ZASTUPNIČKI DOM SABORA REPUBLIKE HRVATSKE

Na osnovi članka 89. Ustava Republike Hrvatske, donosim

ODLUKU

O PROGLAŠENJU ZAKONA O PODRUČJIMA ŽUPANIJA, GRADOVA I OPĆINA U REPUBLICI HRVATSKOJ

Proglašavam Zakon o područjima županija, gradova i općina u Republici Hrvatskoj, koji je donio Zastupnički dom Sabora Republike Hrvatske na sjednici 17. siječnja 1997.

Broj: 01-97-117/1
Zagreb, 23. siječnja 1997.

Predsjednik
Republike Hrvatske
dr. Franjo Tuđman, v. r.


ZAKON

O PODRUČJIMA ŽUPANIJA, GRADOVA I OPĆINA U REPUBLICI HRVATSKOJ

I. TEMELJNE ODREDBE

Članak 1.

Ovim se Zakonom utvrđuju županije, gradovi i općine u Republici Hrvatskoj, određuje njihov naziv, područje i sjedišta, te se uređuju i druga pitanja od važnosti za teritorijalno ustrojstvo jedinica lokalne samouprave, odnosno jedinica lokalne uprave i samouprave.

Članak 2.

Županije na području Republike Hrvatske su:

I. Zagrebačka županija sa sjedištem u Gradu Zagrebu,

II. Krapinsko-zagorska županija sa sjedištem u Krapini,

III. Sisačko-moslavačka županija sa sjedištem u Sisku,

IV. Karlovačka županija sa sjedištem u Karlovcu,

V. Varaždinska županija sa sjedištem u Varaždinu,

VI. Koprivničko-križevačka županija sa sjedištem u Koprivnici,

VII. Bjelovarsko-bilogorska županija sa sjedištem u Bjelovaru,

VIII. Primorsko-goranska županija sa sjedištem u Rijeci,

IX. Ličko-senjska županija sa sjedištem u Gospiću,

X. Virovitičko-podravska županija sa sjedištem u Virovitici,

XI. Požeško-slavonska županija sa sjedištem u Požegi,

XII. Brodsko-posavska županija sa sjedištem u Slavonskom Brodu,

XIII. Zadarska županija sa sjedištem u Zadru,

XIV. Osječko-baranjska županija sa sjedištem u Osijeku,

XV. Šibensko-kninska županija sa sjedištem u Šibeniku,

XVI. Vukovarsko-srijemska županija sa sjedištem u Vukovaru,

XVII. Splitsko-dalmatinska županija sa sjedištem u Splitu,

XVIII. Istarska županija sa sjedištem u Pazinu,

XIX. Dubrovačko-neretvanska županija sa sjedištem u Dubrovniku,

XX. Međimurska županija sa sjedištem u Čakovcu.

Članak 3.

Grad Zagreb, kao glavni grad Republike Hrvatske, posebna je i jedinstvena, teritorijalna i upravna jedinica, kojoj se ustrojstvo uređuje Zakonom o Gradu Zagrebu.

Članak 4.

Područje županija, gradova i općina u Republici Hrvatskoj određuje se ovim Zakonom, ako posebnim propisom nije drukčije određeno.

Članak 5.

Naziv općine, grada, odnosno županije određuje se ovim Zakonom prema nazivu naselja u kojem je sjedište predstavničkog tijela jedinice lokalne samouprave, odnosno jedinice lokalne uprave i samouprave.

Naziv općine, grada i županije može se odrediti i prema povijesnom ili zemljopisnom obilježju.

II. PODRUČJA ŽUPANIJA, GRADOVA I OPĆINA

I. ZAGREBAČKA ŽUPANIJA

Članak 6.

U sastavu Županije su sljedeći gradovi i općine u sastav kojih ulaze sljedeća naselja:

  Grad Općina Naselja koja ulaze u sastav


1. DUGO SELO


Andrilovec

Dugo Selo

Kozinščak

Kopčevec

Leprovica

Lukarišće

Mala Ostrna

Prozorje

Puhovo

Velika Ostrna

2. IVANIĆ-GRAD

Caginec

Deanovec

Derežani

Donji Šarampov

Graberje Ivaničko

Greda Breška

Ivanić-Grad

Jalševec Breški

Lepšić

Lijevi Dubrovčak

Opatinec

Posavski Bregi

Prečno

Prerovec

Prkos Ivanićki

Tarno

Topolje

Trebovec

Šemovec Breški

Šumećani

Zaklepica

Zelina Breška

3. JASTREBARSKO

Belčići

Brebrovac

Brezari

Breznik Plešivički

Bukovac Svetojanski

Celine

Crna Mlaka

Cvetković

Čabdin

Čeglje

Črnilovec

Dolanjski Jarak

Domagović

Donji Desinec

Draga Svetojanska

Dragovanščak

Donja Reka

Goljak

Gračac Slavetički

Guci Draganički

Gorica Svetojanska

Gornji Desinec

Gornja Kupčina

Gornja Reka

Grabarak

Hrastje Plešivičko

Hrašća

Ivančići

Izimje

Jastrebarsko

Jurjevčani

Kupeć Dol

Lanišće

Lokošin Dol

Malunje

Miladini

Novaki Petrovinski

Orešje Okičko

Paljugi

Pavlovčani

Petrovina

Pesak

Plešivica

Prhoć

Prilipje

Prodin Dol

Rastoki

Redovje

Slavetić

Srednjak

Stankovo

Špigelski Breg

Toplice

Tihočaj

Vlaškovec

Volavje

Vranov Dol

Vukšin Šipak

Zdihovo

4. SAMOBOR

Beder

Bobovica

Braslovje

Bratelji

Bregana

Breganica

Brezovac Žumberački

Budinjak

Bukovje Podvrško

Celine Samoborske

Cerje Samoborsko

Cerovica

Dane

Dolec Podokićki

Domaslovec

Dragonoš

Draganje Selo

Drežnik Podokićki

Dubrava Samoborska

Falašćak

Farkaševec Samoborski

Galgovo

Gornja Vas

Golubići

Gradna

Grdanjci

Gregurić Breg

Hrastina Samoborska

Jarušje

Javorek

Klake

Kladje

Klokočevec Samoborski

Kostanjevec Podvrški

Kravljak

Konšćica

Kotari

Lug Samoborski

Mala Jazbina

Mala Rakovica

Manja Vas

Mali Lipovec

Medsave

Molvice

Noršić Selo

Novo Selo Žumberačko

Osredek Žumberački

Osunja

Otruševec

Pavučnjak

Petkov Breg

Poklek

Podvrh

Prekrižje Plešivičko

Podgrađe Podokićko

Rakov Potok

Rude

Samobor

Samoborski Otok

Savršćak

Sveti Martin pod Okićem

Slapnica

Smerovišće

Selce Žumberačko

Sječevac

Stojdraga

Slani Dol

Slavagora

Šimraki

Šipački Breg

Tisovac Žumberački

Velika Jazbina

Velika Rakovica

Veliki Lipovec

Višnjevec Podvrški

Vrhovčak

Vratnik Samoborski

Vrbovec Samoborski

5. SVETI IVAN

   ZELINA

Banje Selo

Berislavec

Bukevje

Brezovec Zelinski

Blaškovec

Blaževdol

Bukovec Zelinski

Biškupec Zelinski

Breg Mokrički

Bunjak

Curkovec

Črečan

Donje Orešje

Donja Drenova

Donja Zelina

Dubovec Bisaški

Donja Topličica

Donje Psarjevo

Filipovići

Goričanec

Goričica

Gornja Drenova

Gornje Orešje

Gornje Psarjevo

Gornja Topličica

Gornji Vinkovec

Hrastje

Hrnjanec

Kladešćica

Kalinje

Keleminovec

Komin

Križevčec

Krečaves

Laktec

Majkovec

Marinovec Zelinski

Mokrica Tomaševečka

Nespeš

Novakovec Bisaški

Novo Mjesto

Obrež Zelinski

Paukovec

Polonje

Polonje Tomaševečko

Prepolno

Pretoki

Radoišće

Salnik

Selnica Psarjevačka

Sveta Helena

Suhodol Zelinski

Sveti Ivan Zelina

Šalovec

Šurdovec

Šulinec

Tomaševec

Velika Gora

Vukovje Zelinsko

Zadrkovec

Zrinšćina

Žitomir

6. VELIKA
   GORICA

Bapče

Bukovčak

Buševec

Cerovski Vrh

Cvetković Brdo

Črnkovec

Donja Lomnica

Donje Podotočje

Drenje Šćitarjevsko

Dubranec

Gornja Lomnica

Gornje Podotočje

Gradići

Gudci

Gustelnica

Jagodno

Jerebić

Ključić Brdo

Kobilić

Kozjača

Kuće

Lazi Turopoljski

Lazina Čička

Lekneno

Lukavec

Mala Buna

Mala Kosnica

Markuševec Turopoljski

Mičevec

Mraclin

Novaki Šćitarjevski

Novo Čiče

Novo Selo Lekeničko

Obrezina

Ogulinec

Okuje

Petina

Petrovina Turopoljska

Petrovec

Poljana Čička

Prvonožina

Rakitovec

Ribnica

Sasi

Selnica

Sop Bukevski

Staro Čiče

Strmec Bukevski

Šćitarjevo

Šiljakovina

Trnje

Turopolje

Velika Buna

Velika Gorica

Velika Kosnica

Velika Mlaka

Vukomerić

Vukovina

Zablatje Posavsko

7. VRBOVEC

Banovo

Brčevec

Celine

Cerik

Cerje

Donji Tkalec

Dijaneš

Dulepska

Đivan

Gaj

Gornji Tkalec

Gostović

Graberanec

Graberšćak

Greda

Konak

Krkač

Kućari

Lonjica

Lovrečka Varoš

Lovrečka Velika

Luka

Lukovo

Marenić

Martinska Ves

Naselje Stjepana Radića

Negovec

Novo Selo

Pirakovec

Peskovec

Poljana

Poljanski Lug

Podolec

Prilesje

Samoborec

Savska Cesta

Topolovec

Vrbovec

Vrbovečki Pavlovec

Vrhovec

Žunci

8. ZAPREŠIĆ

Hruševec Kupljenski

Ivanec Bistranski

Jablanovec

Kupljenovo

Lužnica

Merenje

Pojatno

Šibice

Zaprešić

1. Bedenica

Bedenica

Beloslavec

Bosna

Omamno

Otrčkovec

Turkovčina

2. Bistra

Bukovje Bistransko

Donja Bistra

Gornja Bistra

Novaki Bistranski

Oborovo Bistransko

Poljanica Bistranska

3. Brckovljani

Brckovljani

Božjakovina

Donje Dvorišće

Gornja Greda

Gornje Dvorišće

Gračec

Hrebinec

Kusanovec

Lupoglav

Prikraj

Prečec

Stančić

Štakorovec

Tedrovec

4. Brdovec

Brdovec

Donji Laduč

Drenje Brdovečko

Gornji Laduč

Harmica

Javorje

Ključ Brdovečki

Prigorje Brdovečko

Prudnice

Savski Marof

Šenkovec

Vukovo Selo

Zdenci Brdovečki

5. Dubrava

Bađinec

Brezje

Dubrava

Donji Marinkovac

Donji Vukšinac

Dubravski Markovac

Gornji Marinkovac

Gornji Vukšinac

Graberec

Habjanovac

Koritna

Kunđevac

Kostanj

Ladina

Mostari

Novaki

Nova Kapela

Paruževac

Pehardovac

Podlužan

Radulec

Stara Kapela

Svinjarec

Zetkan

Zgališće

Zvekovac

Žukovec

6. Dubravica

Bobovec Rozganski

Dubravica

Donji Čemehovec

Kraj Gornji - sjeverni dio

Lukavec Sutlanski

Lugarski Breg

Pologi

Prosinec

Rozga

Vučilčevo

7. Farkaševac

Bolč

Brezine

Donji Markovac

Farkaševac

Ivančani

Kabal

Mački

Majur

Prašćevac

Zvonik

Žabnica

8. Gradec

Buzadovac

Cugovec

Festinec

Fuka

Gradec

Gradečki Pavlovec

Grabrić

Haganj

Lubena

Mali Brezovec

Podjales

Pokasin

Potočec

Remetinec

Repinec

Salajci

Stari Glog

Tučenik

Veliki Brezovec

Zabrđe

9. Jakovlje

Igrišće

Jakovlje

Kraljev Vrh

10. Klinča Sela

Beter

Donja Purgarija

Donja Zdenčina

Goli Vrh

Gonjeva

Gornja Purgarija

Gornja Zdenčina

Klinča Sela

Kozlikovo

Kupinec

Novo Selo Okićko

Poljanica Okićka

Repišće

Tržić

11. Krašić

Barovka

Begovo Brdo Žumberačko

Bukovica Prekriška

Brezarić

Brlenić

Careva Draga

Čučići

Čunkova Draga

Dol

Donje Prekrižje

Gornje Prekrižje

Hrženik

Hutin

Jezerine

Konjarić Vrh

Kurpezova Gorica

Krnežići

Kučer

Kostel Pribićki

Krašić

Krupače

Medven Draga

Mirkopolje

Pećno

Pribić

Pribić Crkveni

Prvinci

Radina Gorica

Rude Pribićke

Staničići Žumberački

Strmac Pribićki

Svrževo

Vranjak Žumberački

12. Kloštar Ivanić

Bešlinec

Čemernica Lonjska

Donja Obreška

Gornja Obreška

Kloštar Ivanić

Križci

Lipovec Lonjski

Predavec

Sobočani

Stara Marča

Šćapovec

13. Kravarsko

Barbarići Kravarski

Čakanec

Donji Hruševec

Gladovec Kravarski

Gornji Hruševec

Kravarsko

Novo Brdo

Podvornica

Pustike

Žitkovčica

14. Križ

Bunjani

Donji Prnjarovec

Gornji Prnjarovec

Johovec

Konšćani

Križ

Mala Hrastilnica

Novoselec

Obedišće

Okešinec

Razljev

Rečica Kriška

Širinec

Šušnjari

Velika Hrastilnica

Vezišće

15. Luka

Krajska Vas

Luka

Pluska

Vadina

Žejinci

16. Marija Gorica

Bela Gorica

Celine Pušćanske

Hrastina Brdovečka

Marija Gorica

Kraj Donji

Kraj Gornji - južni dio

Križ Brdovečki

Oplaznik

Trstenik Pušćanski

Žlebec Gorički

17. Orle

Bukevje

Čret Posavski

Drnek

Obed

Orle

Ruča

Stružec Posavski

Suša

Veleševec

Vrbovo Posavsko

18. Pisarovina

Bratina

Bregana Pisarovinska

Donja Kupčina

Dvoranci

Gorica Jamnička

Gradec Pokupski

Jamnica Pisarovinska

Lijevo Sredičko

Lučelnica

Pisarovina

Podgorje Jamničko

Selsko Brdo

Topolovec Pisarovinski

Velika Jamnička

19. Pokupsko 

Auguštanovec

Brkiševina

Cerje Pokupsko

Cvetnić Brdo

Gladovec Pokupski

Hotnja

Lijevi Štefanki

Lijevi Degoj

Lukinić Brdo

Opatija

Pokupsko

Roženica

Strezoj

Šestak Brdo

Šišinec

Zgurić Brdo

20. Preseka

Donja Velika

Gornja Velika

Gornjaki

Hruškovica

Kamenica

Kraljev Vrh

Krušljevac

Ledina

Pogančec

Preseka

Slatina

Srednja Velika

Strmec

Šelovec

Vinkovec

Žabnjak

21. Pušća

Bregovljana

Donja Pušća

Dubrava Pušćanska

Gornja Pušća

Hruševec Pušćanski

Hrebine

Marija Magdalena

Žlebec Pušćanski

22. Rakovec

Baničevec

Brezani

Dropčevec

Dvorišće

Goli Vrh

Hruškovec

Hudovo

Kolenica

Lipnica

Mlaka

Rakovec

Valetić

23. Rugvica

Čista Mlaka

Črnec Rugvički

Črnec Dugoselski

Donja Greda

Dragošička

Hrušćica

Ježevo

Jalževec Nartski

Nart Savski

Novaki Nartski

Novaki Oborovski

Obedišće Ježevsko

Oborovo

Okunšćak

Otok Nartski

Otok Svibovski

Prevlaka

Preseka Oborovska

Rugvica

Svibje

Sop

Struga Nartska

Trstenik Nartski

24. Stupnik

Gornji Stupnik

Donji Stupnik

Stupnički Obrež

25. Sveta Nedjelja

Bestovje

Brezje Samoborsko

Jagnjić Dol

Kalinovica

Kerestinec

Mala Gorica

Novaki Samoborski

Svetonedjeljski Breg

Orešje

Rakitje

Srebrnjak

Strmec Samoborski

Sveta Nedjelja

Žitarka

26. Žumberak

(sjedište Kostanjevac)

Cernik

Donji Oštrc

Drašći Vrh

Glušinja

Gornji Oštrc

Grgetići

Grič

Hartje

Javor

Jezernice

Jurkovo Selo

Kalje

Kordići Žumberački

Kostanjevac

Kupčina Žumberačka

Markušići

Mrzlo Polje Žumberačko

Petričko Selo

Plavci

Radinovo Brdo

Reštovo Žumberačko

Sopote

Sošice

Stari Grad Žumberački

Stupe

Tomaševci

Tupčina

Visoće

Višći Vrh

Vukovo Brdo

Vlašić Brdo

Veliki Vrh

Žamarija

Željezno Žumberačko

Žumberak

II. KRAPINSKO-ZAGORSKA ŽUPANIJA

Članak 7.

