnjavor

Marindvor

Mihaljevci

Nova Lipa

Novi Mihaljevci

Novi Štitnjak

Novo Selo

Seoci

Stara Lipa

Šeovci

Škrabutnik

Štitnjak

Turnić

Ugarci

Vasine Laze

Vidovci

1. Brestovac

Amatovci

Bolomače

Borićevci

Brđani

Brestovac

Busnovi

Crljenci

Čečavac

Čečavački Vučjak

Daranovci

Deževci

Dolac

Donji Gučani

Gornji Gučani

Ivandol

Jaguplije

Jeminovac

Kamenska

Kamenski Šeovci

Koprivna

Kujnik

Markovac

Mijaći

Nurkovac

Oblakovac

Orljavac

Pasikovci

Pavlovci

Perenci

Podsreće

Rasna

Ruševac

Sažije

Skenderovci

Sloboština

Striježevica

Šnjegavić

Vilić Selo

Vranić

Zakorenje

Završje

Žigerovci

2. Čaglin

Čaglin

Darkovac

Djedina Rijeka

Dobra Voda

Dobrogošće

Draganlug

Duboka

Imrijevci

Ivanovci

Jasik

Jezero

Jurkovac

Kneževac

Latinovac

Migalovci

Milanlug

Mokreš

Nova Lipovica

Nova Ljeskovica

Novi Zdenkovac

Paka

Ruševo

Spana

Sibokovac

Sovski Dol

Stara Ljeskovica

Stari Zdenkovac

Stojčinovac

Veliki Bilać

Vlatkovac

Vukojevica

3. Jakšić

Bertelovci

Cerovac

Eminovci

Granje

Jakšić

Radnovac

Rajsavac

Svetinja

Tekić

Treštanovci

4. Kaptol

Alilovci

Bešinci

Češljakovci

Doljanovci

Golo Brdo

Kaptol

Komarovci

Novi Bešinci

Podgorje

Ramanovci

5. Kutjevo

Bektež

Bjeliševac

Ciglenik

Ferovac

Grabarje

Gradište

Hrnjevac

Kula

Kutjevo

Lukać

Mitrovac

Ovčare

Poreč

Šumanovci

Tominovac

Venje

Vetovo

6. Pleternica

Ašikovci

Bilice

Blacko

Bresnica

Bučje

Buk

Bzenica

Ćosinci

Drenovac

Frkljevci

Gradac

Kadanovci

Kalenić

Komorica

Knežci

Koprivnica

Kuzmica

Lakušija

MaIi Bilač

Mihaljevići

Novoselci

Pavlovci

Pleternica

Pleternički Brđani

Poloje

Požeški Brđani

Ratkovica

Resnik

Sesvete

Srednje Selo

Sulkovci

Svilna

Trapari

Tulnik

Vesela

Viškovci

Vrčin Dol

Zagrade

Zarilac

7. Velika

Aleksandrovac

Biškupci

Bogdašić

Bratuljevci

Doljanci Draga

Gornji Vrhovci

Kamenski Vučjak

Kantrovci

Klisa

Kruševo

Lučinci

Markovac

Mihajlije

Milanovac

Milivojevci

Mrkoplje

Nježić

Novo Zvečevo

Oljasi

Ozdakovci

Poljanska

Potočani

Radovanci

Smoljanovci

Stražeman

Šušnjari

Toranj

Trenkovo

Trnovac

Velika

8. Feričanci

Donja Motičina

Feričanci

Gazije

Gornja Motičina

Seona

Valenovac

Vučjak Feričanački

2. NAŠICE

Brezik Našički

Jelisavac

Našice

Makloševac

Markovac Našićki

Ceremošnjak

Crna Klada

Gradac Našički

Granice Martin

Loadžica

Lađanska

Polubaše

Ribnjak

Rozmajerovac

Velimirovac

Vukojevci

Zoljan

9. Đurđenovac

Beljevina

Bokšič

Bokšić Lug

Đurđenovac

Gabrilovac

Klokočevci

Ličko Novo Selo

Lipine

Našičko Novo Selo

Pribiševci

Sušine

Šaptinovci

Teodorovac

10. Lipik

Filipovac

Dobrovac

Jagma

Korita

Subocka

Livađani

Gornji Čaglić

Donji Čaglić

Kovačevac

Bjelanovac

Bukovčani

Skenderovci

Lipik

Japaga

Šeovica

Klisa

Bujavica

Brezine

Kukunjevac

Srižičevac

Brekinska

Kapetanovo Polje

Antunovac

Marino Selo

Ribnjaci

Gaj

Poljana

11. Pakrac

Kraguj

Gornja Obrijež

Veliki Banovac

Omanovac

Dereza

Badljevina

Donja Obrijež

Pakrac

Kusonje

Lipovac

Brusnik

Dragović

Branešci

Ožegovci

Veliki Budići

Mali Budići

Koturić

Popovci

Glavica

Tisovac

Prgomelje

Cikote

Rogulje

Jakovci

Kričke

Bučje

Cicvare

Bjelajci

Gornja Šumetlica

Donja Šumetlica

Srednji Grahovljani

Donji Grahovljani

Gornji Grahovljani

Španovica

Novo Selo

Stari Majur

Novi Majur

Batinjani

Mali Banovac

Prekopakra

Toranj

Ploštine

12. Podgorač

Bela Loza

Budimci

Kelešinka

Kršinci

Ostrošinci

Podgorač

Poganovci

Razbojište

Stipanovci

XII. ŽUPANIJA BRODSKO-POSAVSKA

l. SLAVONSKI BROD

Slavonski Brod

Brodski Varoš

Slobodnica

1. Bebrina

Banovci

Bebrina

Dubočac

