Pravilnik o primjeni Zakona o posebnom porezu na alkohol

NN 119/2001 (28.12.2001.), Pravilnik o primjeni Zakona o posebnom porezu na alkohol

MINISTARSTVO FINANCIJA


2008

Na temelju članka 29. Zakona o posebnom porezu na alko­hol (»Narodne novine« broj 51/94., 141/98., 55/2000., 67/2001. i 107/2001.), ministar financija donosi

PRAVILNIK

O PRIMJENI ZAKONA O POSEBNOM POREZU NA ALKOHOL

Članak 1.

(1) Ovim se Pravilnikom propisuje vođenje evidencije o nabavljenim primarnim sirovinama za proizvodnju alkohola i alkoholnih pića, proizvodnji, nabavkama, isporukama i zalihama alkohola i alkoholnih pića, izvješćivanje Carinske uprave o proizvodnji, nabavkama, isporukama i zalihama alkohola i alko­holnih pića te obračunanom i uplaćenom posebnom porezu na alkohol.

(2) Ovim Pravilnikom uređuju se tiskanje i način uporabe posebnih markica, (dalje: markica), kojima se označavaju alkohol i alkoholna pića u prometu.

Članak 2.

Alkoholom se u smislu ovoga Pravilnika smatraju sve vrste etilnog alkohola (rafinirani, tehnički, dehidrirani i denaturirani) kao i alkohol sadržan u vinskom i drugim destilatima.

Članak 3.

Alkoholnim pićima u smislu ovoga Pravilnika smatraju se pića koja sadrže više od 2% alkohola, osim vina na koje se odnose posebne odredbe ovoga Pravilnika i piva koje se oporezuje prema posebnom zakonu.

Članak 4.

(1) Vlasnici ili korisnici poljoprivrednog zemljišta te vlasnici tvari za proizvodnju alkohola ili alkoholnih pića koji alkohol ili alkoholna pića proizvode za vlastite potrebe smatraju se prema odredbi članka 7. stavak 1. Zakona proizvođačima alkohola ili alkoholnih pića i to za količine koje prelaze 20 litara apsolutnog alkohola godišnje po poljoprivrednom domaćinstvu ili domaćin­stvu.

 (2) Osobe iz stavka 1. ovoga članka dostavljaju nadležnoj carinarnici, godišnju prijavu o proizvedenoj količini alkohola ili alkoholnih pića do 31. siječnja tekuće godine za proteklu godinu na Obrascu GP-A koji je sastavni dio ovoga Pravilnika.

(3) Fizičke osobe iz članka 7. stavka 1. Zakona, koje proizvode alkohol i alkoholna pića i stavljaju ga u promet, smatraju se poreznim obveznicima za sve isporučene količine alkohola i alkoholnih pića kao i za količine upotrijebljene za vlastitu potrošnju iznad količine propisane u stavku 1. ovoga članka.

(4) Porezni obveznici – fizičke osobe iz stavka 3. ovoga članka dostavljaju podatke na obrascima iz članka 13., 14. i 15. ovoga Pravilnika.

Članak 5.

(1) Pri uvozu alkohola i alkoholnih pića posebni porez na alkohol obračunava i naplaćuje ovlaštena carinarnica.

(2) Posebni porez se ne plaća na uvoz alkohola i alkoholnih pića koji se smještaju u slobodne zone radi izvoza, proizvodnje ili potrošnje kao i radi smještaja u carinska skladišta.

(3) Na isporuke alkohola i alkoholnih pića iz tuzemstva u slobodne zone i carinska skladišta ne plaća se posebni porez na alkohol.

(4) Na isporuke alkohola i alkoholnih pića iz slobodnih zona i carinskih skladišta u prodajna mjesta u međunarodnim zračnim lukama i u opskrbna skladišta za smještaj robe namijenjene opskrbi brodova ili drugih prijevoznih sredstava prema carinskim propisima, ne plaća se posebni porez na alkohol.

Članak 6.

(1) Alkohol i alkoholna pića koja se proizvode u Republici Hrvatskoj i stavljaju u promet u tuzemstvu, kada se izvoze i isporučuju u slobodne zone i carinska skladišta, moraju biti označena markicama. Markicama se mora označiti alkohol i alkoholna pića koja se uvoze i stavljaju u promet u carinskom području Republike Hrvatske.

(2) Markicama se mora označiti alkohol i alkoholna pića koja se stavljaju u promet u pakiranju od 0,25 litre (dalje: 1) do 5,00 l.

Članak 7.

(1) Porezni obveznici posebnog poreza iz članka 5. i članka 7. stavak 2. Zakona, moraju markicama označiti alkohol i alkoholna pića.

(2) Porezni obveznici kao i pravne i fizičke osobe iz stavka 1. ovoga članka, podnose zahtjev za tiskanje markica nadležnoj carinarnici. Zahtjev za tiskanje markica podnosi se mjesečno, do petnaestog u mjesecu, za naredni mjesec. Prvi zahtjev za tiskanje markica, kao i zahtjev po kojemu se naručuju količine markica dvostruko i više od dvostruke količine iznad prosjeka naručenih markica u posljednja tri mjeseca, treba naručiti trideset dana prije preuzimanja markica, za naredni mjesec. Nadležna carinarnica objedinjuje zaprimljene zahtjeve i sljedećeg dana u mjesecu dostavlja zahtjev za tiskanje markica Carinskoj upravi.