U sastavu Županije su sljedeći gradovi i općine u sastav kojih ulaze sljedeća naselja:

  Grad Općina Naselja koja ulaze u sastav


1. DONJA

   STUBICA

Donja Podgora

Donja Stubica

Gornja Podgora

Hižakovec

Hruševec

Lepa Ves

Matenci

Milekovo Selo

Pustodol

Vučak

2. KLANJEC

Bobovec Tomaševečki

Bratovski Vrh

Cesarska Ves

Dol Klanječki

Florijan

Goljak Klanječki

Gorkovec

Gredice

Klanjec

Ledine Klanječke

Lepoglavec

Letovčan Novodvorski

Letovčan Tomaševečki

Lučelnica Tomaševečka

Mihanovićev Dol

Novi Dvori Klanječki

Police

Rakovec Tomaševečki

Tomaševec

3. KRAPINA

Bobovje

Dolići

Donja Šemnica

Gornja Pačetina

Krapina

Lazi Krapinski

Lepajci

Mihaljekov Jarek

Podgora Krapinska

Polje Krapinsko

Pristava Krapinska

Pretkovec

Strahinje

Straža Krapinska

Škarićevo

Šušelj Brijeg

Tkalci

Trški Vrh

Velika Ves

Vidovec Krapinski

Vidovec Petrovski

Zagora

Žutnica

4. OROSLAVJE

Andraševec

Krušljevo Selo

Mokrice

Oroslavje

Stubička Slatina

5. PREGRADA

Benkovo

Bregi Kostelski

Bušin

Cigrovec

Donja Plemenšćina

Gabrovec

Gorjakovo

Gornja Plemenšćina

Klenice

Kostel

Kostelsko

Mala Gora

Marinec

Martiša Ves

Pavlovec Pregradski

Pregrada

Sopot

Stipernica

Svetojurski Vrh

Valentinovo

Velika Gora

Vinagora

Vrhi Vinagorski

Višnjevec

Vojsak

Vrhi Pregradski

6. ZABOK

Bračak

Bregi Zabočki

Dubrava Zabočka

Grdenci

Grabrovec

Gubaševo

Hum Zabočki

Jakuševec Zabočki

Lug Zabočki

Martinišće

Pavlovec Zabočki

Prosenik Gubaševski

Prosenik Začretski

Repovec

Špičkovina

Tisanić Jarek

Zabok

7. ZLATAR

Belec

Borkovec

Cetinovec

Donja Batina(dio od 1-216)

Donja Selnica

Ervenik Zlatarski-dio

Gornja Batina

Gornja Selnica

Juranšćina

Ladislavec

Martinšćina

Petruševec

Ratkovec

Repno

Šćrbinec

Vižanovec

Završje Belečko

Zlatar

Znož

1. Bedekovčina

Bedekovčina

Belovar Zlatarski

Brestovec Orehovički

Grabe

Kebel

Križanče

Lug Orehovički

Lug Poznanovečki

Martinec Orehovički

Orehovica

Pustodol Orehovički

Poznanovec

Vojnić-Breg

Zadravec

Židovinjak

2. Budinščina

Budinščina

Gotalovec

Grtovec

Krapinica

Marigutić

Pažurovec

Pece

Pokojec

Pomperovec

Prepuštovec

Sveti Križ

Topličica

Zajezda

3. Desinić

Desinić

Desinić Gora

Donji Jalšovec

Donji Zbilj

Dubravica Desinićka

Ivanić Desinićki

Ivanić Košnički

Jazbina

Jelenjak

Gaber

Gornji Zbilj

Gornji Jalšovec

Gostenje

Gora Košnička

Grohot

Hum Košnički

Klanječno

Košnica

Nebojse

Osredek Desinićki

Ravnice Desinićke

Stara Ves Košnićka

Šimunci

Škalić Zagorski

Trnovec Desinićki

Turnovo

Turnišće Desinićko

Velika Horvatska

4. Đurmanec

Donji Macelj

Đurmanec

Goričanovec

Gornji Macelj

Hlevnica

Hromec

Jezerišće

Koprivnica Zagorska

Lukovčak

Podbrezovica

Putkovec

Prigorje

Ravninsko

5. Gornja Stubica

Banšćica

Brezje

Dubovec

Dobri Zdenci

Gornja Stubica

Gusakovec

Hum Stubički

Jakšinec

Karivaroš

Modrovec

Orehova Gorica

Pasanska Gorica

Repićevo Selo

Samci

Sekirevo Selo

Slani Potok

Sveti Matej

Šagudovec

Volavec

Vinterovec

6. Hrašćina

Domovec

Donji Kraljevec

Gornjaki

Gornji Kraljevec

Hrašćina

Husinec

Jarek Habekov

Maretić

Trgovišće

Vrbovo

7. Hum na Sutli

Brezno Gora

Donje Brezno

Druškovec Humski

Druškovec Gora

Grletinec

Gornje Brezno

Hum na Sutli

Klenovec Humski

Lastine

Lupinjak

Mali Tabor

Orešje Humsko

Poredje

Prišlin

Rusnica

Strmec Humski

Vrbišnica

Zalug

8. Jesenje

Brdo Jesenjsko

Cerje Jesenjsko

Donje Jesenje

Gornje Jesenje

Lužani Zagorski

9. Konjščina

Bočadir

Bočaki

Brlekovo

Donja Konjščina

Donja Batina (dio 217-258)

Galovec

Gornja Konjščina

Jelovec

Jertovec

Klimen

Konjščina

Kosovečko

Krapina Selo

Pešćeno

Sušobreg-dio

(Donji Sušobreg)

Turnišće

10. Kraljevec

    na Sutli

Draše

Gornji Čemehovec

Kačkovec

Kapelski Vrh

Kraljevec na Sutli

Lukavec Klanječki

Movrač

Pušava

Radakovo

Strmec Sutlanski

11. Krapinske

    Toplice

Čret

Donje Vino

Gregurovec

Hršak Breg

Jasenovac Zagorski

Jurjevec Začretski

Klokovec

dio naselja Klupci(koji ne

ulazi u sastav općine

Sv.Križ Začretje)

Krapinske Toplice

Lovreća Sela

Mala Erpenja

Maturovec

Oratje

Selno

Slivonja Jarek

Viča Sela

Vrtnjakovec

12. Kumrovec

Donji Škrnik

Dugnjevec

Kladnik

Kumrovec

Podgora

Razvor

Ravno Brezje

Risvica

Razdrto Tuheljsko

Velinci

13. Lobor

Cebovec

Lobor

Markušbrijeg

Petrova Gora

Stari Golubovec

Šipki

Vinipotok

Velika Petrovagorska

Vojnovec Loborski

Završje Loborsko

14. Mače

Delkovec

Frkuljevec Peršaveški

Mače

Mali Bukovec

Mali Komor

Peršaves

Veliki Bukovec

Veliki Komor

Vukanci

15. Marija Bistrica

Globočec

Hum Bistrički

Laz Bistrički

Laz Stubički

Marija Bistrica

Podgorje Bistričko

Podgrađe

Poljanica Bistrička

Selnica

Sušobreg-dio (Gornji

Sušobreg)

Tugonica

16. Mihovljan

Frkuljevec Mihovljanski

Gregurovec

Kuzminec

Mihovljan

Sutinske Toplice

17. Novi Golubovec

Gora Veternička

Novi Golubovec

Očura

Veternica

Velika Veternička

18. Petrovsko

Benkovec Petrovski

Brezovica Petrovska

Gredenec

Mala Pačetina

Petrovsko

Podgaj Petrovski

Preseka Petrovska

Rovno

Slatina Svedruška

Stara Ves Petrovska

Svedruža

Štuparje

19. Radoboj

Bregi Radobojski

Gorjani Sutinski

Gornja Šemnica

Jazvine

Kraljevec Radobojski

Kraljevec Šemnički

Orehovec Radobojski

Radoboj

Strahinje Radobojsko

20. Stubičke Toplice

Pila

Sljeme

Strmec Stubički

Stubičke Toplice

21. Sveti Križ

    Začretje

Brezova

Ciglenica Zagorska

Dukovec

Donja Pačetina

Galovec Začretski

Klupci (dio naselja sa

zaseocima

Horvati, Benkotići, Belini,

Matkuni, Kuhari, Zlarinski)

Komor Začretski

Kotarice

Kozjak Začretski

Mirkovec

Pustodol Začretski

Sekirišće

Sveti Križ Začretje

Švaljkovec

Štrucljevo

Temovec

Vrankovec

Zleć

Završje Začretsko

22. Tuhelj

Banska Gorica

Črešnjevec

Glogovec Zagorski

Lenišće

Lipnica Zagorska

Pristava

Prosenik

Sveti Križ

Trsteno

Tuhelj

Tuheljske Toplice

23. Veliko Trgovišće

Bezavina

Domahovo

Družilovec

Dubrovčan

Jezero Klanječko

Jalšje

Mrzlo Polje

Požarkovec

Ravnice

Strmec

Turnišće Klanječko

Veliko Trgovišće

Vižovlje

Velika Erpenja

Vilanci

24. Zagorska Sela

Bojačno

Bratkovec

Brezakovec

Gornji Škrnik

Harina Žlaka

Ivanić Miljanski

Kuzminec Miljanski

Miljana

Luke Poljanske

Plavić

Pušća

Poljana Sutlanska

Zagorska Sela

25. Zlatar-Bistrica

Ervenik Zlatarski-dio

Lipovec

Lovrečan

Opasanjek

Velečkovec

Zlatar-Bistrica

III. SISAČKO-MOSLAVAČKA ŽUPANIJA

Članak 8.

U sastavu Županije su sljedeći gradovi i općine u sastav kojih ulaze sljedeća naselja:

  Grad Općina Naselja koja ulaze u sastav


1. GLINA

Bišćanovo

Baturi

Desni Degoj

Dolnjaki

Donja Trstenica

Donja Bučica

Donje Jame

Donje Selište

Donje Taborište

Donji Selkovac

Donji Viduševac

Dvorišće

Glina

Gornja Bučica

Gornje Taborište

Gornje Jame

Gornji Selkovac

Gornji Viduševac

Gračanica Šišinečka

Hađer

Ilovačak

Joševica

Kihalac

Maja

Mala Solina

Marinbrod

Novo Selo Glinsko

Prekopa

Prijeka

Ravno Rašće

Roviška

Skela

Slatina Pokupska

Stankovac

Svračica

Šatornja

Turčenica

Velika Solina

Zaloj

Balinac

Bijele Vode

Bojna

Borovita

Brestik

Brezovo Polje

Brnjeuška

Brubno

Buzeta

Dabrina

Donji Klasnić

Dragotina

Drenovac Banski

Gornje Selište

Gornji Klasnić

Hajtić

Kozaperovica

Majske Poljane

Majski Trtnik

Mali Obljaj

Mali Gradac

Martinovići

Momčilovića Kosa

Trnovac Glinski

Trtnik Glinski

Šaševa

Šibine

Veliki Obljaj

Veliki Gradac

Vlahović

2. HRVATSKA

   KOSTAJNICA

Čukur

Hrvatska Kostajnica

Panjani

Selišće Kostajničko

Rausovac

Rosulje

Utolica

3. KUTINA

Banova Jaruga

Batina

Brinjani

Čaire

Gojlo

Husain

Ilova

Jamarica

Janja Lipa

Katoličke Čaire

Kletište

Krajiška Kutinica

Kutina

Kutinica

Kutinska Slatina

Međurić

Mikleuška

Mišinka

Repušnica

Selište

Stupovača

Šartovac

Zbjegovača

4. NOVSKA

Bair

Borovac

Brestača

Brezovac Subocki

Bročice

Jazavica

Kozarice

Kričke

Lovska

Nova Subocka

Novi Grabovac

Novska

Paklenica

Plesmo

Popovac Subocki

Rađenovci

Rajčići

Rajić

Roždanik

Sigetac Novski

Stara Subocka

Stari Grabovac

Voćarica

5. SISAK

Blinjski Kut

Budaševo

Crnac

Čigoć

Donje Komarevo

Gornje Komarevo

Greda

Gušće

Hrastelnica

Jazvenik

Klobučak

Kratečko

Letovanci

Lonja

Lukavec Posavski

Madžari

Mužilovčica

Novo Selo

Novo Selo Palanječko

Novo Pračno

Odra Sisačka

Palanjek

Prelošćica

Sela

Sisak

Stara Drenčina

Staro Selo

Staro Pračno

Stupno

Suvoj

Topolovac

Veliko Svinjičko

Vurot

Žabno

6. PETRINJA

Brest Pokupski

Cepeliš

Donja Budičina

Donje Mokrice

Dumače

Glinska Poljana

Gora

Gornje Mokrice

Graberje

Hrastovica

Klinac

Križ Hastovački

Mala Gorica

Međurače

Mošćenica

Nebojan

Nova Drenčina

Novi Farkašić

Novo Selište

Pecki

Petrinja

Sibić

Slana

Srednje Mokrice

Strašnik

Taborište

Vratečko

Župić

Begovići

Bijelnik

Blinja

Čuntić

Deanovići

Dodoši

Donja Pastuša

Donja Bačuga

Donja Mlinoga

Dragotinci

Gornja Pastuša

Gornja Bačuga

Gornja Mlinoga

Grabovac Banski

Hrvatski Čuntić

Jabukovac

Kraljevčani

Jošavica

Luščani

Mačkovo Selo

Miočinovići

Moštanica

Petkovac

Prnjavor Čuntićki

Stražbenica

Tremušnjak

Veliki Šušnjar

1. Donji Kukuruzari

Babina Rijeka

Borojevići

Donja Velešnja

Donji Kukuruzari

Donji Bjelovac

Gornja Velešnja

Gornji Bjelovac

Gornji Kukuruzari

Komogovina

Kostreši Bjelovački

Lovča

Mečenčani

Knezovljani

Prevršac

Umetići

2. Dvor

Brđani Šamarički

Ćore

Donja Stupnica

Donji Dobretin

Donji Javoranj

Draga

Dvor

Gage

Glavičani

Gorička

Gornja Stupnica

Gornji Javoranj

Gornji Dobretin

Grabovica

Grmušani

Hrtić

Javnica

Javornik

Kepčije

Kosna

Kotarani

Ljubina

Matijevići

Paukovac

Pedalj

Rudeži

Sočanica

Stanić Polje

Švrakarica

Trgovi

Udetin

Vanići

Vrpolje Bansko

Zakopa

Zut

Bujinja

Bujinski Riječani

Čukur

Divuša

Draškovac

Donja Oraovica

Golubovac Divuški

Gornja Oraovica

Jovac

Kozibrod

Kuljani

Lotine

Rogulje

Struga Banska

Šakanlije

Šegestin

Unčani

Volinja

Zamlača

Zrin

Čavlovica

Donji Žirovac

Gornji Žirovac

Gvozdansko

Kobiljak

Komora

Ljeskovac

Majdan

Ostojići

Rujevac

3. Gvozd

Blatuša

Bović

Brnjavac

Crevarska Strana

Čremušnica

Dugo Selo

Golinja

Gornja Čemernica

Gornja Trstenica

Gvozd

Kirin

Kozarac

Ostrožin

Pješčanica

Podgorje

Slavsko Polje

Stipan

Šljivovac

Trepča

4. Hrvatska Dubica

Baćin

Donji Cerovljani

Gornji Cerovljani

Hrvatska Dubica

Slabinja

Živaja

5. Jasenovac

Drenov Bok

Jasenovac

Košutarica

Krapje

Mlaka

Puska

Tanac

Trebež

Uštica

Višnjica Uštička

6. Lekenik

Brežane Lekeničke

Cerje Letovanićko

Donji Vukojevac

Dužica

Gornji Vukojevac

Lekenik

Letovanić

Palanjek Pokupski

Petrovec

Pešćenica

Pokupsko Vratečko

Poljana Lekenička

Stari Brod

Stari Farkašić

Vrh Letovanićki

Žažina

7. Lipovljani

Kraljeva Velika

Krivaj

Lipovljani

Piljenice

8. Majur

Majur

Stubalj

Graboštani

Mračaj

Kostrići

Gornji Hrastovac

Gornja Meminska

Svinica

Srednja Meminska

Malo Krčevo

Veliko Krčevo

9. Martinska Ves

Bok Palanječki

Desna Martinska Ves

Desni Dubrovčak

Desno Željezno

Desno Trebarjevo

Jezero Posavsko

Lijeva Luka

Lijeva Martinska Ves

Lijevo Trebarjevo

Lijevo Željezno

Ljubljanica

Mahovo

Setuš

Strelečko

Tišina Kaptolska

Tišina Erdedska

Zirčica

10. Popovača

Ciglenica

Donja Gračenica

Donja Jelenska

Donja Vlahinička

Gornja Gračenica

Gornja Jelenska

Moslavačka Slatina

Osekovo

Podbrđe

Popovača

Potok

Stružec

Voloder

11. Sunja

Bestrma

Bistrač

Blinjska Greda

Bobovac

Brđani Cesta

Brđani Kosa

Čapljani

Četvrtkovac

Crkveni Bok

Donja Letina

Donji Hrastovac

Drljača

Gornja Letina

Gradusa Posavska

Greda Sunjska

Ivanjski Bok

Jasenovčani

Kinjačka

Kladari

Kostreši Šaški

Krivaj Sunjski

Mala Gradusa

Mala Paukova

Novoselci

Papići

Petrinjci

Pobrđani

Radonja Luka

Selišće Sunjsko

Sjeverovac

Slovinci

Staza

Strmen

Sunja

Šaš

Timarci

Vedro Polje

Velika Gradusa

Vukoševac

Žreme

12. Topusko

Batinova Kosa

Bukovica

Crni Potok

Donja Čemernica

Gređani

Hrvatsko Selo

Katinovac

Mala Vranovina

Malićka

Pecka

Perna

Ponikvari

Staro Selo Topusko

Topusko

Velika Vranovina

Vorkapić

13. Velika Ludina

Gornja Vlahinićka

Grabričina

Grabrov Potok

Katoličko Selišće

Kompator

Ludinica

Mala Ludina

Mustafina Klada

Okoli

Ruškovica

Velika Ludina

Vidrenjak

IV. KARLOVAČKA ŽUPANIJA

Članak 9.