Kaniža

Stupnički Kuti

Šumeće

Zbjeg

2. Brodski Stupnik

Brodski Stupnik

Lovčić

Gornji Andrijevci

Grižići

Krajačići

Stari Slatinik

3. Donji Andrijevci

Donji Andrijevci

Novo Topolje

Staro Topolje

4. Grundinci

Grundinci

5. Garčin

Garčin

Bicko Selo

Klokočevik

Korduševci

Šušnjevci

Sapci

Selna

Trnjani

Vrhovina

Vranovci

Zadubravlje

6. Klakar

Klakar

Donja Bebrina

Gornja Bebrina

Gornja Vrba

Donja Vrba

Rušćica

Zadubravlje

7. Sibinj

Bartolovci

Brčino

Grgurevići

Gromačnik

Ćelikovići

Jakačina Mala

Ravan

Sibinj

Završje

8. Slavonski šamac

Slavonski Šamac

Sikirevci

Jaruge

Kruševica

9. Oriovac

Kujnik

Oriovac

Radovanje

Slavonski Kobaš

Bečić

Ciglenik

Malino

Lužani

Pričac

Živike

10. Vrpolje

Vrpolje

Čajkovci

Stari Perkovci

11. Velika Kopanica

Velika Kopanica

Mala Kopanica

Beravci

Divoševci

12. Podcrkavlje

Brodski Zdenci

Bukovlje

Crni Potok

Gornji Slatinik

Donji Slatinik

Dubovik

Glogovica

Ježevik

Grabarje

Kindrovo

Matković Mala

Oriovčić

Podcrkavlje

Rastušje

Tomica

13. Oprisavci

Kupina

Novi Grad

Poljanci

Prnjavor

Oprisavci

Sredanci

Svilaj

Stružani

Trnjanski Kuti

Zoljani

2. NOVA GRADIŠKA

Nova Gradiška

Kovačevac

Prvča

14. Cernik

Bačin Dol

Baničevac

Cernik

Giletinci

Golobrdac

Opatovac

Opršinac

Podvrško

Sinlije

Šagovina Černička

Šumetlica

15. Davor

Davor

Orubica

16. Gornji Bogićevci

Donji Bogičevci

Dragalić

Dubovac

Gornji Bogičevci

Gorice

Mašić

Medari

Kosovac

Poljane

Retkovac

Trnava

17. Vrbje

Bodovaljci

Dolina

Mačkovac

Ljupina

Savski Bok

Sičice

Visoka Greda

Vrbje

18. Nova Kapela

Batrina

Bili Brig

Donji Lipovac

Dragovci

Gornji Lipovac

Magić Mala

Nova Kapela

Siće

Srednji Lipovac

Stara Kapela

19. Okučani

Benkovac

Bijela Stijena

Bobare

Bodegraji

Cage

Čaprginci

Čovac

Donji Rogolji

Gornji Rogolji

Ladevac

Lještani

Okučani

Smrtić

Šagovina Mašička

Širinci

Trnava

Trnakovac

Vrbovljani

Žuberkovac

20. Rešetari

Adžamovci

Brdani

Bukovica

Drežnik

Gunjevci

Rešetari

Zapolje

21. Staro Petrovo Selo

Blažević Dol

Donji Crnogovci

Godinjak

Gornji Crnogovci

Komarilica

Oštri Vrh

Starci

Staro Petrovo Selo

Štivica

Tisovac

Vladisovo

Vrbova

22. Stara Gradiška

Donji Varoš

Gornji Varoš

Gređani

Novi Varoš

Pivare

Stara Gradiška

Uskoci

XIII. ŽUPANIJA ZADARSKO-KNINSKA

1. ZADAR

Babindub

Brgulje

Crno

Kožino

Petrčane

Silba

Olib

Molat

Zapuntel

Premuda

Ist

Rava

Veli Iž

Mali Iž

Zadar

1. Bibinje

Bibinje

2. Sukošan

Gorica

Debeljak

Glavica

Sukošan

3. Zemunik Donji

Zemunik Gornji

Zemunik Donji

Smoković

Galovac

4. Škabrnja

Prkos

Škabrnje

5. Poličnik

Murvica

Briševo

Lovinac

Visočane

Suhovare

Rupalj

Dračevac Ninski

Poličnik

6. Posedarje

Islam Latinski

Podgradina

Slivnica

Ždrilo

Vučjak

Vinjerac

Posedarje

7. Novigrad

Pridraga

Paljuv

Novigrad

8. Starigrad

Tribanj

Šibuljine

Selina

Starigrad

9. Ražanac

Rtina

Jovići

Krneza

Radovin

Ljubački Stanovi

Ljubač

Podvršje

Ražanac

10. Nin

Poljica

Poljica-Brig

Žerava

Privlaka

Zaton

Vrsi

Grbe

Ninski Stanovi

Nin

11. Vir

Vir

Lozice

Torovi

12. Preko

Ošljak

Sutomišćica

Poljana

Ugljan

Lukoran

Lestvunj

Rivanj

Kalij

Kukljica

Preko

Sestrunj

13. Kali

Kali

Kukljica

14. Sali

Brbinj

Božava

Dragove

Luka

Savar

Soline

Veli Rat

Zverinac

Zaglav

Žman

Sali

2. BIOGRAD NA MORU

Biograd na moru

15. Pašman

Banj

Barotal

Dobropoljana

Kraj

Mrljane

Neviđane

Pašman

Tkon

Ždrelac

16. Pakoštane

Drage

Pakoštane

Vrana

Vrgada

17. Sv. Filip i Jakov

Sv. Filip i Jakov

Donje Raštane

Gornje Raštane

Krmčina

Sikovo

Turanj

Trčevo-Vrterinci

Babac