(3) U zahtjevu iz stavka 2. ovoga članka treba navesti količinu markica prema volumenu pakiranja u kojem se alkohol i alkoholna pića stavljaju u promet (npr. 1,00 lit. 0,75 lit. 0,50 lit. 0,25 lit. itd.), naziv ili ime i prezime i adresu podnositelja zahtjeva MB ili JMBG te sveukupnu količinu naručenih markica.

Članak 8.

(1) Ministarstvo financija će povjeriti tiskanje markica, u skladu s propisanim uvjetima o postupku nabave roba, usluga i ustupanja radova, pravnoj osobi (tiskari) koja može osigurati njihovu zaštitu i sigurnost.

(2) Ugovorom između Ministarstva financija i pravne osobe, kojoj se povjerava tiskanje markica, uredit će se oblik, veličina, sadržaj, boja i druga obilježja koja imaju markice.

(3) Na temelju ugovora iz stavka 2. ovoga članka i naručenih količina markica, Ministarstvo financija, Carinska uprava, daje tiskari narudžbu za tiskanje markica.

(4) Trošak tiskanja markica snosi podnositelj zahtjeva za tiskanje markica. Naknada za tiskanje markica plaća se na račun Ministarstva financija, Porezne uprave broj: 30102-637-5491, uz obvezatnu naznaku »posebne markice za alkohol«.

Članak 9.

(1) U specifikaciji uz ugovor o tiskanju markica, markice moraju imati oznake volumena od 0,25 lit. do 5,00 lit. za odgovarajući volumen uobičajen u prometu.

(2) Markice će nositi oznake serija:

1. »A« za sve vrste alkohola i alkoholnih pića što se proizvede u tuzemstvu i prodaju, uključujući i isporuke u slobodne zone i carinska skladišta.

2. »B« za sve vrste uvezenih količina alkohola i alkoholnih pića. Na markici se može nalaziti i oznaka uvoznika.

3. »C« za sve vrste alkohola i alkoholnih pića koja se izvoze.

(3) Iznimno od odredbi stavka 2. točke 3. ovoga članka, alkohol i alkoholna pića koja se izvoze, mogu biti označena oznakama koje zahtijeva zemlja uvoznica, što podnositelj zahtjeva mora dokumentirati ispravom o preuzimanju markica od inozemnog kupca alkohola ili alkoholnih pića ili drugom odgovarajućom ispravom o uvozu.

Članak 10.

(1) Carinska uprava preuzima markice od tiskare i pohranjuje ih u svoj trezor do isporuke carinarnicama.

(2) Carinska uprava vodi evidenciju o naručenim i preuzetim markicama od tiskare i isporučenim markicama carinarnicama, a carinarnice vode evidenciju o preuzetim i isporučenim markicama podnositeljima zahtjeva za tiskanje markica.

(3) Pri preuzimanju markica podnositelj zahtjeva, dužan je ovlaštenom djelatniku Carinske uprave dati dokaz da je platio naknadu za tiskanje markica. Markice se ne mogu izdati bez dokaza o plaćenom dospjelom iznosu cijene tiskanja markice.

(4) Preuzimatelj markica potvrđuje preuzimanje markica na zahtjevu za tiskanje markica. Ako se količina izdanih markica razlikuje od količine navedene u zahtjevu, ovlašteni djelatnik carinarnice na zahtjevu unosi podatke o izdanim markicama što ovjerava svojim potpisom.

(5) Preuzimatelj markica mora djelatniku carinarnice predati ovlaštenje o preuzimanju markica koje mu je izdao podnositelj zahtjeva.

(6) Porezni obveznici iz stavka 1. članka 7. ovoga Pravilnika ne smiju izravno od tiskare preuzimati markice.

Članak 11.

(1) Markice se moraju lijepiti na način da dio markice mora biti preko čepa, odnosno zatvarača boce, tako da se pri otvaranju boce markica ošteti. Položaj markice može biti preko čepa (u obliku slova »U«), do pola čepa, (u obliku slova »L«), te oko čepa, tako da se pri otvaranju ošteti.

(2) Oštećene markice ili markice koje se više ne koriste, pod­nositelj zahtjeva dužan je predati ovlaštenom djelatniku carinarnice pri narednom podnošenju zahtjeva za preuzimanje markica.

(3) Markice koje stroj uništi pri lijepljenju, tako da se ne mogu vratiti carinarnici, podnositelj zahtjeva mora popisati. Zapisnik o popisu uništenih markica, podnositelj zahtjeva treba predati ovlaštenom djelatniku carinarnice pri narednom podnošenju zahtjeva.

Članak 12.