U sastavu Županije su sljedeći gradovi i općine u sastav kojih ulaze sljedeća naselja:

  Grad Općina Naselja koja ulaze u sastav


1. DUGA RESA

Belajska Vinica

Belavići

Bošt

Cerovački Galovići

Donje Mrzlo Polje

Mrežničko

Donji Zvečaj

Duga Resa

Dvorjanci

Galović Selo

Gorica

Gornje Mrzlo Polje

Mrežničko

Grganjica

Gršćaki

Kozalj-Vrh

Lišnica

Mihalić Selo

Mrežničke Poljice

Mrežnički Novaki

Mrežnički Varoš

Mrežnički Brig

Mrežničko Dvorišće

Novo Brdo Mrežničko

Pećurkovo Brdo

Petrakovo Brdo

Sveti Petar Mrežnički

Šeketino Brdo

Venac Mrežnički

Zvečaj

2. KARLOVAC

Banska Selnica

Banski Moravci

Blatnica Pokupska

Bencetići

Brezova Glava

Brežani

Brođani

Cerovac Vukmanički

Donji Sjeničak

Donja Trebinja

Donje Mekušje

Gornja Trebinja

Gornje Stative

Gornji Sjeničak

Goršćaki

Gradac

Hrnetić-Novaki

Husje

Ivanković Selo

Ivošević Selo

Ivančići Pokupski

Kamensko

Karasi

Karlovac

Kablar

Klipino Brdo

Kljaić Brdo

Knez Gorica

Kobilić Pokupski

Konjkovsko

Koritinja

Ladvenjak

Lipje

Luka Pokupska

Mahično

Mala Jelsa

Manjerovići

Okić

Orlovac

Popović Brdo

Priselci

Rečica

Ribari

Skakavac

Slunjska Selnica

Slunjski Moravci

Šebreki

Šišljavić

Tušilović

Tuškani

Udbinja

Utinja

Velika Jelsa

Vodostaj

Vukmanić

Vukoder

Zadobarje

Zagraj

Zamršje

3. OGULIN

Bartolovići

Brestovac Ogulinski

Brezno Drezničko

Desmerice

Donje Zagorje

Donje Dubrave

Donji Zatezali

Dujmić Selo

Gojak

Gornje Zagorje

Gornje Dubrave

Gornji Zatezali

Hreljin Ogulinski

Janjani

Jasenak

Krakar

Kučaj

Maravić Draga

Marković Selo

Mikašinovići

Mirić Selo

Mirići

Munjasi

Nikolići

Ogulin

Oklinak

Okruglica

Otok Oštarijski

Partizanska Drežnica

Perići

Podbitoraj

Ponikve

Popovo Selo

Potok Musulinski

Puškarići

Radojčići

Seočani

Tomići

Trbovići

Trošmarija

Turkovići Ogulinski

Vitunj

Višnjić Brdo

Vručac

Vucelići

Vukelić

Zagorje Modruško

Zečica

Zrnići

4. SLUNJ

Arapovac

Bandino Selo

Blagaj

Bukovac Perjasički

Čamerovac

Crno Vrelo

Cvijanović Brdo

Cvitović

Donja Visočka

Donja Glina

Donje Taborište

Donje Primišlje

Donji Cerovac

Donji Lađevac

Donji Popovac

Donji Furjan

Donji Nikšić

Donji Kremen

Donji Poloj

Dubrave

Glinsko Vrelo

Gornja Glina

Gornja Visočka

Gornje Taborište

Gornje Primišlje

Gornji Lađevac

Gornji Furjan

Gornji Nikšić

Gornji Cerovac

Gornji Kremen

Gornji Popovac

Grobnik

Jame

Klanac Perjasički

Kosa

Kosijer Selo

Kutanja

Kuzma Perjasička

Lađevačko Selište

Lipovac

Lumbardenik

Mali Vuković

Marindolsko Brdo

Miljevac

Mjesto Primišlje

Novo Selo

Pavlovac

Podmelnica

Polje

Rabinja

Rastoke

Salopek Luke

Sastavak

Slunj

Slušnica

Snos

Sparednjak

Stojmerić

Šlivnjak

Točak

Tržić Primišljanski

Veljunska Glina

Veljun

Veljunski Ponorac

Videkić Selo

Zapoljak

Zečev Varoš

5. OZALJ

Badovinci

Belinsko Selo

Belošići

Boševci

Brašljevica

Bratovanci

Brezje Vivodinsko

Breznik

Brezovica Žumberačka

Budim Vivodinski

Bulići

Cerje Vivodinsko

Cvetišće

Dančulovići

Dojutrovica

Doljani Žumberački

Donji Lović

Donji Oštri

Dragoševci

Dučići

Durlinci

Dvorišće Ozaljsko

Dvorišće Vivodinsko

Ferenci

Fratrovci Ozaljski

Furjanići

Galezova Draga

Galin

Goleši Žumberački

Goli Vrh Ozaljski

Gorniki Vivodinski

Gornje Pokupje

Gornji Oštri Vrh Ozaljski

Gornji Lović

Goršćaki Ozaljski

Grandić Breg

Grdun

Gudalji

Hodinci

Hrastovica Vivodinska

Ilovac

Jaškovo

Kamenci

Kašt

Keseri

Kuljaji

Kunčani

Levkušje

Liješće

Lović Prekriški

Lukinić Draga

Lukšići Ozaljski

Mali Erjavec

Malinci

Novaki Ozaljski

Obrež Vivodinski

Ozalj

Pećarići

Petruš Vrh

Pilatovci

Podbrežje

Podgraj

Police Pirišće

Polje Ozaljsko

Popovići Žumberački

Požun

Radina Vas

Radatovići

Rajakovići

Rujevo

Sekulići

Slapno

Soldatići

Sršići

Stojavnica

Svetice

Svetičko Hrašće

Šiljki

Škaljevica

Tomašnica

Trešćerovac

Trg

Varaštovac

Veliki Erjavec

Vini Vrh

Vivodina

Vrbanska Draga

Vrh Ozaljski

Vrhovac

Vrhovački Sopot

Vrškovac

Vuketić

Vuksani

Zajačko Selo

Zaluka

Zorkovac na Kupi

Zorkovac Vivodinski

Zorkovac

1. Barilovići

Banjsko Selo

Barilovići

Belaj

Belajske Poljice

Belajski Malinci

Carevo Selo

Cerovac Barilovićki

Donja Perjasica

Donji Velemerić

Donji Skrad

Gaćeško Selo

Gornji Velemerić

Gornji Poloj

Kestenjak

Koranska Strana

Koranski Brijeg

Koransko Selo

Kosijersko Selo

Križ Koranski

Leskovac Barilovićki

Lučica

Mala Kosa

Mali Kozinac

Marlovac

Maurović

Miloševac

Mrežnica

Novi Dol

Novo Selo Perjasičko

Orijevac

Perjasica

Podvožić

Ponorac Perjasički

Potplaninsko

Siča

Srednji Poloj

Svojić

Šćulac

Štirkovac

Točak Perjasički

Veliki Kozinac

Vijenac Barilovićki

Zinajevac

Žabljak

2. Bosiljevo

Beč

Bitorajci

Bosanci

Bosiljevo

Dani

Dugače

Fratrovci

Fučkovac

Glavica

Grabrk

Hrsina

Jančani

Johi

Kasuni

Korenić Brdo

Kraljevo Selo

Krč Bosiljevski

Laslavići

Lipovšćaki

Lisičina Gorica

Malik

Mateše

Milani

Novo Selo Bosiljevsko

Orišje

Otok na Dobri

Podrebar

Podumol

Potok Bosiljevski

Pribanjci

Rendulići

Resnik Bosiljevski

Sela Bosiljevska

Skoblić Brdo

Soline

Spahići

Strgari

Špehari

Umol

Varoš Bosiljevska

Vodena Draga

Vrhova Gorica

Žubrinci

3. Cetingrad

Batnoga

Begovo Brdo

Bilo

Bogovolja

Buhača

Cetingrad

Cetinski Varoš

Delić Poljana

Donja Žrvnica

Donje Gnojnice

Đurin Potok

Glinice

Gojkovac

Gnojnice

Gornja Žrvnica

Gornje Gnojnice

Grabarska

Kapljuv

Kestenje

Komesarac

Kruškovača

Kuk

Luke

Maljevac

Maljevačko Selište

Pašin Potok

Podcetin

Polojski Varoš

Ponor

Ruševica

Sadikovac

Srednje Selo

Strmačka

ŠiljkovaČa

Tatar Varoš

Trnovi

4. Draganić

Barkovići

Budrovci

Darići

Draganić

Franjetići

Goljak

Jazvaci

Križančići

Lazina

Lug

Mrzljaki

Vrbanci

Vrh

5. Generalski Stol

Brcković-Draga

Crno Kamanje

Dobrenići

Donje Bukovlje

Duga Gora

Erdelj

Generalski Stol

Goričice Dobranske

Gorinci

Gornje Bukovlje

Gornji Zvečaj

Gradišće

Jankovo Selište

Kejići

Lešće

Lipa

Lipov Pesak

Mateško Selo

Mrežnički Brest

Petrunići

Protulipa

Radočaji

Sarovo

Skukani

Tomašići

Trnovo

6. Josipdol

Carevo Polje

Cerovnik

Istočni Trojvrh

Josipdol

Modruš

Munjava Modruška

Munjava

Oštarije

Sabljaki Modruški

Salopeki Modruški

Skradnik

Trojvrh

Vajin Vrh

Vojnovac

7. Krnjak

Bijeli Klanac

Brebornica

Budačka Rijeka

Burić Selo

Čatrnja

Donji Budački

Dugi Dol

Dvorište

Gornji Budački

Gornji Skrad

Grabovac Vojnićki

Grabovac Krnjački

Jasnić Brdo

Keserov Potok

Krnjak

Mala Crkvina

Mlakovac

Partizansko Žarište

Pavković Selo

Perići

Podgorje Krnjačko

Poljana Vojnićka

Ponorac

Rastovac Budački

Suhodol Budački

Trupinjak

Velika Crkvina

Vojnović Brdo

Zagorje

Zimić

8. Lasinja

Banski Kovačevac

Crna Draga

Desni Štefanki

Desno Sredičko

Lasinja

Novo Selo Lasinjsko

Prkos Lasinjski

Sjeničak Lasinjski

9. Netretić

Bajići

Bogovci

Brajakovo Brdo

Bukovlje Netretičko

Culibrki

Donje Prilišće

Donje Stative

Dubravčani

Dubravci

Frketić Selo

Goli Vrh Netretički

Gornje Prilišće

Jakovci Netretički

Jarče Polje

Kolenovac

Kučevice

Kunić Ribnički

Ladešići

Lončar Brdo

Lonjgari

Maletić

Mali Modruš Potok

Mračin

Mrzljaki

Netretić

Novigrad na Dobri

Pavičići

Piščetke

Planina Kunićka

Račak

Rešetarevo

Rosopajnik

Skupica

Srednje Prilišće

Straža

Tončići

Veliki Modrušpotok

Vinski Vrh

Vukova Gorica

Zaborsko Selo

Zagradci

Završje Netretićko

10. Plaški

Janja Gora

Jezero I Dio

Kunić

Lapat

Latin

Međeđak

Plaški

Pothum Plaščanski

11. Rakovica

Basara

Brajdić Selo

Brezovac

Bročanac

Čatrnja

Ćuić Brdo

Drage

Drežničko Selište

Drežnik Grad

Gornja Močila

Grabovac Drežnički

Grabovac

Irinovac

Jamarje

Jelov Klanac

Koranski Lug

Kordunski Ljeskovac

Korita Rakovička

Lipovac

Lipovača Drežnička

Mašvina

Nova Kršlja

Oštarski Stanovi

Rakovačko Selište

Rakovica

Sadilovac

Stara Kršlja

12. Ribnik

Donja Stranica

Drenovica Lipnička

Gorica Lipnička

Gornja Stranica

Goli Vrh Lipnički

Griče

Jadrići

Jarnevići

Jasenovica

Lipnik

Martinjski Vrh

Mošanci

Novaki Lipnički

Obrh

Ravnica

Ribnik

Skradsko Selo

Sopčić Vrh

Sračak

Stankovci

Veselići

13. Saborsko

Begovac Plašćanski

Blata

Lička Jesenica

Saborsko

14. Tounj

Gerovo Tounjsko

Kamenica Skradnička

Potok Tounjski

Rebrovići

Tounj

Tržić Tounjski

Zdenac

15. Vojnić

Brdo Utinjsko

Bukovica Utinjska

Donja Brusovača

Dunjak

Džaperovac

Gačeša Selo

Gejkovac

Gornja Brusovača

Jagrovac

Johovo

Jurga

Kartalije

Kestenovac

Ključar

Klokoč

Klupica

Knežević Kosa

Kokirevo

Kolarić

Krivaja Vojnićka

Krstinja

Kupljensko

Kusaja

Lipovac Krstinjski

Lisine

Loskunja

Malešević Selo

Mandić Selo

Međeđak Utinjski

Miholjsko

Mračaj Krstinjski

Mracelj

Petrova Poljana

Podsedlo

Prisjeka

Radmanovac

Radonja

Rajić Brdo

Selakova Poljana

Svinica Krstinjska

Široka Rijeka

Štakorovica

Utinja Vrelo

Vojišnica

Vojnić

Živković Kosa

16. Žakanje

Breznik Žakanjski

Brihovo

Brlog Ozaljski

Bubnjarački Brod

Bubnjarci

Donji Bukovac Žakanjski

Ertić

Gornji Bukovac Žakanjski

Jugovac

Jurovo

Jurovski Brod

Kamanje

Kohanjac

Mala Paka

Mali Vrh Kamanjski

Mišinci

Orljakovo

Pravutina

Preseka Ozaljska

Reštovo

Sela Žakanjska

Velika Paka

Veliki Vrh Kamanjski

Zaluka Lipnička

Žakanje

V. VARAŽDINSKA ŽUPANIJA

Članak 10.

U sastavu Županije su sljedeći gradovi i općine u sastav kojih ulaze sljedeća naselja:

  Grad Općina Naselja koja ulaze u sastav


1. IVANEC

Bedenec

Cerje Tužno

Gačice

Gečkovec

Horvatsko

Ivanec

Ivanečka Željeznica

Ivanečki Vrhovec

Ivanečko Naselje

Jerovec

Kaniža

Knapić

Lančić

Lovrečan

Lukavec

Margečan

Osečka

Pece

Prigorec

Punikve

Radovan

Ribić Breg

Salinovec

Seljanec

Stažnjevec

Škriljevec

Vitešinec

Vuglovec

Željeznica

2. LEPOGLAVA

Bednjica

Crkovec

Donja Višnjica

Gornja Višnjica

Jazbina Višnjička

Kamenica

Kamenički Vrhovec

Kameničko Podgorje

Lepoglava

Muričevec

Očura

Vulišinec

Zalužje

Zlogonje

Žarovnica

3. LUDBREG

Apatija

Bolfan

Čukovec

Globočec Ludbreški

Hrastovsko

Kućan Ludbreški

Ludbreg

Segovina

Selnik

Sigetec Ludbreški

Slokovec

Vinogradi Ludbreški

4. NOVI MAROF

Bela

Donje Makojišće

Filipići

Gornje Makojišće

Grana

Jelenščak

Kamena Gorica

Ključ

Krč

Madžarevo

Mošđenec

Novi Marof

Orehovec

Oštrice

Paka

Podevčevo

Podrute

Presečno

Remetinec

Strmec Remetinečki

Sudovec

Topličica

Završje Podbelsko

5. VARAŽDIN

Črnec Biškupečki

Donji Kućan

Gojanec

Gornji Kućan

Hrašćica

Jalkovec

Kućan Marof

Poljana Biškupečka

Varaždin

Zbelava

6. VARAŽDINSKE

   TOPLICE

Boričevec Toplički

Črnile

Čurilovec

Donja Poljana

Drenovec

Gornja Poljana

Grešćevina

Hrastovec Toplički

Jalševec Svibovečki

Jarki Horvatićevi

Leskovec Toplički

Lovrentovec

Lukačevec Toplički

Martinkovec

Petkovec Toplički

Pišćanovec

Retkovec Svibovečki

Rukljevina

Svibovec

Škarnik

Tuhovec

Varaždinske Toplice

Vrtlinovec

1. Bednja

Bednja

Benkovec

Brezova Gora

Cvetlin

Jamno

Jazbina Cvetlinska

Ježovec

Mali Gorenec

Meljan

Osonjak

Pašnik

Pleš

Podgorje Bednjansko

Prebukovje

Purga Bednjanska

Rinkovec

Trakošćan

Šaša

Šinkovica Bednjanska

Šinkovica Šaška

Veliki Gorenec

Viletinec

Vranojelje

Vrbno

Vrhovec Bednjanski

2. Breznica

Bisag

Borenec

Breznica

Čret Bisaški

Drašković

Jales Breznički

Jarek Bisaški

Mirkovec Breznički

Podvorec

Tkalec Breznički

3. Breznički Hum

Breznički Hum

Butkovec

Krščenovec

Radešić

Šćepanje

4. Beretinec

Beretinec

Črešnjevo

Ledinec

5. Cestica

Babinec

Brezje Dravsko

Cestica

Dubrava Križovljanska

Falinić Breg

Gornje Vratno

Jarki

Kolarovec

Križanče

Križovljan Radovečki

Mali Lovrečan

Malo Gradišće

Natkrižovljan

Otok Virje

Radovec Polje

Radovec

Selci Križovljanski

Veliki Lovrečan

Virje Križovljansko

Vratno Otok

6. Donja Voća

Budinščak

Donja Voća

Fotez Breg

Gornja Voća

Jelovec Voćanski

Plitvica Voćanska

Rijeka Voćanska

Slivarsko

7. Donji Martijanec

Čičkovina

Donji Martijanec

Gornji Martijanec

Hrastovljan

Križovljan

Madaraševec

Poljanec

Rivalno

Slanje

Sudovčina

Vrbanovec

8. Gornji Kneginec

Donji Kneginec

Gornji Kneginec

Lužan Biškupečki

Turčin

Varaždin Breg

9. Jalžabet

Imbriovec Jalžabetski

Jakopovec

Jalžabet

Kaštelanec

Kelemen

Leštakovec

Novakovec

Pihovec

10. Klenovnik

Dubravec

Goranec

Klenovnik

Lipovnik

Plemenšćina

Vukovoj

11. Ljubešćica

Kapela Kalnička

Ljubelj Kalnički

Ljubelj

Ljubešćica

Rakovec

12. Mali Bukovec

Lunjkovec

Mali Bukovec

Martinić

Novo Selo Podravsko

Sveti Petar Ludbreški

Županec

13. Maruševec

Bikovec

Biljevec

Brodarovec

Čalinec

Cerje Nebojse

Donje Ladanje

Druškovec

Greda

Jurketinec

Kapelec

Korenjak

Koretinec

Koškovec

Maruševec

Novaki

Selnik

14. Petrijanec

Družbinec

Majerje

Nova Ves Petrijanečka

Petrijanec

Strmec Podravski

Vratno Donje - dio

15. Sračinec

Sračinec

Svibovec Podravski

16. Sveti Đurđ

Hrženica

Karlovec Ludbreški

Komarnica Ludbreška

Luka Ludbreška

Obrankovec

Priles

Sesvete Ludbreške

Struga

Sveti Đurđ

17. Sveti Ilija

Beletinec

Doljan

Križanec

Krušljevec

Seketin

Sveti Ilija

Tomaševec Biškupečki

Žigrovec

18. Trnovec

    Bartolovečki

Bartolovec

Šemovec

Štefanec Bartolovečki

Trnovec Bartolovečki

Zamlaka

Žabnik

19. Veliki Bukovec

Dubovica

Kapela

Veliki Bukovec

20. Vidovec

Budislavec

Čargovec

Domitrovec

Krkanec

Nedeljanec

Papinec

Prekno

Šijanec

Tužno

Vidovec

Zamlača

21. Vinica

Gornje Ladanje

Goruševnjak

Marčan

Pešćenica Vinička

Vinica Breg

Vinica

Vratno Donje - dio

22. Visoko

Čanjevo

Đurinovec

Kračevec

Presečno Visočko

Vinično

Visoko

Vrh Visočki

VI. KOPRIVNIČKO-KRIŽEVAČKA ŽUPANIJA

Članak 11.