KOTAR KNIN

1. Jasenice

Jasenice

Zaton Obrovački

2. Kruševo

Kruševo

Zelengrad

Gornji Karin

3. Obrovac

Obrovac

Muškovci

Bilišane

4. Nadvoda

Nadvoda

Bogatnik

Golubić

Krupa

Kaštel Žegarski

Komazeci

5. Smilčić

Smilčić

Islam Grčki

Donji Kašić

Donje Biljane

Gornje Biljane

6. Polača

Polača

Korlat

Nadin

Zagrad

Raštević

Lišane Tinjske

Tinj

Kakma

Donja Jagodnja

Gornja Jagodnja

Zapužane

Šopot

Podlug

Perušić Benkovački

7. Benkovac

Benkovac

Kula Atlagić

Benkovačko Selo

Buković

Kožlovac

8. Lisičić

Lisičić

Donji Karin

Medviđa

Popovići

Brgud

Bruška

Rodaljice

9. Lišane Ostrovičke

Lišane Ostrovičke

Kolarina

Donji Lepuri

Bulić

Bjelina

Dobropoljci

Ostrovica

Vukšić

Prović

10. Stankovci

Stankovci

Miranje

Gornje Ceranje

Donje Ceranje

Pristeg

Dobra Voda

Hudak

Bila Vlaka

Morpolača

Velim

Crljenik

Banjevci

Radošinovci

11. Kistanje

Kistanje

Modrino Selo

Biovičino Selo

Nunić

Kolašac

Gošić

Đevrske

Krnjeuve

Kakanj

Parčić

Smrdelje

Varivode

Zečevo

Kistanje

Ivoševci

12. Ervenik

Ervenik

Mokro Polje

Radučić

Pađene .

Oton

1. KNIN

Knin

Plavno

Strmica

Radljevac

Golubić

Žagrović

Oćestovo

Ljubač

Potkonje

Vrpolje

Kninsko Polje

Kovačić

13. Orlić

Orlić

Vrbnik

Biskupija

Ramljane

Zvjerinac

Uzdolje

Riđane Markovac

14. Lovinac

Gornja Ploča

Kik

Lovinac

Vranik

Rok

Ličko Cerje

Smokrič

Ričice

15. Gračac

Gračac

Štikada

Tomingaj

Rudopolje Bruvanjsko

Bruvno

Mazin

Deringaj

Kijani

Omsica

Gubavčevo Polje

Glogovo

Vučipolje

Grab

Velika Popina

Duboki Dol

Cerovac

Kom

Otrić

Nadvrelo Rastićevo

Zrmanja Vrelo

Zrmanja

Palanka

Pribudić

Prljevo

16. Donji Lapac

Begluci

Birovača

Brezovac Dobroselski

Brotnja

Bušević

Dabašnica

Dnopolje

Dobroselo

Doljani

Donja Suvaja

Donji Lapac

Donji Srb

Donji Štrbci

Drenovac Osredački

Dugopolje

Gajine

Gornja Suvaja

Gornji Lapac

Gornji Srb

Gornji Štrbci

Kaldrma

Kestenovac

Kruge

Kunovac Kupirovački

Kupirovo

Melinovac

Mišljenovac

Nebljusi

Neteka

Oraovac

Osredci

Tiškovac Lički

Zaklopac

17. Udbina

Udbina

Komić

Ondić Visuć

Vukovac Visučki

Kurjak

Srednja Gora

Donji Mekinjar

Breštane

Podlapača

Tolić

Jošan

Jagodnje

Svračkovo Selo

Krbava

Šalamunić

Bunić

Pećane

Debelo Brdo

Grabušić

Vedašić

Klašnjica

Frkašić

Rebič

Mutilič

Čojluk

Poljice

18. Titova Korenica

Titova Korenica

Kozjan

Krbavica

Čanak

Trnavac

Vrpile

Tuk Bjelopoljski

Bjelopolje

Ponor Korenički

Jasikovac

Oravac

Gradina Korenička

Kalebovac

Šeganovac

Kompolje

Koreničko

Vranovača

Vrelo Koreničko

Homoljac

Rudanovac

Mihaljevac

Drakulić Rijeka

Kapela Korenička

Željava

Novo Selo Koreničko

Ličko Petrovo Selo

Jezerce

Prijeboj

Čujića Krčevina

Končarev Kraj

Plitvički Ljeskovac

Drakulić Rijeka

Zaklopača

Rešetar

19. Smoljanac

Plitvica Selo

Sertić Poljana

Poljanak

Korana

Rastovača

Smoljanac

Gornji Vaganac

Donji Vaganac

20. Kijevo

Kijevo

21. Civljane

Cetina

Civljane

XIV. ŽUPANIJA OSJEČKO-BARANJSKA

1. OSIJEK

Osijek

Tvrđavica

Podravlje

Josipovac

Višnjevac

Sarvaš

Tenja

Brešće

Brijest

Klisa

Nemetin

2. ĐAKOVO

Đakovo

Budrovci

Đurđanci

Ivanovci

Gorjanski Kuševac

Piškorevci

Novi Perkovci

Selci Đakovački

Široko Polje

3. BELI MANASTlR

Beli Manastir

Šećerana

Šumarina

Branjin Vrh

1. Čeminac

Čeminac

Novi Čeminac

Jagodnjak

Kozarac

Grabovac

Mitrovac

· 2. Popovac

Popovac

Kneževo

Branjina

3. Petlovac

Petlovac

Baranjsko Petrovo Selo

Luč

Bolman

Majiške Mede

Novi Bolman

Novi Bezdan

Novo Nevesinje

Sudare

Širine

Zeleno Polje

Torjanci

4. Kneževi Vinogradi

Kneževi Vinogradi

Kamenac

Karanac

Kotlina .

Suza

Zmajevac

Jasenovac

Mirkovac

Sokolovac

5. Bilje

Bilje

Kopačevo

Vardarac

Lug

Kozjak

Podunavlje

Tikveš

Zlatna greda

6. Draž

Draž

Gajić

Duboševica

Topolje

Batina

Podolje

7. Darda

Darda

Mece

Švajcarnica

Uglješ

8. Belišće

Belišće

Bistrinci

Bocanjevci

Gat

Gorica Valpovačka

Kitišanci

Tiborjanci

Veliškovci

Vinogradci

9. Bizovac

Brodanci

Bizovac

Cerovac

Cret Bizovački

Habjanovci

Novaki Bizovački

Samatovci

Selci

10. Čepin

Čepin

Livana

Ovčara

Čepinski Martinci

Čokadinci

11. Ernestinovo

Ada

Divoš

Ernestinovo

Hrastin

Laslovo

Palača

Paulin Dvor

Petrova Slatina

Silaš

12. Gorjani

Gorjani

Tomašanci

13. Punitovci

Josipovac Punitovački

Jurjevac Punitovački

Krndija

Punitovci

14. Drenje

Borovik

Bračevci

Bučje Gorjansko

Drenje

Kučanci Đakovački

Mandićevac

Paljevina

Potnjani

Podgorje Bračevačko

Preslatinci

Pridvorje

Slatinik

Drenjski

15. Koška

Babjak

Koška

Ledenik

Ličani

Lug Subotički

Breznica Našićka

Niza

Ordanja

Topoline

Vučkovac

16. Petrijevci

Petrijevci

Satnica

17. Satnica Đakovačka

Gašinci

Satnica Đakovačka

18. Trnava

Hrkanovci Đakovački

Dragotin Kondrić

Svetoblažje

Lapovci Trnava

19. Semeljci

Kešinci

Koprivna

Koritna

Lipovac Hrastinski

Mrzović

Semeljci

Šodolovci

Vrbica

20. Strizivojna

Merolino Sikirevačko

Strizivojna

21. Levanjska Varoš

Levanjska Varoš

Borojevci

Čenkovo

Breznica Đakovačka

Milinac

Paučje

Ovčara

Ratkov Dol

Majar

Musić

Slobodna Vlast

4. VALPOVO

Valpovo

Nard

Šag

Harkanovci

Ivanovci

Ladimirevci

Marjančaci

Zelčin

22. Vuka

Beketinci

Dopsin

Vladislavci

Vuka

23. Viškovet

Forkuševci

Viškovci

Vučevci

24. Donji Miholjac

Donji Miholjac

Miholjački Poreč

Podgajci Podravski

Radikovci

Golinci

Rakitovica

Sveti Đurađ

25. Šljivoševci

Beničanci

Lacići

Kućanci

Magadenovac

Malinovac

Šljivoševci

26. Marijanci

Brezovica

Bočkinci

Čamagajevci

Črnkovci

Kunišinci

Marijanci

Marjanski Ivanovci

27. Viljevo Donje

Blanje

Bockovac

Cret Viljevski

Gložde

Kapelna

Krunoslavje

Viljevo Donje·

28. Moslavina Podravska

Orešnjak

Martinci Miholjački

Moslavački Krčenik

Gezinci

Podravska Moslavina

29. Erdut

Aljmaš

Dalj

Bijelo Brdo

Erdut

30. Antunovac Tenjski

Antunovac Tenjski

Ivanovac

XV. ŽUPANIJA ŠIBENSKA

1. ŠIBENIK

Boraja

Brnjica

Bilice

Čvrljevo

Donje Polje

Dubrava kod Šibenika

Danilo Kraljice

Danilo Gornje

Danilo Biranj

Goriš

Gradina

Jadrtovac

Krapanj

Konjevrate

Lozovac

Lepenica

Mravnica

Podine

Perković

Radonić

Slivno

Sitno Donje

Šibenik

Vrpolje

Vrsno

Raslina

Kaprije

Žirje

Zaton

Grebaštica

Zlarin

1. Primošten

Dvornica

Jarebinjak

Kruševo

Ložnice

Oglavci

Podglavica

Podorljak

Primošten

Primošten Burnji

Ražanj

Rogoznica

Sapina Doca ·

Široke

Vezac

Vadalj

Zečevo Rogozničko

2.Skradin

Bratiškovci

Bribir

Bičine

Cicvare

Dubravice

Gorice

Gračac

Ićevo

Krković

Ladevci

Medare

Piramatovci

Plastovo

Rupe

Skradinsko Polje

Skradin

Sonković

Vaćani

Velika Glava

Žažvić

Ždrapanj

3. Tisno

Betina

Dubrava kod Tisnoga

Dazlina

Jezera

Kašić Banjevački

Murter

Pirovac

Putičanje

Tisno

Kornati

4. Vodice

Čista Mala

Čista Velika

Grabovci

Gaćelezi

Tribunj

Vodice

Prvić Luka

Prvić Šepurine

Srima

5. Oklaj

Oklaj

Matase

Ljubotić

Puljane

Čitluk

Matese

Mratovo

Bogetić

Lukar

Bobodol

Razvode

Suknovci

2. DRNIŠ

Badanj

Biočič

Bagatić

Brištane

Drinovci

Kanjane

Kadina Glavica

Kaočine

Karalić

Kričke

Ključ

Lišnjak

Miočić

Nos Kalik

Pakovo Selo