U sastavu Županije su sljedeći gradovi i općine u sastav kojih ulaze sljedeća naselja:

  Grad Općina Naselja koja ulaze u sastav


1. ĐURĐEVAC

Budrovac

Čepelovac

Đurđevac

Grkine

Mićetinac

Severovci

Sirova Katalena

Suha Katalena

Sveta Ana

2. KOPRIVNICA

Bakovčica

Herešin

Jagnjedovec

Koprivnica

Kunovec Breg

Reka

Starigrad

Štaglinec

3. KRIŽEVCI

Apatovec

Beketinec

Bojnikovec

Bukovje Križevačko

Čabraji

Carevdar

Cubinec

Dijankovec

Doljanec

Donja Brckovčina

Donja Glogovnica

Donji Dubovec

Đurđic

Erdovec

Gornja Brckovčina

Gornja Glogovnica

Gornji Dubovec

Gračina

Ivanec Križevački

Jarčani

Karane

Kloštar Vojakovački

Kostadinovac

Križevci

Kučari

Kunđevec

Lemeš Križevački

Lemeš

Majurec

Male Sesvete

Mali Potočec

Mali Raven

Mali Carevdar

Marinovec

Mičijevac

Novaki Ravenski

Novi Đurđic

Novi Bošnjani

Osijek Vojakovački

Pavlovec Ravenski

Pesek

Pobrđani Vojakovački

Podgajec

Poljana Križevačka

Povelić

Prikraj Križevački

Ruševac

Srednji Dubovec

Stara Ves Ravenska

Stari Bošnjani

Sveta Helena

Sveti Martin

Špiranec

Većeslavec

Velike Sesvete

Veliki Potočec

Veliki Raven

Vojakovac

Vujići Vojakovački

Žibrinovec

1. Drnje

Botovo

Drnje

Torčec

2. Đelekovec

Đelekovec

Imbriovec

3. Ferdinandovac

Batinske

Brodić

Ferdinandovac

Molvice

4. Gola

Gola

Gotalovo

Novačka

Otočka

Ždala

5. Hlebine

Gabajeva Greda

Hlebine

6. Kalinovac

Kalinovac

(Hrastova Greda

Ladna Voda -do kbr.13a.)

7. Kalnik

Borje

Kalnik

Kamešnica

Obrež Kalnički

Popovec Kalnički

Potok Kalnički

Šopron

Vojnovec Kalnički

8. Kloštar Podravski

Budančevica

Kloštar Podravski

Kozarevac

Podravske Sesvete

Prugovac

9. Koprivnički Bregi

Glogovac

Jeduševac

Koprivnički Bregi

10. Koprivnički

    Ivanec

Botinovec

Goričko

Koprivnički Ivanec

Kunovec

Pustakovec

11. Legrad

Antolovec

Kutnjak

Legrad

Mali Otok

Selnica Podravska

Veliki Otok

Zablatje

12. Molve

Čingi-Lingi

Molve

Molve Grede

Repaš

13. Novigrad

    Podravski

Borovljani

Delovi

Javorovac

Novigrad Podravski

Plavšinac

Srdinac

Vlaislav

14. Novo Virje

Novo Virje

15. Peteranec

Komatnica

Peteranec

Sigetec

16. Rasinja

Belanovo Selo

Cvetkovec

Duga Rijeka

Gorica

Grbaševec

Ivančec

Koledinec

Kuzminec

Ludbreški Ivanac

Lukovec

Mala Rijeka

Mala Rasinjica

Prkos

Radeljevo Selo

Rasinja

Ribnjak

Subotica Podravska

Velika Rasinjica

Veliki Grabičani

Veliki Poganac

Vojvodinec

17. Sokolovac

Brđani Sokolovački

Domaji

Donja Velika

Donjara

Donji Maslarac

Gornja Velika

Gornji Maslarac

Grdak

Hudovljani

Jankovac

Kamenica

Ladislav Sokolovački

Lepavina

Mala Branjska

Mala Mučna

Mali Poganac

Mali Botinovac

Mali Grabičani

Miličani

Paunovac

Peščenik

Prnjavor Lepavinski

Rijeka Koprivnička

Rovištanci

Sokolovac

Srijem

Široko Selo

Trnovac Sokolovački

Velika Mučna

Velika Branjska

Veliki Botinovac

Vrhovac Sokolovački

18. Sveti Ivan Žabno

Brdo Cirkvensko

Brezovljani

Cepidlak

Cirkvena

Hrsovo

Kenđelovec

Kuštani

Ladinec

Markovac Križevački

Novi Glog

Predavec Križevački

Rašćani

Sveti Ivan Žabno

Sveti Petar Čvrstec

Škrinjari

Trema

19. Sveti Petar

    Orehovec

Barlabaševec

Bočkovec

Bogačevo

Bogačevo Riječko

Brdo Orehovečko

Brezje Miholečko

Brežani

Črnčevec

Dedina

Deklešanec

Donja Rijeka

Donji Fodrovec

Dropkovec

Fajerovec

Ferežani

Finčevec

Fodrovec Riječki

Gorica Miholečka

Gornja Rijeka

Gornji Fodrovec

Gregurovec

Guščerovec

Hižanovec

Hrgovec

Kapela Ravenska

Kolarec

Kostanjevec Riječki

Kusijevec

Lukačevec

Međa

Miholec

Mikovec

Mokrice Miholečke

Nemčevec

Orehovec

Piškovec

Podvinje Miholečko

Pofuki

Rovci

Sela Ravenska

Selanec

Selnica Miholečka

Sveti Petar Orehovec

Šalamunovec

Štrigovec

Vinarec

Voljavec Riječki

Vukovec

Vukšinec Riječki

Zaistovec

Zamladinec

20. Virje

Donje Zdjelice

Hampovica

Miholjanec

Rakitnica

Šemovci

Virje

VII. BJELOVARSKO-BILOGORSKA ŽUPANIJA

Članak 12.

U sastavu Županije su sljedeći gradovi i općine u sastav kojih ulaze sljedeća naselja:

  Grad Općina Naselja koja ulaze u sastav


1. BJELOVAR

Bjelovar

Breza

Brezovac

Ciglena

Galovac

Gornji Tomaš

Gudovac

Klokočevac

Kokinac

Kupinovac

Letičani

Mala Ciglena

Malo Korenovo

Novi Pavljani

Novoseljani

Obrovnica

Patkovac

Plavnice Gornje

Plavnice Stare

Prespa

Prgomelje

Prokljuvani

Puričani

Rajić

Stančići

Stari Pavljani

Tomaš

Trojstveni Markovac

Veliko Korenovo

Zvijerci

Ždralovi

2. ČAZMA

Andigola

Bojana

Bosiljevo

Čazma

Cerina

Dapci

Dereza

Donji Dragičevci

Donji Lipovčani

Donji Miklouš

Donji Draganec

Gornji Dragičevci

Gornji Miklouš

Gornji Lipovčani

Gornji Draganec

Grabik

Grabovnica

Komuševac

Marčani

Martinac

Milaševac

Novo Selo

Općevac

Palančani

Pavličani

Pobjenik

Pobrđani

Prnjarovac

Prokljuvani

Siščani

Sovari

Suhaja

Vagovina

Vrtlinska

Vučani

Zdenčec

3. DARUVAR

Daruvar

Daruvarski Vinogradi

Doljani

Donji Daruvar

Gornji Daruvar

Lipovac Majur

Ljudevit Selo

Markovac

Vrbovac

4. GAREŠNICA

Ciglenica

Dišnik

Duhovi

Garešnica

Garešnički Brestovac

Gornji Uljanik

Hrastovac

Kajgana

Kaniška Iva

Kapelica

Mala Bršljanica

Mali Pašijan

Malo Vukovje

Rogoža

Uljanik

Uljanički Brijeg

Tomašica

Trnovitički Popovac

Velika Bršljanica

Veliki Prokop

Veliki Pašijan

Veliko Vukovje

Zdenčac

5. GRUBIŠNO

   POLJE

Dapčevićki Brđani

Dijakovac

Donja Rašenica

Gornja Rašenica

Grbavac

Grubišno Polje

Ivanovo Selo

Lončarica

Mala Jasenovača

Mala Peratovica

Mala Barna

Mala Dapčevica

Mali Zdenci

Munije

Orlovac Zdenački

Poljani

Rastovac

Treglava

Turčević Polje

Velika Peratovica

Velika Jasenovača

Velika Dapčevica

Velika Barna

Veliki Zdenci

1. Berek

Begovača

Berek

Gornja Garešnica

Kostanjevac

Krivaja

Novo Selo Garešničko

Oštri Zid

Podgarić

Potok

Ruškovac

Šimljana

Šimljanica

Šimljanik

2. Dežanovac

Blagorodovac

Dežanovac

Donji Sređani

Drlež

Golubinjak

Gornji Sređani

Goveđe Polje

Ivanovo Polje

Kaštel Dežanovački

Kreštelovac

Sokolovac

Trojeglava

3. Đulovac

Bastajski Brđani

Batinjani

Batinjska Rijeka

Borova Kosa

Dobra Kuća

Donja Vrijeska

Donje Cjepidlake

Đulovac

Gornja Vrijeska

Gornje Cjepidlake

Katinac

Koreničani

Kravljak

Mala Maslenjača

Mala Klisa

Mala Babina Gora

Mali Bastaji

Mali Miletinac

Nova Krivaja

Potočani

Puklica

Removac

Stara Krivaja

Škodinovac

Velika Klisa

Velika Maslenjača

Velika Babina Gora

Veliki Miletinac

Veliki Bastaji

Vukovije

4. Hercegovac

Hercegovac

Ilovski Klokočevac

Ladislav

Palešnik

Velika Trnava

5. Ivanska

Babinac

Donja Petrička

Đurđic

Gornja Petrička

Ivanska

Kolarevo Selo

Križic

Paljevine

Rastovac

Samarica

Srijedska

Stara Plošćica

Utiskani

6. Kapela

Babotok

Botinac

Donji Mosti

Gornje Zdelice

Gornji Mosti

Jabučeta

Kapela

Kobasičari

Lalići

Lipovo Brdo

Nova Diklenica

Novi Skucani

Pavlin Kloštar

Poljančani

Prnjavor

Reškovci

Sredice Gornje

Srednja Diklenica

Srednji Mosti

Stanići

Stara Diklenica

Starčevljani

Stari Skucani

Šiptari

Tvrda Reka

Visovi

7. Končanica

Boriš

Brestovac Daruvarski

Brestovačka Brda

Dioš

Imsovac

Končanica

Otkopi

Stražanac

Šuplja Lipa

8. Nova Rača

Bedenik

Bulinac

Dautan

Drljanovac

Kozarevac Račanski

Međurača

Nevinac

Nova Rača

Sasovac

Slovinska Kovačica

Stara Rača

Tociljevac

9. Rovišće

Dijebala

Domankuš

Draganić

Kakinac

Kovačevac

Kraljevac

Lipovčani

Marići

Podgorci

Predavac

Prekobrdo

Rovišće

Tuk

Žabjak

10. Severin

Orovac

Severin

11. Sirač

Barica

Bijela

Donji Borki

Gornji Borki

Kip

Miljanovac

Pakrani

Sirač

Srednji Borki

Šibovac

Zaile

12. Šandrovac

Jasenik

Kašljavac

Lasovac

Lasovac Brdo

Pupelica

Ravneš

Šandrovac

13. Štefanje

Blatnica

Daskatica

Donja Šušnjara

Gornja Šušnjara

Laminac

Narta

Starine

Staro Štefanje

Štefanje

14. Velika Pisanica

Babinac

Bačkovica

Bedenička

Čađavac

Nova Pisanica

Polum

Ribnjačka

Velika Pisanica

15. Veliki Grđevac

Cremušina

Donja Kovačica

Dražica

Gornja Kovačica

Mala Pisanica

Mali Grđevac

Pavlovac

Sibenik

Topolovica

Veliki Grđevac

Zrinska

16. Veliko Trojstvo

Ćurlovac

Dominkovica

Grginac

Kegljevac

Maglenča

Malo Trojstvo

Martinac

Paulovac

Veliko Trojstvo

Višnjevac

Vrbica

17. Velika Trnovitica

Gornja Ploščica

Gornja Trnovitica

Mala Mlinska

Mala Trnovitica

Mlinski Vinogradi

Nova Ploščica

Velika Mlinska

Velika Trnovitica

18. Zrinski Topolovac

Gornji Križ

Jakopovac

Zrinski Toplovac

VIII. PRIMORSKO-GORANSKA ŽUPANIJA

Članak 13.

U sastavu Županije su sljedeći gradovi i općine u sastav kojih ulaze sljedeća naselja:

  Grad Općina Naselja koja ulaze u sastav


1. BAKAR

Bakar - dio

Hreljin

Krasica

Kukuljanovo

Meja Gaj

Plosna

Ponikve

Praputnjak

Ružić Selo

Škrljevo

Zlobin

2. CRES

Beli

Cres

Dragozetići

Filozići

Grmov

Ivanje

Loznati

Lubenice

Mali Podol

Martinšćica

Merag

Miholašćica

Orlec

Pernat

Porozina

Predošćica

Stanić

Stivan

Sveti Petar

Valun

Važminec

Vidovići

Vodice

Vrana

Zbičina

Zbišina

3. CRIKVENICA

Benići

Crikvenica

Dolac Crikvenički

Draga Crikvenička

Dramalj

Jadranovo

Katun

Kloštar Šiljevički

Kotor

Ladvić

Selce

Smokovo

Sopaljska

Šupera

Zoričići

4. ČABAR

Bazli

Brinjeva Draga

Čabar

Crni Lazi

Donji Žagari

Fažonci

Ferbežari

Gerovo

Gerovski Kraj

Gorači

Gornji Žagari

Hrib

Kamenski Hrib

Kozji Vrh

Kraljev Vrh

Kranjci

Lautari

Lazi

Makov Hrib

Mali Lug

Mandli

Okrivje

Parg

Plešce

Podstene

Požarnica

Prezid

Prhci

Prhutova Draga

Pršleti

Ravnice

Selo

Smrečje

Smrekari

Sokoli

Srednja Draga

Tropeti

Tršće

Vode

Vrhovci

Zamost

Zbitke

5. DELNICE

Bela Vodica

Belo

Biljevina

Brod na Kupi

Čedanj

Crni Lug

Dedin

Delnice

Donja Krašićevica

Donje Tihovo

Donji Ložac

Donji Okrug

Donji Turni

Gašparci

Golik

Gornja Krašićevica

Gornje Tihovo

Gornji Okrug

Gornji Turni

Gornji Ložac

Grbajel

Guče Selo

Gusti Laz

Hrvatsko

Iševnica

Kalić

Kočičin

Krivac

Kupa

Kuželj

Leska

Lučice

Mala Lešnica

Malo Selo

Marija Trošt

Plajzi

Podgora Turkovska

Požar

Radočaj Brodski

Raskrižje Tihovo

Razloge

Razloški Okrug

Sedalce

Srednja Krašićevica

Suhor

Ševalj

Turke

Vela Voda

Velika Lešnica

Zagolik

Zakrajc Turkovski

Zalesina

Zamost Brodski

Zapolje Brodsko

Zelin Crnoluški

6. KASTAV

Brnčići

Ćikovići

Kastav

Rubeši

Spinčići

Trinajstići

7. KRALJEVICA

Bakarac

Kraljevica

Križišće

Mali Dol

Šmrika

Veli Dol

8. KRK

Bajčići

Brusići

Brzac

Kornić

Krk

Lakmartin

Linardići

Milohnići

Muraj

Nenadići

Pinezići

Poljica

Skrbčići

Vrh

Žgaljići

9. MALI LOŠINJ

Belej

Ćunski

Ilovik

Male Srakane

Mali Lošinj

Nerezine

Osor

Punta Križa

Susak

Sveti Jakov

Unije

Ustrine

Vele Srakane

Veli Lošinj

10. NOVI

    VINODOLSKI

Bater

Bile

Breze

Crno

Donji Zagon

Drinak

Gornji Zagon

Jakov Polje

Javorje

Klenovica

Krmpotske Vodice

Ledenice

Luka Krmpotska

Novi Vinodolski

Podmelnik

Povile

Ruševo Krmpotsko

Sibinj Krmpotski

Smokvica Krmpotska

Zabukovac

11. OPATIJA

Dobreć

Gornje Selo

Ičići

Ika

Opatija

Oprič

Pobri

Poljane

Vela Učka

Veprinac

12. RAB

Banjol

Barbat na Rabu

Kampor

Lopar

Mundanije

Palit

Rab

Supetarska Draga

13. RIJEKA

Rijeka

14. VRBOVSKO

Blaževci

Bunjevci

Carevići

Damalj

Dokmanovići

Dolenci

Donji Vukšići

Donji Vučkovići

Draga Lukovdolska

Dragovići

Gomirje

Gorenci

Gornji Vukšići

Gornji Vučkovići

Hajdine

Hambarište

Jablan

Jakšići

Kamensko

Klanac

Komlenići

Lesci

Liplje

Ljubošina

Lukovdol

Majer

Mali Jadrč

Matići

Međedi

Mlinari

Močile

Musulini

Nadvučnik

Nikšići

Osojnik

Petrovići

Plemenitaš

Plešivica

Podvučnik

Poljana

Presika

Radigojna

Radoševići

Razdrto II Dio

Rim

Rtić

Severin na Kupi

Smišljak

Moravice

Stubica

Štefanci

Tići

Tomići

Topolovica

Tuk

Veliki Jadrč

Vrbovsko

Vučinići

Vučnik

Vujnovići

Vukelići

Zapeć

Zaumol

Zdihovo

Žakule

1. Baška

Baška

Batomalj

Draga Bašćanska

Jurandvor

2. Brod Moravice

Brod Moravice

Colnari

Čučak

Delači

Doluš

Donja Dobra

Donja Lamana Draga

Donji Šajn

Donji Šehovac

Goliki

Gornja Lamana Draga

Gornji Šajn

Gornji Šehovac

Gornji Kuti

Goršeti

Kavrani

Klepeće Selo

Kocijani

Lokvica

Maklen

Male Drage

Moravička Sela

Naglići

Nove Hiže

Novi Lazi

Pauci

Planica

Podgorani

Podstene

Razdrto

Smišljak

Stari Lazi

Šepci Podstenski

Šimatovo

Vele Drage

Zahrt

Zavrh

Završje

3. Čavle

Buzdohanj

Čavle

Cernik

Grobnik

Ilovik

Mavrinci

Podčudnič

Podrvanj

Soboli

Zastenice

4. Dobrinj

Čižići

Dobrinj

Dolovo

Gabonjin

Gostinjac

Hlapa

Klanice

Klimno

Kras

Polje

Rasopasno

Rudine

Soline

Sužan

Sveti Ivan Dobrinjski

Sveti Vid Dobrinjski

Šilo

Tribulje

Žestilac

Županje

5. Fužine

Banovina

Belo Selo

Benkovac Fužinski

Fužine

Lič

Pirovište

Potkobiljak

Slavica

Vrata

6. Jelenje

Baštijani

Brnelići

Drastin

Dražice

Jelenje

Kukuljani

Lopača

Lubarska

Lukeži

Martinovo Selo

Milaši

Podhum

Podkilavac

Ratulje

Trnovica

Valići

Zoretići

7. Klana

Breza

Klana

Lisac

Studena

Škalnica

8. Kostrena

Dorčići

Dujmići

Glavani

Kostrena Sveta Lucija

Kostrena Sveta Barbara

Maračići

Martinšćica

Paveki

Plešići

Perovići

Randići

Rožići

Rožmanići

Šodoći

Šoići

Urinj

Vrh Martinšćice

Žuknica

Žurkovo

9. Lokve

Homer

Lazac Lokvarski

Lokve

Mrzla Vodica

Podtisovac

Sljeme

Sopač

Zelin Mrzlovodički

10. Lovran

Liganj

Lovran

Lovranska Draga

Medveja

Tuliševica

11. Malinska

    - Dubašnica

Barušići

Bogovići

Kremenići

Ljutići

Malinska

Maršići

Milčetići

Milovčići

Oštrobradić

Porat

Radići

Sabljići

Sršići

Strilčići

Sveti Ivan

Sveti Vid-Miholjice

Sveti Anton

Turčić

Vantačići

Zidarići

Žgombići

12. Matulji

Brdce

Bregi

Brešca

Jurdani

Jušići

Kučeli

Lipa

Male Mune

Mali Brgud

Matulji

Mihotići

Mučići

Pasjak

Permani

Rukavac

Rupa

Ružići

Šapjane

Vele Mune

Veli Brgud

Zaluki

Zvoneća

Žejane

13. Mošćenička

     Draga

Brseč

Donji Kraj

Donje Selo

Golovik

Grabrova

Kalac

Martina

Mošćenice

Mošćenička Draga

Obrš

Sučići

Sveta Jelena

Sveti Anton

Sveti Petar

Zagore

14. Mrkopalj

Begovo Razdolje

Brestova Draga

Mrkopalj

Sunger

Tuk Vojni

Tuk Mrkopaljski

15. Omišalj

Njivice

Omišalj

16. Punat

Punat

Stara Baška

17. Ravna Gora

Kupjak

Leskova Draga

Ravna Gora

Stara Sušica

Stari Laz

Šije

18. Skrad

Belski Ravan

Brezje Dobransko

Bukov Vrh

Bukovac Podvrški

Buzin

Divjake

Gorani

Gorica Skradska

Gornja Dobra

Gramalj

Hlevci

Hosnik

Hribac

Mala Dobra

Malo Selce

Pećišće

Planina Skradska

Podslemeni Lazi

Podstena

Pucak

Raskrižje

Rasohe

Resnatac

Rogi

Skrad

Sleme Skradsko

Trški Lazi

Tusti Vrh

Veliko Selce

Vrh Brodski

Zakrajc Brodski

Žrnovac

19. Vinodolska općina

    (sjedište Bribir)

Antovo

Bačići

Barci

Baretići

Bašunje Vele

Bašunje Male

Belgrad

Belobrajići

Benići Drivenički

Benkovići

Blaškovići

Blažići

Bribir

Cerovići

Čandrli

Dolinci

Dragaljin

Drivenik

Drivenik-Stanica

Franovići

Goričine

Gradac

Grižane

Janjevalj

Jargovo

Jerčinovići

Kamenjak

Kičeri

Klarići

Kokanj

Kosavin

Kostelj

Kričina

Marušići

Mavrići

Miroši

Pećca

Petrinovići

Plišići

Podgori

Podskoči

Podsopalj Belgradski

Podsopalj Drivenički

Podugrinac

Poduljin

Ričina

Ropci

Saftići

Semičevići

Sušik

Sveti Vid

Sveti Mikula

Šarari

Šimići

Štale

Tribalj

Tribalj Gornji

Ugrini

20. Viškovo

Kosi

Marčelji

Marinići

Mladenići

Saršoni

Sroki

Viškovo

21. Vrbnik

Garica

Kampelje

Risika

Vrbnik

IX. LIČKO - SENJSKA ŽUPANIJA

Članak 14.

U sastavu Županije su sljedeći gradovi i općine u sastav kojih ulaze sljedeća naselja:

  Grad Općina Naselja koja ulaze u sastav


1. GOSPIĆ

Aleksinica

Barlete

Bilaj

Brezik

Brušane

Budak

Bužim

Debelo Brdo I

Debelo Brdo II

Divoselo

Donje Pazarište

Drenovac Radučki

Gospić

Kalinovača

Kaniža Gospićka

Klanac

Krušćica

Kruškovac

Kukljić

Lički Čitluk

Lički Ribnik

Lički Osik

Lički Novi

Mala Plana

Medak

Mogorić

Mušaluk

Novoselije

Novoselo Trnovačko

Novoselo Bilajsko

Ornice

Ostrvica

Oteš

Pavlovac Vrebački

Počitelj

Podstrana

Podoštra

Popovača Pazariška

Rastoka

Rizvanuša

Smiljan

Smiljansko Polje

Široka Kula

Trnovac

Vaganac

Velika Plana

Veliki Žitnik

Vranovine

Vrebac

Zavođe

Žabica

2. NOVALJA

Caska

Gajac - dio

Kustići

Lun

Metajna

Novalja

Potočnica

Stara Novalja

Vidalići

Zubovići

3. OTOČAC

Brlog

Brloška Dubrava

Čovići

Dabar

Doljani

Drenov Klanac

Glavace

Gorići

Hrvatsko Polje

Kompolje

Kuterevo

Ličko Lešće

Lipovlje

Otočac

Podum

Ponori

Prozor

Ramljani

Sinac

Staro Selo

Škare

Švica

4. SENJ

Alan

Biljevine

Crni Kal

Jablanac

Klada

Krasno

Krivi Put

Lukovo

Melnice

Mrzli Dol

Podbilo

Prizna

Senj

Senjska Draga

Starigrad

Stinica

Stolac

Sveti Juraj

Velike Brisnice

Veljun Primorski

Volarice

Vrataruša

Vratnik

Vrzići

1. Brinje

Brinje

Glibodol

Jezerane

Križ Kamenica

Križpolje

Letinac

Lipice

Prokike

Rapain Klanac

Stajnica

Vodoteč

Žuta Lokva

2. Donji Lapac

Birovača

Borićevac

Brezovac Dobroselski

Bušević

Dnopolje

Dobroselo

Doljani

Donji Štrbci

Donji Lapac

Gajine

Gornji Lapac

Gornji Štrbci

Kestenovac

Kruge

Melinovac

Mišljenovac

Nebljusi

Oraovac

3. Karlobag

Barić Draga

Baške Oštarije

Crni Dabar

Došen Dabar

Karlobag

Konjsko

Kućišta Cesarička

Ledenik Cesarički

Lukovo Šugarje

Ravni Dabar

Staništa

Sušanj Cesarički

Vidovac Cesarički

4. Lovinac

Gornja Ploča

Kik

Ličko Cerje

Lovinac

Raduč

Ričice

Sveti Rok

Smokrić

Štikada

Vranik

5. Perušić

Bukovac Perušićki

Donji Kosinj

Gornji Kosinj

Kaluđerovac

Klenovac

Konjsko Brdo

Kosa Janjačka

Kosinjski Bakovac

Kvarte

Krš

Lipovo Polje

Malo Polje

Mezinovac

Mlakva

Perušić

Prvan Selo

Rudinka

Studenci

Sveti Marko

Vukelići

6. Plitvička jezera

   (sjedište Korenica)

Bjelopolje

Čanak

Čujića Krčevina

Donji Babin Potok

Donji Vaganac

Drakulić Rijeka

Gornji Babin Potok

Gornji Vaganac

Gradina Korenička

Homoljac

Jasikovac

Jezerce

Kalebovac

Kapela Korenička

Kompolje Koreničko

Končarev Kraj

Korana

Korenica

Kozjan

Krbavica

Ličko Petrovo Selo

Mihaljevac

Novo Selo Koreničko

Oravac

Plitvica Selo

Plitvička Jezera

Plitvički Ljeskovac

Poljanak

Ponor Korenički

Prijeboj

Rastovača

Rešetar

Rudanovac

Sertić Poljana

Smoljanac

Šeganovac

Trnavac

Tuk Bjelopoljski

Vranovača

Vrelo Koreničko

Vrpile

Zaklopača

Željava

7. Udbina

Breštane

Bunić

Čojluk

Debelo Brdo

Donji Mekinjar

Frkašić

Grabušić

Jagodnje

Jošan

Klašnjica

Komić

Krbava

Kurjak

Mutilić

Ondić

Pećane

Podlapača

Poljice

Rebić

Srednja Gora

Svračkovo Selo

Šalamunić

Tolić

Udbina

Vedašić

Visuć

8. Vrhovine

Gornje Vrhovine

Rudopolje

Turjanski

Vrhovine

Zalužnica

X. VIROVITIČKO-PODRAVSKA ŽUPANIJA

Članak 15.

U sastavu Županije su sljedeći gradovi i općine u sastav kojih ulaze sljedeća naselja:

  Grad Općina Naselja koja ulaze u sastav


1. ORAHOVICA

Bijeljevina Orahovička

Crkvari

Dolci

Donja Pištana

Duzluk

Gornja Pištana

Karlovac Feričanački

Kokočak

Magadinovac

Nova Jošava

Orahovica

Stara Jošava

Šumeđe

2. SLATINA

Bakić

Bistrica

Donji Meljani

Golenić

Gornji Miholjac

Ivanbrijeg

Kozice

Lukavac

Medinci

Novi Senkovac

Radosavci

Slatina

Sladojevački Lug

Sladojevci

3. VIROVITICA

Čemernica

Golo Brdo

Jasenaš

Korija

Milanovac

Podgorje

Požari

Rezovac

Rezovačke Krčevine

Sveti Đurađ

Virovitica

1. Crnac

Breštanovci

Crnac

Krivaja Pustara

Mali Rastovac

Milanovac

Novo Petrovo Polje

Staro Petrovo Polje

Suha Mlaka

Veliki Rastovac

Žabnjača

2. Čačinci

Brezovljani Vojlovički

Bukvik

Čačinci

Humljani

Krajna

Kraskovići

Paušinci

Prekoračani

Pušina

Rajino Polje

Slatinski Drenovac

Vojlovica

3. Čađavica

Čađavica

Čađavički Lug

Donje Bazije

Ilmin Dvor

Noskovačka Dubrava

Noskovci

Starin

Šaševo

Vraneševci

Zvonimirovac

4. Gradina

Bačevac

Brezovica

Budakovac

Detkovac

Gradina

Lipovac

Lug Gradinski

Novi Gradac

Rušani

Vladimirovac

Žlebina

5. Lukač

Brezik

Budrovac Lukački

Dugo Selo Lukačko

Gornje Bazje

Kapela Dvor

Katinka

Lukač

Rit

Terezino Polje

Turanovac

Veliko Polje

Zrinj Lukački

6. Mikleuš

Balinci

Borik

Četekovac

Čojlug

Mikleuš

7. Nova Bukovica

Bjelkovac

Brezik

Bukovački Antunovac

Dobrović

Donja Bukovica

Gornje Viljevo

Miljevci

Nova Bukovica

8. Pitomača

Dinjevac

Grabrovnica

Kladare

Križnica

Mala Črešnjevica

Otrovanec

Pitomača

Sedlarica

Stari Gradac

Starogradački Marof

Turnašica

Velika Črešnjevica

9. Sopje

Gornje Predrijevo

Grabić

Josipovo

Kapinci

Novaki

Nova Šarovka

Sopjanska Greda

Sopje

Španat

Vaška

Višnjica

10. Suhopolje

Borova

Budanica

Bukova

Cabuna

Dvorska

Gaćište

Gvozdanska

Jugovo Polje

Levinovac

Mala Trapinska

Naudovac

Orešac

Pčelić

Pepelana

Pivnica Slavonska

Rodin Potok

Sovjak

Suhopolje

Trnava Cabunska

Velika Trapinska

Zvonimirovo

Žiroslavlje

Žubrica

11. Špišić Bukovica

Bušetina

Lozan

Novi Antunovac

Okrugljača

Rogovac

Špišić Bukovica

Vukosavljevica

12. Voćin

Bokane

Čeralije

Dobrić

Donje Kusonje

Đuričić

Gornje Kusonje

Gornji Meljani

Hum Varoš

Hum

Kometnik-Jorgići

Kometnik-Zubići

Kuzma

Lisičine

Mačkovac

Macute

Novo Kusonje

Popovac

Rijenci

Sekulinci

Smude

Voćin

13. Zdenci

Bankovci

Donje Predrijevo

Duga Međa

Grudnjak

Kutovi

Obradovci

Slavonske Bare

Zdenci

Zokov Gaj

XI. POŽEŠKO-SLAVONSKA ŽUPANIJA

Članak 16.

U sastavu Županije su sljedeći gradovi i općine u sastav kojih ulaze sljedeća naselja:

  Grad Općina Naselja koja ulaze u sastav


1. LIPIK

Antunovac

Bjelanovac

Brekinska

Brezine

Bujavica

Bukovčani

Dobrovac

Donji Čaglić

Filipovac

Gaj

Gornji Čaglić

Jagma

Japaga

Klisa

Korita

Kovačevac

Kukunjevac

Lipik

Livađani

Marino Selo

Poljana

Ribnjaci

Skenderovci

Strižičevac

Subocka

Šeovica

2. PAKRAC

Badljevina

Batinjani

Bjelajci

Branešci

Brusnik

Bučje

Cicvare

Cikote

Dereza

Donja Obrijež

Donja Šumetlica

Donji Grahovljani

Dragović

Glavica

Gornja Šumetlica

Gornja Obrijež

Gornji Grahovljani

Jakovci

Kapetanovo Polje

Koturić

Kraguj

Kričke

Kusonje

Lipovac

Mali Budići

Mali Banovac

Novi Majur

Omanovac

Ožegovci

Pakrac

Ploštine

Popovci

Prekopakra

Prgomelje

Rogulje

Srednji Grahovljani

Stari Majur

Španovica

Tisovac

Toranj

Veliki Banovac

Veliki Budići

3. PLETERNICA

Ašikovci

Bilice

Blacko

Brđani

Bresnica

Bučje

Buk

Bzenica

Ćosinci

Drenovac

Frkljevci

Gradac

Kadanovci

Kalenić

Knežci

Komorica

Koprivnica

Kuzmica

Lakušija

Mali Bilač

Mihaljevići

Novoselci

Pleternica

Pleternički Mihaljevci

Poloje

Ratkovica

Resnik

Sesvete

Srednje Selo

Sulkovci

Svilna

Trapari

Tulnik

Vesela

Viškovci

Vrčin Dol

Zagrađe

Zarilac

4. POŽEGA

Alaginci

Bankovci

Ćosine Laze

Crkveni Vrhovci

Dervišaga

Donji Emovci

Drškovci

Emovački Lug

Golobrdci

Gornji Emovci

Gradski Vrhovci

Komušina

Krivaj

Kunovci

Laze Prnjavor

Marindvor

Mihaljevci

Nova Lipa

Novi Mihaljevci

Novi Štitnjak

Novo Selo

Požega

Seoci

Stara Lipa

Šeovci

Škrabutnik

Štitnjak

Turnić

Ugarci

Vasine Laze

Vidovci

1. Brestovac

Amatovci

Bogdašić

Bolomače

Boričevci

Brestovac

Busnovi

Čečavac

Čečavački Vučjak

Crljenci

Daranovci

Deževci

Dolac

Donji Gučani

Gornji Gučani

Ivandol

Jaguplije

Jeminovac

Kamenska

Kamenski Šeovci

Kamenski Vučjak

Koprivna

Kruševo

Kujnik

Novo Zvečevo

Nurkovac

Markovac

Mihajlije

Mijači

Mrkopolje

Oblakovac

Orljavac

Pasikovci

Pavlovci

Perenci

Podsreće

Požeški Brđani

Rasna

Ruševac

Sažije

Skenderovci

Sloboština

Striježevica

Šnjegavić

Šušnjari

Vilić Selo

Vranić

Zakorenje

Završje

Žigerovci

2. Čaglin

Čaglin

Darkovac

Djedina Rijeka

Dobra Voda

Dobrogošće

Draganlug

Duboka

Imrijevci

Ivanovci

Jasik

Jezero

Jurkovac

Kneževac

Latinovac

Migalovci

Milanlug

Mokreš

Nova Ljeskovica

Nova Lipovica

Novi Zdenkovac

Paka

Ruševo

Sapna

Sibokovac

Sovski Dol

Stara Ljeskovica

Stari Zdenkovac

Stojčinovac

Veliki Bilač

Vlatkovac

Vukojevica

3. Jakšić

Bertelovci

Cerovac

Eminovci

Granje

Jakšić

Radnovac

Rajsavac

Svetinja

Tekić

Treštanovci

4. Kaptol

Alilovci

Bešinci

Češljakovci

Doljanovci

Golo Brdo

Kaptol

Komarovci

Novi Bešinci

Podgorje

Ramanovci

5. Kutjevo

Bektež

Bjeliševac

Ciglenik

Ferovac

Grabarje

Gradište

Hrnjevac

Kula

Kutjevo

Lukač

Mitrovac

Ovčare

Poreč

Šumanovci

Tominovac

Venje

Vetovo

6. Velika

Aleksandrovac

Biškupci

Bratuljevci

Doljanci

Draga

Gornji Vrhovci

Kantrovci

Klisa

Lučinci

Markovac

Milanovac

Milivojevci

Nježić

Oljasi

Ozdakovci

Poljanska

Potočani

Radovanci

Smoljanovci

Stražeman

Toranj

Trenkovo

Trnovac

Velika

XII. BRODSKO-POSAVSKA ŽUPANIJA

Članak 17.