Parčić

Pokrovnik

Radonić

Sedramić

Siverić

Špiritovci

Štikovo

Tepljuh

Trbounje

Velušić

Drniš

Žitnić

6. Ružić (sjed. Gradac)

Baljci

Čavoglave

Gradac

Kljake

Mirlović Polje

Moseć

Otavice

Ružić

Umljanović

7. Unešić

Unešić

Cera

Čvrljevo

Donje Planjane

Donje Vinovo

Donje Utore

Gornje Utore

Gornje Vinovo

Gornje Planjane

Koprno

Ljubostinje

Mirlović Zagora

Nevest

Ostrogašica

Podumci

Visoka

XVI. ŽUPANIJA VUKOVARSKO-SRIJEMSKA

1. VINKOVCI

Vinkovci

Mirkovci

2.VUKOVAR

Vukovar

Sotin

Jakobovac

Ovčara

1. Bošnjaci

Bošnjaci

2. Borovo

Borovo

3. Cerna

Cerna

Šiškovci

4. Gradište

Gradište

5. Gunja

Gunja

6. Drenovci

Drenovci

Đurići

Podgajci Posavski

Račinovci

Rajevo Selo

3. ILOK

Bapska

Ilok

Mohovo

Šarengrad

7. Ivankovo

Ivankovo

Prkovci

Retkovci

8. Jarmina

Jarmina

Gaboš

Ostrovo

Karadžičevo

9. Lovas

Lovas

Opatovac

10. Tovarnik

Tovarnik

Ilača

11. Nuštar

Cerić

Marinci

Nuštar

12. Nijemci

Apševci

Donje Novo Selo

Đeletovci

Lipovac

Nijemci

Podgrađe

Šidski Banovci

Vinkovački Banovci

13. Otok

Komletinci

Otok

Privlaka

14. Bogdanovci

Bogdanovci

Negoslavci

Petrovci

Svinjarevci

15. Tompojevci

Berak

Bokšić

Čakovci

Novi Čakovci

Grabovo

Mikluševci

Tompojevci

16. Stari Jankovci

Novi Jankovci

Orolik

Slakovci

Stari Jankovci

Srijemske Laze

17. Stari Mikanovci

Novi Mikanovci

Stari Mikanovci

Vođinci

18. Tordinci

Antin

Korog

Markušica

Mlaka

Antinska

Podrinje

Tordinci

19. Trpinja

Bobota

Bršadin

Čelija

Lipovača

Ludvinci

Pačetin

Trpinja

Vera

20. Vrbanja

Soljani

Strošinci

Vrbanja

4. ŽUPANJA

Županja

Štitar

21. Andrijaševci

Andrijaševci

Rokovci

22. Babina Greda

Babina Greda

XVII. ŽUPANIJA SPLITSKO-DALMATINSKA

1. SPLIT

Kamen

Split

Stobreč

Slatina

Donje Sitno

Gornje Sitno

Srinjine

Žrnovnica

1. Podstrana·

Strožanac

Miljevac

Grljevac

Grbavac

Sveti Martin

Mutogras

Gornja Podstrana

2. Bol

Bol

Murvica

3. Pučišća

Gornji Humac

Pražnica

Pučišća

4. Postira Dol

Postira

5. Selca

Novo Selo

Selca

Sumartin

Povlja

Selački Zaseoci

6. Donji Muć

Bračević

Crivac

Donje Postinje

Donji Muć

Gornje Postinje

Gornji Muć

Neorić

Ramljane

Sutina

Velika Milešina

Zelovo Sutinsko

Donje Ogorje

Mala Milešina

Pribude

Radunić

7. Dugi Rat

Dugi Rat

Jesenice

Duće

Mumac

8. Šolta (sjed. u Grohotama)

Donje Selo

Gornje Selo

Grohote

Maslinića

Srednje Selo

Stomorska

9. Hrvace

Donji Bitelić

Dabar

Gornji Bitelić

Hrvace

Maljkovo

Laktac

Potravlje

Rumin

Satrić

Vučipolje

Zasiok

2. HVAR

Brusje

Hvar

Milna

Malo Grablje

Velo Grablje

3. IMOTSKI

Donji Vinjani

Glavina Donja

Glavina Gornja

Gornji Vinjani

Imotski

Gornje Podbablje

Medvidovića Draga

Lokvičić

10. Podbalje

(sjed: Drum)

Grubine

Drum

Ivanbegovina

Kamenmost

Krivodot

Poljica

11. Cista Provo

Cista Provo

Velika Cista

Svib

Aržano

Dobranje

Biorine

12. Lovreč

Lovreč

Opanci

Medovdolac

Dobrinče

Studenci

13. Donji Proložac

Gornji Proložac

Donji Proložac

Postranje

Ričice

Šumet

Dolići Draga

14. Zmijava-Runović

(sjed. u Zmijavcima)

Zmijavci

Runovići

Slivno

Podosoje

Hrščevani

15. Jelsa

Gromin Dolac

Humac

Ivan Dolac

Jelsa

Pitve

Poljica

Sveta Nedjelja

Svirće

Vrboska

Vrisnik

Zarače

Zavala

Zastražišće

16. Sućuraj

Sućuraj

Selca kod Bogomolja

Bogomolje

Gdinj

4. KAŠTELA

(sjed. Kaštel Sućurac)

Kaštel Novi

Kaštel Štafilić

Kaštel Stari

Kaštel Gomilica

Kaštel Kambelovac

Kaštel Sućurac

Kaštel Lukšić

17. Kaštelska zagora

(sjed.Lećevica)

Radošić

Labin

Prgomet

Bogdanović

Divojevići

Primorski Dolac

Sitno

Lećevica

Trolokve

5. MAKARSKA

Makarska

Veliko Brdo

Tučepi

Bratuš

18. Podgora

Podgora

Drašnice

Igrane

Gornje Igrane

19. Gradac

Gradac

Brist

Podaca

Zaostrog

Živogošće

Drvenik

20. Donja Brela

Brela

Gornja Brela

21. Baška Voda

Baška Voda

Baško Polje

Krvavica

Promajna

22. Marina

Blizna Donja

Blizna Gornja

Gustirna

Marina

Mitlo

Poljica

Rastovac

Svinca

Sevid

Vinišće

Vrsine

6. OMIŠ

Blato na Cetini

Omiš

Borak

Čisla

Čelina

Donji Dolac

Dubrava

Gata

Gornji Dolac

Kostanje

Kučiće

Lokva

Mimice

Marušići

Naklice

Nova Sela

Ostrovica

Putišići

Podašpilje

Podgrade

Pisak

Seoce

Slime

Stanići

Srijane

Svinišće

Svolonje

Trnbusi

Tugare

Zakučac

Zvečanje

23. Otok

Gala

Korita

Otok

Ovrlje

Ruda

Udovičić

7. SINJ

Brnaze

Bajagić

Čitluk

Glavice

Gljev

Jasensko

Kraj

Karakašica

Lučane

Obrovac Sinjski

Radošić

Sinj

Suhać

Turjaci

Zelovo

24. Dicmo

Dicmo

Ercegovci

Krušvar

Osoje

Prisoje

Sušci

Sičane

8. SOLIN

Kućine

Mravince

Solin

Vranjic

23. Klis

Blaca

Brštanovo

Veliki Bročanac

Dugobabe

Dugopolje

Gizdavac

Liska

Konjsko

Koprivno

Kotlenice

Korušce

Klis

Nisko

Prugovo

Vučevica

28. Supetar

Mirca

Splitska

Supetar

Škrip

27. Milna

Bobovišća

Ložišća

Luka Bobovišća

Sutivan

Podhume

Smrka

28. Stari Grad

Dol

Rudina

Selca kod Stari Grada

Stari Grad

Vrbanj

29. Šestanovac

Grabovac

Katuni

Kreševo

Šestanovac

Zadvarje

Žeževica

9. TROGIR

Arbanija

Divulje

Drvenik Mali

Drvenik Veliki

Okrug Donji

Okrug Gornji

Plano

Trogir

Žedno

30. Seget

(sjed. Seget Donji)

Bristivica

Ljubitovica

Seget Donji

Seget Gornji

Prapatnica

Vranjica

31. Trllj

Bisko

Budimir

Donja Tijarica

Čaporice

Čačvina

Gardun

Grab

Gornja Tijarica

Jabuka

Košute

Kamensko

Krivodol

Ljut

Nova Sela

Podi

Rote

Strmen

Dolac

Strizirep

Trilj

Ugljane

Velić

Vrpolje

Vrandolac

Vinine

Vedrine

Vrabač

Vojnić Sinjski

Voštane

32. Vrlika

Garjak

Ježević

Kosore

Koljane

Maovice

Otišič

Podosoje

Vinalić

Vrlika

10. VIS

Dračevo Polje

Marinje Zemlje

Oključna

Plisko Polje

Podselje

Podstražje

Rukavac

Vis

33. Komiža

Biševo

Borovik

Jabuka

Komiža

Podhumlje

Podšpilje

Žena Glava

Sveti Andrija

Duboka

Palagruža

34. Vrgorac

Banja

Donje Rašćane

Dragljane

Draževitići

Duge Njive

Dusina

Kljenak

Kokorić

Kotezi

Kozica

Mijaca

Orah

Poljica Kozička

Podprolog

Prapatnica

Ravča

Stilja

Umčani

Veliki Prolog

Vina

Višnjica

Vlaka

Vrgorac

Zavojane

35. Nerežišća

Nerežišće

Donji Humac

Dračevica

36. Zagvozd

Biokovsko Selo

Krstatice

Rašćane Gornje

Rastovac

Zagvozd

Župa

Župa Srednja

XVIII. ŽUPANIJA ISTARSKA

1. PAZIN

Pazin

Bertoši

Beran

Vela Traba

Ordoselo

Kaščerga

Butoniga

Kršikla

Stari Pazin

Sv. Lucija

Trviž

Zamask

Zarečje

Sv. Ivan i Pavao Zabrežani

1. Bale

Bale

Golaš

Krmed

2. Barban

Barban

Hrboki

Plehuti

Draguzeti

Grandići

Jurićev Kal

Orihi

Pavlići

Rojnići

Vadrež

Šajini

Bačići

Glavani

3. Brtonigla

Brtonigla

Fiorini

Kanegra

Karigador

Nova Vas

Radini

2. BUJE

Buje

Brič

Kučibreg

Novi Brič

Kaštel

Kaldanija

Lovanija

Krasica

Baredine Donje

Baredine Gornje

Kršete

Burili

Gamboci

Momjan

Marušići

Merišće

Oskoruš

Triban

Bibali

3. BUZET

Buzet

Cunj

Fontana

Juričići

Kajini

Krbavčići

Marinci

Mala Uba

Pengari

Peničići

Počekaji

Podrebar

Prodani

Selca

Strana

Sveti Donat

Sveti Ivan

Sveti Martin (Draščići)