U sastavu Županije su sljedeći gradovi i općine u sastav kojih ulaze sljedeća naselja:

  Grad Općina Naselja koja ulaze u sastav


1. NOVA
   GRADIŠKA

Kovačevac

Nova Gradiška

Ljupina

Prvča

2. SLAVONSKI

   BROD

Brodski Varoš

Podvinje

Slavonski Brod

1. Bebrina

Banovci

Bebrina

Dubočac

Kaniža

Stupnički Kuti

Šumeće

Zbjeg

2. Brodski Stupnik

Brodski Stupnik

Krajačići

Lovčić

Stari Slatnik

3. Bukovlje

Bukovlje

Ježevik

Korduševci

Vranovci

4. Cernik

Baćin Dol

Banićevac

Cernik

Giletinci

Golobrdac

Opatovac

Opršinac

Podvrško

Sinlije

Šagovina Cernička

Šumetlica

5. Davor

Davor

Orubica

6. Donji Andrijevci

Donji Andrijevci

Novo Topolje

Sredanci

Staro Topolje

7. Dragalić

Donji Bogićevci

Dragalić

Gorice

Mašić

Medari

Poljane

8. Garčin

Bicko Selo

Garčin

Klokočevik

Sapci

Selna

Šušnjevci

Trnjani

Vrhovina

Zadubravlje

9. Gornja Vrba

Donja Vrba

Gornja Vrba

10. Gornji Bogićevci

Dubovac

Gornji Bogićevci

Kosovac

Ratkovac

Smrtić

Trnava

11. Gundinci

Gundinci

12. Klakar

Donja Bebrina

Donja Vrba

Gornja Vrba

Gornja Bebrina

Klakar

Rušćica

13. Nova Kapela

Batrina

Bili Brig

Donji Lipovac

Dragovci

Gornji Lipovac

Magić Mala

Nova Kapela

Pavlovci

Seoce

Siče

Srednji Lipovac

Stara Kapela

14. Okučani

Benkovac

Bijela Stijena

Bobare

Bodegraj

Cage

Čaprginci

Čovac

Donji Rogolji

Gornji Rogolji

Lađevac

Lještani

Okučani

Šagovina Mašićka

Širinci

Trnakovac

Vrbovljani

Žuberkovac

15. Oprisavci

Kupina

Novi Grad

Oprisavci

Poljanci

Prnjavor

Stružani

Svilaj

Trnjanski Kuti

Zoljani

16. Oriovac

Bečic

Ciglenik

Kujnik

Lužani

Malino

Oriovac

Pričac

Radovanje

Slavonski Kobaš

Živike

17. Podcrkavlje

Brodski Zdenci

Crni Potok

Donji Slatinik

Dubovik

Glogovica

Gornji Slatinik

Grabarje

Kindrovo

Matković Mala

Oriovčić

Podcrkavlje

Rastušje

Tomica

18. Rešetari

Adžamovci

Brđani

Bukovica

Drežnik

Gunjevci

Rešetari

Zapolje

19. Sibinj

Bartolovci

Brčino

Čelikovići

Gornji Andrijevci

Grižići

Grgurevići

Gromačnik

Jakačina Mala

Ravan

Sibinj

Slobodnica

Završje

20. Sikirevci

Jaruge

Sikirevci

21. Slavonski Šamac

Kruševica

Slavonski Šamac

22. Stara Gradiška

Donji Varoš

Gornji Varoš

Gređani

Novi Varoš

Pivare

Stara Gradiška

Uskoci

23. Staro Petrovo Selo

Blažević Dol

Donji Crnogovci

Godinjak

Gornji Crnogovci

Komarnica

Laze

Oštri Vrh

Starci

Staro Petrovo Selo

Štivica

Tisovac

Vladisovo

Vrbova

24. Velika Kopanica

Beravci

Divoševci

Mala Kopanica

Velika Kopanica

25. Vrbje

Bodovaljci

Dolina

Mačkovac

Savski Bok

Sičice

Visoka Greda

Vrbje

26. Vrpolje

Čajkovci

Stari Perkovci

Vrpolje

XIII. ZADARSKA ŽUPANIJA

Članak 18.

U sastavu Županije su sljedeći gradovi i općine u sastav kojih ulaze sljedeća naselja:

  Grad Općina Naselja koja ulaze u sastav


1. BENKOVAC

Benkovac

Benkovačko Selo

Bjelina

Buković

Bulić

Brgud

Bruška

Dobra Voda

Donje Biljane

Donje Ceranje

Donji Karin

Donji Kašić

Donji Lepuri

Gornje Biljane

Gornje Ceranje

Islam Grčki

Kolarina

Korlat

Kožlovac

Kula Atlagić

Lisičić

Lišane Tinjske

Medvida

Miranje

Nadin

Perušić Benkovački

Podlug

Podgrađe

Popovići

Pristeg

Prović

Radošinovci

Rodaljice

Raštević

Smilčić

Šopot

Tinj

Vukšić

Zagrad

Zapužane

2. BIOGRAD

   NA MORU

Biograd na Moru

3. NIN

Grbe

Nin

Ninski Stanovi

Poljica

Poljica-Brig

Vrsi

Zaton

Žerava

4. OBROVAC

Bilišane

Muškovci

Obrovac

Gornji Karin

Kruševo

Zelengrad

Rovanjska

Bogatnik

Golubić

Kaštel Žegarski

Komazeci

Krupa

Nadvoda

5. PAG

Bošana

Dinjiška

Gajac - dio

Gorica

Kolan

Košljun

Mandre

Miškovići

Pag

Smokvica

Stara Vas

Šimuni

Vlašići

Vrčići

6. ZADAR

Babindub

Brgulje

Crno

Ist

Kožino

Mali Iž

Molat

Olib

Petrčane

Premuda

Rava

Silba

Veli Iž

Zadar

Zapuntel

1. Bibinje

Bibinje

2. Galovac

Galovac

3. Gračac

Begluci

Brotnja

Bruvno

Cerovac

Dabašnica

Deringaj

Drenovac Osredački

Duboki Dol

Dugopolje

Glogovo

Grab

Gračac

Gubavčevo Polje

Kaldrma

Kijani

Kom

Kunovac Kupirovački

Kupirovo

Mazin

Nadvrelo

Neteka

Omsica

Osredci

Otrić

Palanka

Pribudić

Prljevo

Rastičevo

Rudopolje Bruvanjsko

Srb

Suvaja

Tiškovac Lički

Tomingaj

Velika Popina

Vučipolje

Zaklopac

Zrmanja Vrelo

Zrmanja

4. Jasenice

(sjedište Jasenice)

Jasenice

Zaton Obrovački

5. Kali

Kali

6. Kukljica

Kukljica

7. Lišane Ostrovičke

Dobropoljci

Lišane Ostrovičke

Ostrovica

8. Novigrad

Novigrad

Paljuv

Pridraga

9. Pakoštane

Drage

Pakoštane

Vrana

Vrgada

10. Pašman

Banj

Dobropoljana

Kraj

Mrljane

Neviđane

Pašman

Ždrelac

11. Polača

Donja Jagodnja

Gornja Jagodnja

Kakma

Polača

12. Poličnik

Briševo

Dračevac Ninski

Islam Latinski (dio Rupalj)

Lovinac

Murvica

Poličnik

Suhovare

Visočane

13. Posedarje

Islam Latinski (dio

Podgradina)

Posedarje

Slivnica

Vinjerac

14. Povljana

Povljana

15. Preko

Lukoran

Ošljak

Poljana

Preko

Rivanj

Sestrunj

Sutomišćica

Ugljan

16. Privlaka

Privlaka

17. Ražanac

Jovići

Krneza

Ljubač

Ljubački Stanovi

Podvršje

Radovin

Ražanac

Rtina

18. Sali

Brbinj

Božava

Dragove

Luka

Sali

Savar

Soline

Veli Rat

Zverinac

Zaglav

Žman

19. Stankovci

Banjevci

Bila Vlaka

Budak

Crljenik

Morpolača

Stankovci

Velim

20. Starigrad

Seline

Starigrad

Tribanj

21. Sukošan

Debeljak

Gorica

Sukošan

22. Sveti Filip i Jakov

Donje Raštane

Gornje Raštane

Sikovo

Sveti Filip i Jakov

Sveti Petar

Turanj

23. Škabrnje

Prkos

Škabrnje

24. Tkon

Tkon

25. Vir

Lozice

Vir

Torovi

26. Zemunik Donji

Smoković

Zemunik Donji

Zemunik Gornji

XIV. OSJEČKO - BARANJSKA ŽUPANIJA

Članak 19.

U sastavu Županije su sljedeći gradovi i općine u sastav kojih ulaze sljedeća naselja:

  Grad Općina Naselja koja ulaze u sastav


1. BELI

   MANASTIR

Beli Manastir

Branjin Vrh

Šećerana

Šumarina

2.  BELIŠĆE

Belišće

Bistrinci

Bocanjevci

Gat

Gorica Valpovačka

Kitišanci

Tiborjanci

Veliškovci

Vinogradci

3. DONJI

   MIHOLJAC

Donji Miholjac

Golinci

Miholjački Poreč

Podgajci Podravski

Radikovci

Rakitovica

Sveti Đurađ

4.  ĐAKOVO

Budrovci

Đakovo

Đurđanci

Ivanovci Gorjanski

Kuševac

Novi Perkovci

Piškorevci

Selci Đakovački

Široko Polje

5. NAŠICE

Brezik Našički

Ceremošnjak

Crna Klada

Gradac Našički

Granice

Jelisavac

Lađanska

Lila

Londžica

Makloševac

Markovac Našički

Martin

Našice

Polubaše

Ribnjak

Rozmajerovac

Velimirovac

Vukojevci

Zoljan

6. OSIJEK

Briješće

Brijest

Josipovac

Klisa

Nemetin

Osijek

Podravlje

Sarvaš

Tenja

Tvrđavica

Višnjevac

7. VALPOVO

Harkanovci

Ivanovci

Ladimirevci

Marjančaci

Nard

Šag

Valpovo

Zelčin

1. Antunovac

Antunovac

Ivanovac

2. Bilje

Bilje

Kopačevo

Kozjak

Lug

Podunavlje

Tikveš

Vardarac

Zlatna Greda

3. Bizovac

Bizovac

Brođanci

Cerovac

Cret Bizovački

Habjanovci

Novaki Bizovački

Samatovci

Selci

4. Čeminac

Čeminac

Grabovac

Jagodnjak

Kozarac

Mitrovac

Novi Čeminac

5. Čepin

Beketinci

Čepin

Čepinski Martinci

Čokadinci

Livana

Ovčara

6. Darda

Darda

Mece

Švajcarnica

Uglješ

7. Draž

Batina

Draž

Duboševica

Gajić

Podolje

Topolje

8. Donja Motičina

   (sjedište Donja

   Motičina)

Donja Motičina

Gornja Motičina

Seona

9. Drenje

Borovik

Bračevci

Bučje Gorjansko

Drenje

Kućanci Đakovački

Mandićevac

Paljevina

Podgorje Bračevačko

Potnjani

Preslatinci

Pridvorje

Slatinik Drenjski

10. Đurđenovac

Beljevina

Bokšić Lug

Bokšić

Đurđenovac

Gabrilovac

Klokočevci

Ličko Novo Selo

Lipine

Našičko Novo Selo

Pribiševci

Sušine

Šaptinovci

Teodorovac

11. Erdut

Aljmaš

Bijelo Brdo

Dalj

Erdut

12. Ernestinovo

Ada

Divoš

Ernestinovo

Laslovo

Palača

Paulin Dvor

Petrova Slatina

Silaš

13. Feričanci

Feričanci

Gazije

Valenovac

Vučjak Feričanački

14. Gorjani

Gorjani

Tomašanci

15. Kneževi

   Vinogradi

Jasenovac

Kamenac

Karanac

Kneževi Vinogradi

Kotlina

Mirkovac

Sokolovac

Suza

Zmajevac

16. Koška

Andrijevac

Branimirovac

Koška

Ledenik

Lug Subotički

Breznica Našička

Niza

Normanci

Ordanja

Topoline

17. Levanjska Varoš

Borojevci

Breznica Đakovačka

Čenkovo

Levanjska Varoš

Majar

Milinac

Musić

Ovčara

Paučje

Ratkov Dol

Slobodna Vlast

18. Magadenovac

Benićanci

Kućanci

Lacići

Magadenovac

Malinovac

Šljivoševci

19. Marijanci

Bočkinci

Brezovica

Čamagajevci

Črnkovci

Kunišinci

Marijanci

Marjanski Ivanovci

20. Podravska

    Moslavina

Gezinci

Krčenik

Martinci Miholjački

Podravska Moslavina

Orešnjak

21. Petlovac

Baranjsko Petrovo Selo

Bolman

Luč

Majške Međe

Novi Bezdan

Novi Bolman

Novo Nevesinje

Petlovac

Sudaraž

Širine

Torjanci

Zeleno Polje

22. Petrijevci

Petrijevci

Satnica

23. Podgorač

Bijela Loza

Budimci

Kelešinka

Kršinci

Ostrošinci

Podgorač

Poganovci

Razbojište

Stipanovci

24. Punitovci

Josipovac Punitovački

Jurjevac Punitovački

Krndija

Punitovci

25. Popovac

Branjina

Kneževo

Popovac

26. Satnica

    Đakovačka

Gašinci

Satnica Đakovačka

27. Semeljci

Kešinci

Koprivna

Koritna

Mrzović

Semeljci

Šodolovci

Vrbica

28. Strizivojna

Merolino Sikirevačko

Strizivojna

29. Trnava

Dragotin

Hrkanovci Đakovački

Kondrić

Lapovci

Svetoblažje

Trnava

30. Viljevo

Blanje

Bockovac

Cret Viljevski

Ivanovo

Kapelna

Krunoslavje

Viljevo

31. Viškovci

Forkuševci

Viškovci

Vučevci

32. Vladislavci

Dopsin

Hrastin

Vladislavci

33. Vuka

Hrastovac

Lipovac Hrastinski

Vuka

XV. ŠIBENSKO - KNINSKA ŽUPANIJA

Članak 20.

U sastavu Županije su sljedeći gradovi i općine u sastav kojih ulaze sljedeća naselja:

  Grad Općina Naselja koja ulaze u sastav


1. DRNIŠ

Badanj

Biočić

Bogatić

Brištane

Drinovci

Drniš

Kadina Glavica

Kanjane

Kaočine

Karalić

Ključ

Kričke

Lišnjak

Miočić

Nos Kalik

Pakovo Selo

Parčić

Pokrovnik

Radonić

Sedramić

Siverić

Širitovci

Štikovo

Tepljuh

Trbounje

Velušić

Žitnić

2. KNIN

Golubić

Knin

Kninsko Polje

Kovačić

Ljubač

Oćestovo

Plavno

Polača

Potkonje

Radljevac

Strmica

Vrpolje

Žagrović

3. SKRADIN

Bičine

Bratiškovci

Bribir

Cicvare

Dubravice

Gorice

Gračac

Ićevo

Krković

Lađevci

Međare

Piramatovci

Plastovo

Rupe

Skradin

Skradinsko Polje

Sonković

Vačani

Velika Glava

Žažvić

Ždrapanj

4. ŠIBENIK

Bilice

Boraja

Brnjica

Čvrljevo

Danilo Biranj

Danilo Kraljice

Danilo Gornje

Donje Polje

Dubrava kod Šibenika

Goriš

Gradina

Grebaštica

Jadrtovac

Kaprije

Konjevrate

Krapanj

Lepenica

Lozovac

Mravnica

Perković

Podine

Radonić

Raslina

Sitno Donje

Slivno

Šibenik

Vrpolje

Vrsno

Zaton

Zlarin

Žirje

5. VODICE

Čista Mala

Čista Velika

Gaćelezi

Grabovci

Prvić Luka

Prvić Šepurine

Srima

Tribunj

Vodice

1. Civljane

Cetina

Civljane

2. Ervenik

Ervenik

Mokro Polje

Oton

Pađene

Radučić

3. Kijevo

Kijevo

4. Kistanje

Biovičino Selo

Đevrske

Gošić

Ivoševci

Kakanj

Kistanje

Kolašac

Krnjeuve

Modrino Selo

Nunić

Parčić

Smrdelje

Varivode

Zečevo

5. Promina

(sjedište Oklaj)

Bobodol

Bogetić

Čitluk

Ljubotić

Lukar

Matase

Mratovo

Oklaj

Puljane

Razvođe

Suknovci

6. Orlić

Biskupija

Markovac

Orlić

Ramljane

Riđane

Uzdolje

Vrbnik

Zvjerinac

7. Pirovac

Kašić

Pirovac

Putičanje

8. Primošten

Kruševo

Primošten

Primošten Burnji

Široke

Vadalj

Vezac

9. Rogoznica

Dvornica

Jarebinjak

Ložnice

Oglavci

Podglavica

Podorljak

Ražanj

Rogoznica

Sapina Doca

Zečevo Rogozničko

10. Ružić

(sjedište Gradac)

Baljci

Čavoglave

Gradac

Kljake

Mirlović Polje

Moseć

Otavice

Ružić

Umljanović

11. Tisno

Betina

Dubrava kod Tisnoga

Dazlina

Jezera

Kornati

Murter

Prosika

Tisno

12. Unešić

Cera

Čvrljevo

Donje Planjane

Donje Vinovo

Donje Utore

Gornje Planjane

Gornje Utore

Gornje Vinovo

Koprno

Ljubostinje

Mirlović Zagora

Nevest

Ostrogašica

Podumci

Unešić

Visoka

XVI. VUKOVARSKO-SRIJEMSKA ŽUPANIJA

Članak 21.