Štrped

Veli Mlun

Črnica

Perci

Ugrini

Hum

Kotle

Brnobići

Račice

Kosoriga

Krušvari

Martinci

Račiški Brijeg

Ribnjak

Roč

Gornja Nugla

Donja Nugla

Krkuž

Kompanj

Stancija Roč

Ročko Polje

Benčići

Forčići

Blatna Vas

Čiritež

Sušići

Rim

Sovinjak

Bartolići

Klarići

Krti

Pračana Vas

Senj

Sirotići

Sovinska Brda

Sovinsko Polje

Vrh

Barušići

Marčenigla

Medveja

Negnar

Paladini

Šćulci

4. Cerovlje

Cerovlje

Borut

Belaj

Ćusi

Draguć

Grimalda

Grobnik

Gologorica

Gologorički Dol

Gradinje

Korelići

Krgune

Novaki Pazinski

Oslići

Pagubice

Previž

Paz

5. Gračišće

Gračišće

Rabatiug

Jakačići

Madalenčići

Milocki Brijeg

Škopljak

Lindar

Bazgalji

6. Grožnjan

Grožnjan

Kostanjica

Brdo

Šterna

Završje

Kras

Martinčići

Markovci

Antonci

Vižitini

7. Kanfanar

Kanfanar

Barat

Brajkovići

Burići

Červari

Dubravci

Jural

Korenići

Kurili

Ladići

Matuhanci

Mrgani

Maružini

Marići

Okreti

Putini

8. Kršan

Kršan

Boljevići

Blaškovići

Čambarelići

Lazariči

Veljaki

Brdo

Kostrčani

Zankovci

Ćepić

Polje

Purgaria

Zatka

Kožljak

Plomin

Luka

Stepčići

Šušnjevica

Jasenovi

Letaj

Nova Vas

Potpičanj

4. LABIN

Labin

Labin Marcilnica

Duga Luka

Gondulići

Presika

Rabac

Ripenda

Vinež

9.Raša

Brestovica

Bršica

Sv. Lovreč - Diminići

Koromačno

Kunj

Sveta Marina

Sveti Bartul

Most-Raša

Skitača

Topid

Tragetari

Viškovići

Vicani

Zatinje

10. Lanišće

Lanišće

Brgudac

Podgače

Prapoče

Bačja Vas

Rašpor

Slum

Dane

Vodice

Kropinjak

Trstenik

Brest

Jelovica

Klenovščak

11. Ližnjan

Ližnjan

Šišanj

Valtura

12. Lupoglav

Lupoglav

Boljun

Ravno Brdo

Boljutsko Polje

Brost

Vranja

Semići

Lesiščina

Dolenja Vas

13. Sv. Lovreč

Sv. Lovreč

Čehići

Frnjolići

Heraki

Ivići

Jakići

Jurcani

Kapovići

Knapići

Krunčići

Kršulji

Lakovići

Medaki

Modvidići

Orbani

Pajar

Perini

Radići

Rajki

Selina

Stranići

Vošteni

Zgrablići

Gradina

Begi

Flengi

Kloštar

Kontešići

Marasi

14. Marčana

Marčana

Filipina

Balići

Divšići

Orbanići

Šarići

Kavran

Krnica

Loborika

Rakalj

15. Medulin

Medulin

Pomer

Premantura

Banjole

16. Motovun

Motovun

Brkač

Kaldir

Karojba

Motovunski Novaki

Rakotule

Sv. Bartol

Škropeti

17. Sv. Nedilja

Sv. Nedilja

Cere

Jurazini

Santalezi

Štrmac

Vrećari

Sv. Martin

Kraj Draga

Mali Golji

Mali Turini

Marciljani

Marići

Tadini

Valentići

27. Vodnjan

Vodnjan

Gajana

Fažana

Peroj

Galižana

Hrelići

Belavići

28. Vrsar

Vrsar

Funtane

29. Žminj

Žminj

Sv.Ivanac

Cerc

Balići

Benčići

Gržini

Klimni

Debeljuhi

Jurići

Krajcar Brijeg

Karlovići

Laginji

Prkaćini

Pifari

Šivati

Zoci

XIX. ŽUPANIJA DUBROVAČKO-NERETVANSKA

1. DUBROVNIK

Banići

Brsečine

Čepikuće

Dubravica

Dubrovnik

Gromača

Kliševo

Koločep

Lisac

Lopud

Ljubač

Mrčevo

Majkovi

Mravinjac

Mravnica

Osojnik

Orašac

Podgora

Podimoć

Slano

Smokovljani

Suđurađ

Šipanska Luka

Točionik

Trnovica

Trnova

Trsteno

Doli

Imotica

Ošlje

Stupa

Štedrica

Topolo

Visočani

Zaton

1. Konavle

(sa sjed. u Cavtatu)

Brotnice

Cavtat

Ćilipi

Dunave

Dubravka

Duba Konavoska

Drvenik

Đurinići

Gabrili

Gruda

Jasenice

Komaji

Kuna Konavoska

Lovorno

Ljuta

Mihanići

Mikulići

Molunat

Močići

Popovići

Poljice

Pridvorje

Palje Brdo

Pločice

Radovčići

Stravča

Šilješki

Uskoplje

Vitaljina

Vodovađa

Zastolje

Zvekovica

2. Ston

Brijesta

Boljenovići

Broce

Cesvinica

Drače

Dubrava

Dančanje

Duba Stonska

Hodilje

Metohija

Osobjava

Popovka Luka

Putniković

Sreser

Ston

Sparagovići

Tomislavovac

Janjina

Luka

Mali Ston

Zabrđe

Žuljana

Zaton Doli

3. Orebić

Donja Banda

Duba Pelješka

Donja Vrućica

Gornja Vrućica

Kućište

Lovište

Nakovanj

Orebić

Oskorušno

Podobuče

Podgorje

Stanković

Trpanj

Viganj

Kuna Pelješka

Potomje

Pijavičino

Trstenik

4. Mljet

Babine Kuće

Babino Polje

Blato

Goveđari

Korita

Kozarica

Maranovići

Njivice

Okuklje

Pomena

Polače

Pristanište

Prožura

Prožurska Luka

Ropa

Saplunara

Sobra

Soline

2.KORČULA

Korčula

Lumbarda

Pupnat

Račišće

Žrnovo

Čara

5. Blato

Blato

Potirna

3. METKOVIĆ

Dubravica

Glušci

Metković

Prud

Vid

6. Opuzen

Opuzen

Buk

Vlaka

(Desna obala Male Neretve)

7. Kula Norinska

Borovci

Desne

Krvavac I

Krvavac II

Momići

Kula Norinska

Nova sela

Podrujnica

4. PLOČE

Baćina

Banja

Komin

Ploče

Peračko Blato

Plina Jezero

Rogotin

Staševica

Štarić Struga

8. Pojezerje

(sjed. Otrić-Seoci)

Brečići

Dubrave

Kobiljača

Mali Prolog

Otrić-Seoci

Pozla

Gora

Šubir-škola

9. Slivno

(sjed. Vlaka)

Blace

Duboka

Klek

Komarna

Lovorje

Mihalj

Otok-Duba

Podgradina

Raba

Slivno Ravno

Trn

Tuštevac

Vlaka (Lijeva obla Male Neretve)

10. Zažablje

(sjed. Mlinište)

Badžula

Bjeli Vir

Dobranje

Mislina

Mlinište

Vidonje

11. Vela Luka

Vela Luka

12. Smokvica

Smokvica

13. Lastovo

Glavat

Lastovo

Pasadur

Sušac

Skrivena Luka

Uble

Zaklopatica

XX. ŽUPANIJA MEĐIMURSKA

1.ČAKOVEC

Čakovec

Ivanovec

Kuršanec

Mačkovec

Mihovljan

Novo Selo Rok

Novo Selo na Dravi

Pribislavac

Savska Ves

Strahoninec

Šenkovec

Šandrovec

Totovec

1. Belica

Belica

Gardinovec

2. Donja Dubrava

Donja Dubrava

3. Donji Kraljevec

Donji Kraljevec

Donji Hraščan

Donji Pustakovec

Hodošan

Palinovec

Sveti Juraj u Trnju

4. Goričan

Goričan

5. Mala Subotica

Držimurec

Mala Subotica

Orehovica

Palovec

Podbrest

Strelec

Sveti Križ

Štefanec

Vularija

6. Mursko Središće

Mursko Središće

Strukovec

Vratišinec

Hlapičina

7. Nedelišće

Dunjkovec

Ćrečan

Gornji Kuršanec

Gornji Hraščan

Macinec

Nedelišće

Pretetinec

Pušćine

Slakovec

Trnovec

8. Podturen

Ferketinec

Miklavec

Novakovec

Podturen

Sivica

9. Prelog

Cirkovljan

Čehovec

Čukovec

Draškovec

Hemuševec

Oporovec

Otok Prelog

10. Sveti Juraj na Bregu

Brezje

Dragoslavec

Frkanovec

Knezovec

Lopatinec

Mali Mihaljevec

Okrugli Vrh

Pleškovec

Vučetinec

Zasadbreg

11. Sveti Martin na Muri

Brezovec

Cestijanec

Gornji Koncovčak

Gradišćak

Grkavešćak

Jurovec

Jurovčak

Kapelščak

Lapšina

Marof

Sveti Martin na Muri

Vrhovljan

Žabnik

12. Selnica

Bukovec

Donji Zebanec

Donji Koncovčak

Gornji Zebanec

Merhatovec

Plešivica

Praporčan

Selnica

Zavešćak

Zebanec Selo

13. Štrigova

Banfi

Badličan

Bogdanovec

Dragoslavec Breg

Dragoslavec Selo

Gornja Dubrava

Gornji Mihaljevec

Grabrovnik

Jalšovec

Martinuševec

Preseka

Prhovec

Prekopa

Robade

Stanetinec

Sveti Urban

Štrigova

Tupkovec

Vugrišinec

Vukanovec

Železna Gora

14. Domašinec

Domašinec

Dekanovec

Turčišće

15. Kotorlba

Kotoriba

Sveta Marija

Donji Mihaljevec

16. Donji Vidovec

Donji Vidovec

17. Vratišinec

Vratišinec

Križovec

Krištanovec

Gornji Kraljevec

Paklenica

Žiškovec

III. GRANICE JEDINICA LOKALNE SAMOUPRAVE

Članak 7.

Granice općina, odnosno gradova idu granicama područja rubnih katastarskih općina. U slučaju da se granice područja rubnih katastarskih općina ne podudaraju s granicama rubnih naselja, odnosno mjesta koja ulaze u sastav općina, odnosno gradova, granice opčina, odnosno gradova, idu granicama područja rubnih naselja prikazanih u službenoj evidenciji prostornih jedinica.

Granice područja općina i gradova moraju biti obilježene u prirodi u skladu s posebnim propisima.

Članak 8.

U slučaju da granice područja rubnih katastarskih općina, odnosno naselja, nisu jednoznačno prikazane u službenim evidencijama prostornih jedinica, susjedne jedinice lokalne samouprave dogovorno će uskladiti ove granice. Ako se dogovor ne postigne, granicu će utvrditi Vlada na prijedlog organa središnje državne uprave nadležne za katastar zemljišta.

Članak 9.

Inicijativu za promjenu područja županije, grada ili općine utvrđene ovim Zakonom mogu dati predstavnička tijela jedinice lokalne samouprave po prethodno pribavljenom mišljenju stanovništva na podrućju za koje se promjena traži.

Članak 10.

Građani lmaju pravo podnositi prijedloge za promjenu područja općine, odnosno grada na čijem području imaju prebivalište.

Prijedlog iz stavka 1. ovoga članka može podnijeti najmanje jedna trećina stanovnika naselja za koje se traži izdvajanje iz sastava jedinice lokalne samouprave; spajanje s drugim naseljem ili ukidanje naselja.

Prije podnošenja prijedloga iz stavka 1. ovoga članka podnosioci prijedloga dužni su pribaviti mišljenje predstavnićkog tijela jedinice lokalne samouprave tog područja.

Predstavničko tijelo jedinice lokalne samouprave u slučaju iz stavka 1. ovoga članka može zatražiti mišljenje stanovništva na podrućju jedinice lokalne samouprave.

Članak 11.

O prijedlozima za promjenu područja jedinice lokalne samouprave iz članka 9. i 10 ovoga Zakona odlučuje Zastupnički dom Sabora Republike Hrvatske.

IV. PRIJELAZNE I ZAVRŠNE ODREDBE

Članak 12.

Granice jedinica lokalne samouprave, čije je područje određeno ovim Zakonom, u slučaju spora moraju se urediti u roku od šest mjeseci od dana stupanja na snagu ovoga Zakona.

Članak 13.

Danom stupanja na snagu ovoga Zakona prestaje vrijediti Zakon o područjima općina u Republici Hrvatskoj ("Narodne novine", broj 39/62., 5/63., 13/65., 54/65., 27/67., 8/68., 20/68., 21/68., 30/70., 44/70., 48/70, 11/73., 8/74., 42/74., 1/75., 9/78., 31/80., 41/81., 8/86., 27/88., 47/90. i 9/92.).

Članak 14.

Ovaj Zakon stupa na snagu danom objave u "Narodnim novinama".

Klasa: 015-01 /92-01 /03

Zagreb, 29. prosinca 1992.

ZASTUPNIČKI DOM SABORA REPUBLIKE HRVATSKE

Predsjednik Zastupničkog doma Sabora

Stjepan Mesić, v. r.