U sastavu Županije su sljedeći gradovi i općine u sastav kojih ulaze sljedeća naselja:

  Grad Općina Naselja koja ulaze u sastav


1. ILOK

Bapska

Ilok

Mohovo

Šarengrad

2. VINKOVCI

Mirkovci

Vinkovci

3. VUKOVAR

Lipovača

Sotin

Vukovar

4. ŽUPANJA

Štitar

Županja

1. Andrijaševci

Andrijaševci

Rokovci

2. Babina Greda

Babina Greda

3. Bogdanovci

Bogdanovci

Negoslavci

Petrovci

Svinjarevci

4. Borovo

Borovo

5. Bošnjaci

Bošnjaci

6. Cerna

Cerna

Šiškovci

7. Drenovci

Drenovci

Đurići

Posavski Podgajci

Račinovci

Rajevo Selo

8. Gradište

Gradište

9. Gunja

Gunja

10. Ivankovo

Ivankovo

Prkovci

Retkovci

11. Jarmina

Gaboš

Jarmina

Karadžićevo

Ostrovo

12. Lovas

Lovas

Opatovac

13. Nijemci

Apševci

Banovci

Donje Novo Selo

Đeletovci

Lipovac

Nijemci

Podgrađe

Vinkovački Banovci

14. Nuštar

Cerić

Marinci

Nuštar

15. Otok

Komletinci

Otok

16. Privlaka

Privlaka

17. Stari Jankovci

Novi Jankovci

Orolik

Slakovci

Srijemske Laze

Stari Jankovci

18. Stari Mikanovci

Novi Mikanovci

Stari Mikanovci

19. Tompojevci

Berak

Bokšić

Čakovci

Grabovo

Mikluševci

Tompojevci

20. Tordinci

Antin

Korog

Markušica

Mlaka Antinska

Podrinje

Tordinci

21. Tovarnik

Ilača

Tovarnik

22. Trpinja

Bobota

Bršadin

Ćelija

Ludvinci

Pačetin

Trpinja

Vera

23. Vođinci

Vođinci

24. Vrbanja

Soljani

Strošinci

Vrbanja

XVII. SPLITSKO-DALMATINSKA ŽUPANIJA

Članak 22.

U sastavu Županije su sljedeći gradovi i općine u sastav kojih ulaze sljedeća naselja:

  Grad Općina Naselja koja ulaze u sastav


1. HVAR

Brusje

Hvar

Malo Grablje

Milna

Sveta Nedjelja

Velo Grablje

Zaraće

2. IMOTSKI

Donji Vinjani

Glavina Donja

Glavina Gornja

Gornji Vinjani

Imotski

Medvidovića Draga

3. KAŠTELA

(sjedište Kaštel Sućurac)

Kaštel Gomilica

Kaštel Kambelovac

Kaštel Lukšić

Kaštel Novi

Kaštel Stari

Kaštel Sućurac

Kaštel Štafilić

4. KOMIŽA

Biševo

Borovik

Duboka

Jabuka

Komiža

Oključna

Palagruža

Podhumlje

Podšpilje

Sveti Andrija

Žena Glava

5. MAKARSKA

Makarska

Veliko Brdo

6. OMIŠ

Blato na Cetini

Borak

Čelina

Čisla

Donji Dolac

Dubrava

Gata

Gornji Dolac

Kostanje

Kučiće

Lokva Rogoznica

Marušići

Mimice

Naklice

Nova Sela

Omiš

Ostrvica

Pisak

Podašpilje

Podgrađe

Putišići

Seoca

Slime

Smolonje

Srijane

Stanići

Svinišće

Trnbusi

Tugare

Zakučac

Zvečanje

7. SINJ

Bajagić

Brnaze

Čitluk

Glavice

Gljev

Jasensko

Karakašica

Lučane

Obrovac Sinjski

Radošić

Sinj

Suhač

Turjaci

Zelovo

8. SOLIN

Blaca

Kučine

Mravince

Solin

Vranjic

9. SPLIT

Donje Sitno

Gornje Sitno

Kamen

Slatine

Split

Srinjine

Stobreč

Žrnovnica

10. STARI

    GRAD

Dol

Rudina

Selca kod Starog Grada

Stari Grad

Vrbanj

11. SUPETAR

Mirca

Splitska

Supetar

Škrip

12. TROGIR

Arbanija

Divulje

Drvenik Veliki

Drvenik Mali (Ploča)

Mastrinka

Plano

Trogir

Žedno

13. VIS

Brgujac

Dračevo Polje

Marinje Zemlje

Milna

Plisko Polje

Podselje

Podstražje

Rogačić

Rukavac

Stončica

Vis

14. VRGORAC

Banja

Donje Raščane

Dragljane

Draževitići

Duge Njive

Dusina

Kljena

Kokorić

Kotezi

Kozica

Mijaca

Orah

Podprolog

Poljica Kozička

Prapatnica

Ravča

Stilja

Umčani

Veliki Prolog

Vina

Višnjica

Vlaka

Vrgorac

Zavojane

15. VRLIKA

Garjak

Ježević

Koljane

Kosore

Maovice

Otišić

Podosoje

Vinalić

Vrlika

1. Baška Voda

Bast

Baška Voda

Bratuš

Krvavica

Promajna

2. Bol

Bol

Murvica

3. Brela

Brela

Gornja Brela

4. Cista Provo

Aržano

Biorine

Cista Velika

Cista Provo

Dobranje

Svib

5. Dicmo

(sjedište Kraj)

Dicmo

Ercegovci

Kraj

Krušvar

Osoje

Prisoje

Sičane

Sušci

6. Dugi Rat

Duće

Dugi Rat

Jesenice

7. Dugopolje

Dugopolje

Koprivno

Kotlenice

Liska

8. Gradac

Brist

Drvenik

Gradac

Podaca

Zaostrog

9. Hrvace

Dabar

Donji Bitelić

Gornji Bitelić

Hrvace

Laktac

Maljkovo

Potravlje

Rumin

Satrić

Vučipolje

Zasiok

10. Jelsa

Gdinj

Gromin Dolac

Humac

Ivan Dolac

Jelsa

Pitve

Poljica

Svirče

Vrboska

Vrisnik

Zastražišće

Zavala

11. Klis

Brštanovo

Dugobabe

Klis

Konjsko

Korušce

Nisko

Prugovo

Veliki Bročanac

Vučevica

12. Lećevica

Divojevići

Kladnjice

Lećevica

Radošić

13. Lokvičići

Dolića Draga

Lokvičići

14. Lovreć

Dobrinče

Lovreć

Medovdolac

Opanci

Studenci

15. Marina

Blizna Gornja

Blizna Donja

Dograde

Gustirna

Marina

Mitlo

Najevi

Poljica

Pozorac

Rastovac

Sevid

Svinca

Vinišće

Vinovac

Vrsine

16. Milna

Bobovišća

Ložišća

Milna

Podhume

17. Muć

Bračević

Crivac

Donje Ogorje

Donje Postinje

Donji Muć

Gizdavac

Gornje Postinje

Gornje Ogorje

Gornji Muć

Mala Milešina

Neorić

Pribude

Radunić

Ramljane

Sutina

Velika Milešina

Zelovo Sutinsko

18. Nerežišća

Donji Humac

Dračevica

Nerežišća

19. Okrug

    (sjedište Okrug

    Gornji)

Okrug Donji

Okrug Gornji

20. Otok

Gala

Korita

Otok

Ovrlje

Ruda

Udovičić

21. Podbablje

(sjedište Drum)

Drum

Grubine

Hršćevani

Ivanbegovina

Kamenmost

Krivodol

Podbablje Gornje

Poljica

22. Podgora

Drašnice

Gornje Igrane

Igrane

Podgora

Živogošće

23. Podstrana

Gornja Podstrana

Grbavac

Grljevac

Miljevac

Mutogras

Podstrana

Sveti Martin

24. Postira

Dol

Postira

25. Prgomet

Bogdanovići

Labin

Prgomet

Sitno

Trolokve

26. Primorski Dolac

Primorski Dolac

27. Proložac

Donji Proložac

Gornji Proložac

Lisičić

Postranje

Ričice

Šumet

28. Pučišća

Gornji Humac

Pražnica

Pučišća

29. Runovići

Podosoje

Runovići

Slivno

30. Seget

(sjedište Seget Donji)

Bristivica

Ljubitovica

Prapatnica

Seget Donji

Seget Gornji

Seget Vranjica

31. Selca

Novo Selo

Selca

Povlja

Sumartin

32. Sućuraj

Bogomolje

Sućuraj

Selca kod Bogomolja

33. Sutivan

Sutivan

34. Šestanovac

Grabovac

Katuni

Kreševo

Šestanovac

Žeževica

35. Šolta

(sjedište Grohote)

Donje Selo

Gornje Selo

Grohote

Maslinica

Srednje Selo

Stomorska

36. Trilj

Bisko

Budimir

Čačvina

Čaporice

Gardun

Grab

Jabuka

Kamensko

Košute

Krivodol

Ljut

Nova Sela

Podi

Rože

Strizirep

Strmendolac

Tijarica

Trilj

Ugljane

Vedrine

Velić

Vinine

Vojnić Sinjski

Voštane

Vrabač

Vrpolje

37. Tučepi

Tučepi

38. Zadvarje

Dupci

Kraljevac

Krnići

Krželji

Pejkovići

Potpoletnica

Santrići

Zadvarje

39. Zagvozd

Biokovsko Selo

Krstatice

Rastovac

Rašćane Gornje

Zagvozd

Župa

Župa Srednja

40. Zmijavci

Zmijavci

XVIII. ISTARSKA ŽUPANIJA

Članak 23.

U sastavu Županije su sljedeći gradovi i općine u sastav kojih ulaze sljedeća naselja:

  Grad Općina Naselja koja ulaze u sastav


1. BUJE

Baredine

Bibali

Brdo

Brič

Buje

Buroli

Bužin

Gamboci

Kaldanija

Kanegra

Kaštel

Krasica

Kršete

Kućibreg

Lozari

Marušići

Marišće

Veli Mlin

Momjan

Oskoruš

Plovanija

Sveta Marija na Krasu

- dio

Škrile

Škudelini

Triban

2. BUZET

Baredine

Bartolići

Barušići

Benčići

Blatna Vas

Brnobići

Buzet

Čiritež

Črnica

Cunj

Duričići

Erkovčići

Forčići

Gornja Nugla

Hum

Juradi

Juričići

Kajini

Klarići

Kompanj

Kosoriga

Kotli

Kras

Krbavčići

Krkuž

Krti

Krušvari

Mala Huba

Mali Mlun

Marčenegla

Marinci

Martinci

Medveje

Negnar

Paladini

Pengari

Peničići

Perci

Počekaji

Podkuk

Podrebar

Pračana

Prodani

Račice

Račički Brijeg

Rim

Rimnjak

Roč

Ročko Polje

Salež

Selca

Seljaci

Senj

Sirotići

Sovinjak

Sovinjska Brda

Sovinjsko Polje

Stanica Roč

Strana

Sušići

Sveti Martin

Sveti Ivan

Sveti Donat

Šćulci

Škuljari

Štrped

Ugrini

Veli Mlun

Vrh

Žonti

3. LABIN

Bartići

Breg

Duga Luka

Gondolići

Gora Glušići

Kapelica

Kranjci

Labin

Marceljani

Presika

Rabac

Ripenda Kras

Ripenda Verbanci

Ripenda Kosi

Rogočana

Salakovci

Vinež

4. NOVIGRAD

Antenal

Bužinija

Dajla

Mareda

Novigrad

5. PAZIN

Bertoši

Beram

Brajkovići

Butoniga

Grdoselo

Heki

Ježenj

Kašćerga

Kršikla

Lindar

Pazin

Stari Pazin

Trviž

Vela Traba

Zabrežani

Zamask

Zamaski Dol

Zarečje

6. POREČ

Antonci

Baderna

Banki

Bašarinka

Blagdanići

Bonaci

Bratovići

Brčići

Buići

Cancini

Červar-Porat

Črvar

Čuši

Dekovići

Dračevac

Filipini

Frata

Fuškulin

Garbina

Gedići

Gulići

Jakići II

Jasenovica

Jehnići

Jurići

Kadumi

Katun

Kirmenjak

Kosinožići

Kukci

Ladrovići

Mali Maj

Materada Maj

Matulini

Mičetići

Mihatovići

Mihelići

Montižana

Mugeba

Mušalež

Nova Vas

Perci

Poreč

Radmani

Radoši kod Žbandaja

Rakovci

Rošini

Rupeni

Ružići

Starići

Stranići kod Nove Vasi

Šeraje

Špadići

Štifanići

Šušnjići

Tar

Vabriga

Valkarin

Veleniki

Veli Maj

Vranići kod Poreča

Vrvari

Vržnaveri

Žbandaj

7. PULA

Pula

Štinjan

8. ROVINJ

Rovinj

Rovinjsko Selo

9. UMAG

Babići

Bašanija

Čepljani

Crveni Vrh

Đuba

Finida

Juricani

Katoro

Kmeti

Križine

Lovrečica

Materada

Monterol

Murine

Petrovija

Savudrija

Seget

Sveta Marija na krasu - dio

Umag

Valice

Vardica

Vilanija

Zambratija

1. Bale

Bale

Golaš

Krmed

2. Barban

Balići II

Barban

Bašići

Bičići

Borinići

Bratulići

Cvitići

Dolica

Draguzeti

Glavani

Gorica

Grandići

Hrboki

Jurićev Kal

Koromani

Kožljani

Manjadvorci

Medančići

Melnica

Orihi

Petehi

Prhati

Puntera

Rajki

Rebići

Rojnići

Sutivanac

Šajini

Vadreš

Varož

Želiski

3. Brtonigla

Brtonigla

Fiorini

Karigador

Nova Vas

Radini

4. Cerovlje

Belaj

Borut

Cerovlje

Ćusi

Draguć

Gologorica

Gologorički Dol

Gradinje

Grimalda

Korelići

Novaki Pazinski

Oslići

Pagubice

Paz

Previž

5. Gračišće

Batlug

Bazgalji

Gračišće

Jakačići

Mandalenčići

Milotski Brijeg

Škopljak

6. Grožnjan

Antonci

Bijele Zemlje

Grožnjan

Kostanjica

Kuberton

Makovci

Martinčići

Šterna

Vrnjak

Završje

7. Kanfanar

Barat

Brajkovići

Bubani

Burići

Červari

Dubravci

Jural

Kanfanar

Korenići

Kurili

Ladići

Marići

Maružini

Matohanci

Mrgani

Okreti

Pilkovići

Putini

Sošići

Šorići

Žuntići

8. Karojba

Karojba

Motovunski Novaki

Rakotule

Škropeti

9. Kaštelir - Labinci

Babići

Brnobići

Cerjani

Deklići

Dvori

Kaštelir

Kovači

Krančići

Labinci

Mekiši kod Kaštelira

Rogovići

Rojci

Roškići

Tadini

Valentići

10. Kršan

Blaškovići

Boljevići

Čambarelići

Jesenovik

Kostrčani

Kožljak

Kršan

Lanišće

Lazarići

Letaj

Nova Vas

Plomin Luka

Polje Čepić

Potpićan

Purgarija Čepić

Ržišće

Stepčići

Šušnjevica

Veljaki

Vozilići

Zagorje

Zankovci

Zatka Čepić

11. Lanišće

Brest

Brgudac

Dane

Jelovice

Klenovšćak

Kropinjak

Lanišće

Podgaće

Prapoće

Račja Vas

Rašpor

Slum

Trstenik

Vodice

12. Ližnjan

Jadreški

Ližnjan

Muntić

Šišan

Valtura

13. Lupoglav

Boljun

Boljunsko Polje

Brest pod Učkom

Dolenja Vas

Lesišćina

Lupoglav

Ravno Brdo

Semić

Vranja

14. Marčana

Belavići

Bratulić

Cokuni

Divšići

Filipana

Hreljići

Kavran

Krnica

Kujići

Loborika

Mali Vareški

Marčana

Mutvoran

Orbanići

Pavićini

Peruški

Pinežići

Prodol

Rakalj

Šarići

Šegotići

Veliki Vareški

15. Medulin

Banjole

Medulin

Pomer

Premantura

16. Motovun

Brkač

Kaldir

Motovun

Sveti Bartol

17. Oprtalj

Bencani

Čepić

Golubići

Gradinje

Ipši

Krajići

Livade

Oprtalj

Pirelići

Sveta Lucija

Sveti Ivan

Šorgi

Vižintini

Vižintini Vrhi

Zrenj

Žnjidarići

18. Pićan

Grobnik

Jakomići

Krbune

Kukurini

Mantovani

Orič

Pićan

Sveta Katarina

Tupljak

Zajci

19. Raša

Barbići

Brgod

Brovinje

Crni

Diminići

Drenje

Koromačno

Krapan

Kunj

Letajac

Most-Raša

Polje

Raša

Ravni

Skitača

Stanišovi

Sveta Marina

Sveti Bartul

Škvaranska

Topid

Trgetari

Viškovići

20. Sveta Nedelja

(sjedište Nedešćina)

Cere

Frančići

Jurazini

Kraj Drage

Mali Golji

Mali Turini

Marići

Markoci

Nedešćina

Paradiž

Ružići

Santalezi

Snašići

Sveti Martin

Štrmac

Šumber

Veli Golji

Veli Turini

Vrećari

Županići

21. Sveti Lovreč

Bralići

Begi

Čehići

Delići

Flengi

Frnjolići

Gradina

Heraki

Ivići

Jakići I

Jurcani

Kapovići

Kloštar

Knapići

Kontešići

Krunčići

Kršuli

Lakovići

Marasi

Medaki

Medvidići

Orbani

Pajari

Perini

Radići

Rajki

Selina

Stranići kod Svetog

Lovreča

Sveti Lovreč

Vošteni

Zgrabljići

22. Sveti Petar

    u Šumi

Sveti Petar u Šumi

23. Svetvinčenat

Bibići

Bokordići

Boškari

Bričanci

Butkovići

Cukrići

Čabrunići

Foli

Jurišći

Krančići

Pajkovići

Peresiji

Pusti

Raponji

Režanci

Salambati

Smoljanci

Svetvinčenat

Štokovci

24. Tinjan

Brčići

Brečevići

Jakovici

Kringa

Muntrilj

Radetići

Tinjan

Žužići

25. Višnjan

Anžići

Bačva

Barat

Barići

Baškoti

Benčani

Broskvari

Bucalovići

Bujarići

Cerion

Cvitani

Deklevi

Diklići

Fabci

Farini

Gambetići

Kočići

Kolumbera

Korlevići

Košutići

Kurjavići

Legovići

Majkusi

Markovac

Milanezi

Prašćari

Prhati

Pršurići

Radoši kod Višnjana

Radovani

Rafaeli

Rapavel

Sinožići

Smolići

Srebrnići

Strpačići

Sveti Ivan

Štuti

Vejaki

Višnjan

Vranići kod Višnjana

Vrhjani

Zoričići

Ženodraga

Žikovići

Žužići

26. Vižinada

Bajkini

Baldaši

Brig

Bukori

Crklada

Čuki

Danci

Ferenci

Filipi

Grubići

Jadruhi

Lašići

Markovići

Mastelići

Mekiši kod Vižinade

Nardući

Ohnići

Piškovica

Staniši

Trombal

Velići

Vižinada

Vranići kod Vižinade

Vranje Selo

Vrbani

Vrh Lašići

Žudetići

27. Vodnjan

Fažana

Gajana

Galižana

Peroj

Vodnjan

28. Vrsar

Funtana

Vrsar

29. Žminj

Balići I

Benčići

Cere

Debeljuhi

Domijanići

Gradišće

Gržini

Jurići

Karlovići

Klimni

Krajcar Breg

Krculi

Kresini

Križanci

Krničari

Kršanci

Laginji

Matijaši

Modrušani

Mužini

Orbanići

Pamići

Pifari

Prkačini

Pucići

Rudani

Šivati

Tomišići

Vadediji

Vidulini

Zeci

Žagrići

Žminj

XIX. DUBROVAČKO-NERETVANSKA ŽUPANIJA

Članak 24.

U sastavu Županije su sljedeći gradovi i općine u sastav kojih ulaze sljedeća naselja:

  Grad Općina Naselja koja ulaze u sastav


1. DUBROVNIK

Bosanka

Brsečine

Dubravica

Dubrovnik

Donje Obuljeno

Čajkovica

Čajkovići

Gornje Obuljeno

Gromača

Kliševo

Knežica

Komolac

Koločep

Ljubač

Lopud

Mokošica

Mravinjac

Mrčevo

Nova Mokošica

Orašac

Osojnik

Petrovo Selo

Prijevor

Pobrežje

Rožat

Suđurađ

Sustjepan

Šipanska Luka

Šumet

Trsteno

Zaton

2. KORČULA

Čara

Korčula

Pupnat

Račišće

Žrnovo

3. METKOVIĆ

Dubravica

Glušci

Metković

Prud

Vid

4. OPUZEN

Buk Vlaka

(Desna obala Male

Neretve)

Opuzen

5. PLOČE

Baćina

Banja

Komin

Peračko Blato

Plina Jezero

Ploče

Rogotin

Staševica

Šarić Struga

1. Blato

Blato

Potirna

2. Dubrovačko primorje

(sjedište Slano)

Banići

Čepikuće

Doli

Imotica

Lisac

Majkovi

Mravinca

Ošlje

Podimoč

Podgora

Slano

Stupa

Smokovljani

Štedrica

Točionik

Topolo

Trnova

Trnovica

Visočani

3. Janjina

Drače

Janjina

Osobjava

Popova Luka

Sreser

4. Konavle

(sjedište Cavtat)

Brotnice

Cavtat

Čilipi

Drvenik

Duba Konavoska

Dubravka

Dunave

Đurinići

Gabrili

Gruda

Jasenice

Komaji

Kuna Konavoska

Ljuta

Lovorno

Mihanići

Mikulići

Močići

Molunat

Palje Brdo

Pločice

Poljice

Popovići

Pridvorje

Radovčići

Stravča

Šilješki

Uskoplje

Vitaljina

Vodovađa

Zastolje

Zvekovica

5. Kula Norinska

Borovci

Desne

Krvavac

Krvavac II

Kula Norinska

Momići

Nova Sela

Podrujnica

6. Lastovo

Glavat

Lastovo

Pasadur

Skrivena Luka

Sušac

Ubli

Zaklopatica

7. Lumbarda

Lumbarda

8. Mljet

(sjedište Babino

Polje)

Babine Kuće

Babino Polje

Blato

Goveđari

Korita

Kozarica

Maranovići

Njivice

Okuklje

Polače

Pomena

Pristanište

Prožura

Prožurska Luka

Ropa

Saplunara

Solin

Sobra

Tatinica

Velika Loza

9. Orebić

Donja Banda

Kučište

Kuna Pelješka

Lovište

Nakovanj

Orebić

Oskorušno

Pijavičino

Podgorje

Podobuče

Potomje

Stanković

Trstenik

Viganj

10. Pojezerje

(sjedište Otrić-Seoci)

Brečići

Dubrave

Kobiljača

Mali Prolog

Otrić-Seoci

Pozla Gora

11. Slivno

(sjedište Vlaka)

Blace

Duboka

Klek

Komarna

Lovorje

Mihalj

Otok Duba

Podgradina

Raba

Slivno Ravno

Trn

Tuštevac

Vlaka (Lijeva obala Male

Neretve)

12. Smokvica

Smokvica

13. Ston

Boljenovići

Brijesta

Broce

Česvinica

Dančanje

Duba Stonska

Dubrava

Hodilje

Luka

Mali Ston

Metohija

Putniković

Sparagovići

Ston

Tomislavovac

Zabrđe

Zaton Doli

Žuljana

14. Trpanj

Donja Vrućica

Duba Pelješka

Gornja Vrućica

Trpanj

15. Vela Luka

Vela Luka

16. Zažablje

(sjedište Mlinište)

Badžula

Bijeli Vir

Dobranje

Mislina

Mlinište

Vidonje

17. Župa dubrovačka

(sjedište Srebreno)

Brgat Donji

Brgat Gornji

Brašina

Buići

Čelopeci

Čibača

Grbavac

Kupari

Martinovići

Makoše

Mlini

Petrača

Plat

Soline

Srebreno

Zavrelje

XX. MEĐIMURSKA ŽUPANIJA

Članak 25.

U sastavu Županije su sljedeći gradovi i općine u sastav kojih ulaze sljedeća naselja:

  Grad Općina Naselja koja ulaze u sastav


1. ČAKOVEC

Čakovec

Ivanovec

Krištanovec

Kuršanec

Mačkovec

Mihovljan

Novo Selo na Dravi

Novo Selo Rok

Pribislavec

Savska Ves

Slemenice

Šandorovec

Totovec

Žiškovec

2. MURSKO

   SREDIŠĆE

Hlapičina

Križovec

Mursko Središće

Peklenica

Štrukovec

3. PRELOG

Cirkovljan

Čehovec

Čukovec

Draškovec

Hemuševec

Oporovec

Otok

Prelog

1. Belica

Belica

Gardinovec

2. Dekanovec

Dekanovec

3. Domašinec

Domašinec

Turčišće

4. Donja Dubrava

Donja Dubrava

5. Donji Kraljevec

Donji Kraljevec

Donji Hrašćan

Donji Pustakovec

Hodošan

Palinovec

Sveti Juraj u Trnju

6. Donji Vidovec

Donji Vidovec

7. Goričan

Goričan

8. Gornji Mihaljevec

Badličan

Bogdanovec

Dragoslavec Breg

Dragoslavec Selo

Gornja Dubrava

Gornji Mihaljevec

Martinuševec - dio

Preseka

Prhovec

Tupkovec

Vugrišinec

Vukanovec

9. Kotoriba

Kotoriba

10. Mala Subotica

Držimurec

Mala Subotica

Palovec

Strelec

Sveti Križ

Štefanec

11. Nedelišće

Črečan

Dunjkovec

Gornji Hrašćan

Gornji Kuršanec

Macinec

Nedelišće

Pretetinec

Pušćine

Slakovec

Trnovec

12. Orehovica

Orehovica

Podbrest

Vularija

13. Podturen

Celine

Ferketinec

Miklavec

Novakovec

Podturen

Sivica

14. Selnica

Bukovec

Donji Koncovčak

Donji Zebanec

Gornji Zebanec

Merhatovec

Plešivica

Praporčan

Selnica

Zaveščak

Zebanec-Selo

15. Strahoninec

Strahoninec

16. Sveta Marija

Donji Mihaljevec

Sveta Marija

17. Sveti Juraj

    na Bregu

    (sjedište

    Lopatinec)

Brezje

Dragoslavec

Frkanovec

Lopatinec

Mali Mihaljevec

Okrugli Vrh

Pleškovec

Vučetinec

Zasadbreg

18. Sveti Martin

    na Muri

Brezovec

Čestijanec

Gornji Koncovčak

Gradišćak

Grkavešćak

Jurovčak

Jurovec

Kapelščak

Lapšina

Marof

Sveti Martin na Muri

Vrhovljan

Žabnik

19. Šenkovec

Šenkovec

Knezovec

20. Štrigova

Banfi

Grabrovnik

Jalšovec

Leskovec

Martinuševec - dio

Prekopa

Robadje

Stanetinec

Sveti Urban

Štrigova

Železna Gora

21. Vratišinec

Gornji Kraljevec

Vratišinec

GRAD ZAGREB

Članak 26.

U sastavu Grada Zagreba su sljedeća naselja:

Adamovec

Belovar

Blaguša

Botinec

Brebernica

Brezovica

Budenec

Buzin

Cerje

Demerje

Desprim

Dobrodol

Donji Čehi

Donji Dragonožec

Donji Trpuci

Drenčec

Drežnik Brezovički

Dumovec

Đurđekovec

Gajec

Glavnica Donja

Glavnica Gornja

Glavničica

Goli Breg

Goranec

Gornji Čehi

Gornji Dragonožec

Gornji Trpuci

Grančari

Havidić Selo

Horvati

Hrašće Turopoljsko

Hrvatski Leskovac

Hudi Bitek

Jasenovec

Ježdovec

Ivanja Reka

Kašina

Kašinska Sopnica

Kučilovina

Kućanec

Kupinečki Kraljevec

Lipnica

Lučko

Lužan

Mala Mlaka

Markovo Polje

Moravče

Odra

Odranski Obrež

Paruževina

Planina Gornja

Planina Donja

Popovec

Prekvršje

Prepuštovec

Sesvete

Soblinec

Starjak

Strmec

Šašinovec

Šimunčevec

Veliko Polje

Vuger Selo

Vugrovec Donji

Vugrovec Gornji

Vurnovec

Zadvorsko

Zagreb

Žerjavinec

III. GRANICE JEDINICA LOKALNE
SAMOUPRAVE

Članak 27.

Granice između općina, odnosno gradova predstavljaju u pravilu granice rubnih katastarskih općina.

Kada se granice rubnih katastarskih općina ne podudaraju s granicama rubnih naselja, odnosno mjesta koja ulaze u sastav pojedine općine, odnosno grada, smatra se da granicu predstavlja granica rubnih naselja prikazana u službenoj evidenciji prostornih jedinica.

U slučaju da granice rubnih katastarskih općina, odnosno naselja, nisu jednoznačno prikazane u službenim evidencijama prostornih jedinica, susjedne jedinice lokalne samouprave dogovorno će uskladiti ove granice.

Članak 28.

Jedinice lokalne samouprave mogu sporazumno izmijeniti međusobne granice.

Odluku o promjeni granica jedinice lokalne samouprave iz stavka 1. ovoga članka donose njihova predstavnička tijela natpolovičnom većinom glasova svih članova na prijedlog poglavarstva, nakon pribavljenog mišljenja pučanstva s područja na koje se promjena odnosi.

Na temelju odluke predstavničkog tijela predsjednici poglavarstava sklapaju sporazum u kojem se granice opisuju tekstualno. Kartografski prikaz obvezan je sastavni dio sporazuma. Potpisani sporazum dostavlja se Ministarstvu uprave, Državnoj geodetskoj upravi i Državnom zavodu za statistiku.

Članak 29.

Ukoliko jedinice lokalne samouprave granice ne usklade sporazumno, odnosno kada predstavničko tijelo pojedine jedinice lokalne samouprave predloži promjenu granica iz gospodarskih, prometnih ili drugih razloga, o granicama će odlučiti Povjerenstvo Vlade Republike Hrvatske za granice jedinica lokalne samouprave (u daljnjem tekstu: Povjerenstvo), po pribavljenom mišljenju pučanstva područja na koje se promjena odnosi.

Vlada Republike Hrvatske utvrdit će sastav i propisati način rada Povjerenstva, te donijeti poslovnik o njegovom radu.

Vlada Republike Hrvatske imenovat će predsjednika, članove i tajnika Povjerenstva, u roku od 30 dana od dana stupanja na snagu ovoga Zakona.

Protiv odluke Povjerenstva može se izjaviti prigovor Vladi Republike Hrvatske u roku od 30 dana od dana dostave odluke.

IV. PROMJENE PODRUČJA, PROMJENE
SJEDIŠTA I OSNIVANJE NOVIH JEDINICA
LOKALNE SAMOUPRAVE

Članak 30.

Promjenu područja ili sjedišta jedinice lokalne samouprave, te osnivanje novih jedinica lokalne samouprave, može predložiti predstavničko tijelo jedinice, odnosno jedna trećina građana s prebivalištem na području za koje se promjena traži, odnosno na području jedinice lokalne samouprave.

Ukoliko je predlagatelj predstavničko tijelo, ono je dužno pribaviti mišljenje građana s područja za koje se traži promjena. Ukoliko su predlagatelji građani, oni su dužni pribaviti mišljenje predstavničkog tijela.

Predlagatelj promjena područja ili sjedišta jedinice lokalne samouprave, odnosno predlagatelj osnivanja novih jedinica, dužan je pribaviti mišljenje županijske skupštine na čijem je području jedinica lokalne samouprave za koju se traži promjena područja ili osnivanje.

Predlagatelj promjena sjedišta postojeće jedinice lokalne samouprave, kao i predlagatelj osnivanja novih jedinica lokalne samouprave, uz prijedlog je dužan podnijeti i suglasnost ministra financija na predloženu promjenu, odnosno, ukoliko predlaže osnivanje nove jedinice lokalne samouprave, i prijedlog izvora financiranja svih obveza jedinice lokalne samouprave, propisanih posebnim zakonima.

Članak 31.

Promjenu područja jedinice lokalne uprave i samouprave može predložiti predstavničko tijelo jedinice, odnosno jedna trećina jedinica lokalne samouprave s područja jedinice lokalne uprave i samouprave.

V. PRIJELAZNE I ZAVRŠNE ODREDBE

Članak 32.

Postojeća predstavnička tijela jedinica lokalne samouprave, odnosno jedinica lokalne uprave i samouprave kod kojih je došlo do promjena područja, nastavit će radom u dosadašnjem djelokrugu i s dosadašnjom područnom nadležnosti do konstituranja novih predstavničkih tijela jedinica lokalne samouprave, odnosno jedinica lokalne uprave i samouprave.

Članak 33.

Novoustrojene jedinice lokalne samouprave ustrojit će upravna tijela u roku od 30 dana od izbora poglavarstva.

Do ustrojavanja upravnih tijela iz stavka 1. ovoga članka i preuzimanja predmeta, poslove upravnih tijela jedinica lokalne samouprave ustrojenih ovim Zakonom, kao i upravnih tijela jedinica lokalne samouprave kojima je pripojeno područje drugih gradova i općina, obavljaju upravna tijela dosadašnjih gradova i općina.

Članak 34.

Upravna tijela novoustrojenih jedinica lokalne samouprave i uprave, kao i upravna tijela jedinica lokalne samouprave kojima je pripojen dio područja drugih gradova i općina preuzet će predmete u radu, kao i arhivirane predmete i dokumentaciju upravnih tijela gradova i općina koji se odnose na njihovo područje. Predmete i dokumentaciju preuzet će povjerenstva za preuzimanje predmeta i dokumentacije. Povjerenstva za preuzimanje predmeta i dokumentacije imaju tri člana od kojih svaka jedinica lokalne samouprave imenuje jednog, a jednog imenuje župan.

Članak 35.

Jedinice lokalne samouprave kod kojih je došlo do područnih promjena, odnosno novoustrojene jedinice lokalne samouprave donijet će u roku od šest mjeseci od konstituiranja novih općina sporazum kojim će izvršiti podjelu imovine, te prava i obveza u skladu s područnim promjenama utvrđenim ovim Zakonom. Sporazum se dostavlja ministarstvu nadležnom za poslove lokalne samouprave u roku od deset dana od dana potpisivanja.

Ako jedinice lokalne samouprave ne postignu sporazum u roku iz stavka 1. ovoga članka, dužne su u roku od 15 dana od proteka roka obavijestiti ministarstvo nadležno za poslove lokalne samouprave.

U slučaju iz stavka 2. ovoga članka, o podjeli imovine, prava i obveza jedinica lokalne samouprave odlučit će Komisija Vlade Republike Hrvatske za rješavanje sporova o pravima općina, gradova i županija.

Članak 36.

Danom stupanja na snagu ovoga Zakona prestaje vrijediti Zakon o područjima županija, gradova i općina u Republici Hrvatskoj ("Narodne novine", br. 90/92., 2/93., 58/93., 90/93., 10/94. i 29/94.).

Članak 37.

Danom stupanja na snagu ovog Zakona prestaje vrijediti članak 3. Zakona o Zagrebačkoj županiji ("Narodne novine", br. 69/95.).

Članak 38.

Ovaj Zakon stupa na snagu osmoga dana od dana objave u "Narodnim novinama".

Klasa: 015-02/96-01/03
Zagreb, 17. siječnja 1997.

ZASTUPNIČKI DOM
SABORA REPUBLIKE HRVATSKE

Predsjednik
Zastupničkog doma Sabora
akademik Vlatko Pavletić, v. r.