(1) Proizvođači uvoznici alkohola odnosno alkoholnih pića obvezni su voditi evidencije u kojima se osiguravaju sljedeći podaci:

– o količini primarne sirovine za proizvodnju alkohola i alkoholnih pića;

– o zalihama alkohola i alkoholnih pića na početku mjeseca odnosno godine te o količinama proizvedenog odnosno nabavljenog i uvezenog alkohola i alkoholnih pića u tijeku mjeseca odnosno godine izraženim u litrama apsolutnog alkohola;

– o količinama alkohola i alkoholnih pića izraženim u litrama apsolutnog alkohola prodanim ili na drugi način, otuđenim ili iskorištenim za vlastite potrebe;

– o zalihama alkohola i alkoholnih pića na kraju mjeseca odnosno godine izraženim u litrama apsolutnog alkohola;

– podatke o obračunatom posebnom porezu na alkohol i alkoholna pića;

– podatke o uplaćenom posebnom porezu na alkohol i to: za izravno uplaćeni posebni porez i za posebni porez naplaćen pri uvozu.

(2) U okviru podataka o prodanim ili na drugi način otu­đenim te iskorištenim količinama alkohola i alkoholnih, pića za vlastite potrebe alkohola i alkoholnih pića porezni obveznici mo­raju osigurati sljedeće podatke:

– podatke o isporučenim odnosno upotrijebljenim ne oporezivim količinama alkohola i alkoholnih pića izraženim u litrama apsolutnog alkohola kako slijedi:

a) izvezene količine alkohola i alkoholnih pića;

b) upotreba alkohola i alkoholnih pića za vlastitu proizvodnju alkohola i proizvoda na temelju alkohola te alkoholnih pića;

c) isporuka alkohola i alkoholnih pića naručitelju prerade;

d) isporuka alkohola osobama registriranim za proizvodnju alkoholnih pića;

e) isporuka alkohola pravnim osobama za reprodukciju za ostale namjene;

f) isporuke denaturiranog alkohola;

g) isporuka alkoholnih pića za reprodukciju;

h) manjak alkohola odnosno alkoholnih pića uslijed više sile;

i) gubici, kalo, rastep, kvar i lom u proizvodnji, veći od 1,7%;

j) gubici, kalo, rastep, kvar i lom u skladištu i transportu, veći od 0,5%;

– podatke o isporučenim odnosno upotrijebljenim oporezivim količinama alkohola odnosno alkoholnih pića izraženim u litrama apsolutnog alkohola.

Članak 13.

(1) Proizvođači i uvoznici alkohola dostavljaju podatke o sta­nju zaliha, proizvedenim, nabavljenim, uvezenim te isporuče­nim količinama alkohola na obrascu IZ-AL. Na Obrascu IZ-AL-PI proizvođači alkoholnih pića dostavljaju podatke o stanju zaliha, proizvedenim, nabavljenim, uvezenim i isporučenim količi­nama alkoholnih pića. Obrasci IZ-AL i IZ-AL-PI sastavni su dio ovoga Pravilnika.

(2) Mjesečna izvješća iz stavka 1. ovoga članka porezni obveznici dostavljaju nadležnoj carinarnici do 15. u mjesecu za protekli mjesec.

(3) Na obrascima iz stavka 1. ovoga članka porezni obveznici dostavljaju i godišnje izvješće o stanju zaliha, proizvedenim odnosno nabavljenim i uvezenim te isporučenim i utrošenim količinama alkohola i alkoholnih pića.

(4) Godišnje izvješće porezni obveznici dostavljaju nadlež­noj carinarnici do 31. siječnja tekuće godine za proteklu godinu.

(5) Godišnjem izvješću prilaže se i popis (inventura) zaliha alkohola i alkoholnih pića sa stanjem na dan 31. prosinca godine za koju se podnosi izvješće.

Članak 14.

(1) Mjesečno izvješće o isporučenim oporezivim količinama alkohola, alkoholnih pića te obračunanom i uplaćenom posebnom porezu na alkohol podnosi se na Obrascu M1-AL koji je sastavni dio ovoga Pravilnika.

(2) Mjesečno izvješće na Obrascu MI-AL porezni obveznici dostavljaju nadležnoj carinarnici do 15. u mjesecu za protekli mjesec.

(3) Obrazac MI-AL podnose proizvođači i uvoznici alkohola te proizvođači i uvoznici alkoholnih pića.

(4) Porezni obveznik podnosi na Obrascu MI-AL i godišnje izvješće.

(5) Porezni obveznik podnosi godišnje izvješće iz članka 15. ovoga Pravilnika nadležnoj carinarnici do 31. siječnja tekuće godine za proteklu godinu.

Članak 15.

(1) Proizvođači vina obvezni su shodno članku 25. Zakona, dostaviti nadležnoj carinarnici prema svome sjedištu odnosno prebivalištu, podatke o godišnjoj proizvodnji, isporukama i zalihama vina na Obrascu GI-V koji je sastavni dio ovoga Pravilnika

(2) Podatke o godišnjoj proizvodnji, isporukama i zalihama vina obvezni su na Obrascu GI-V dostaviti i proizvođači vina - fizičke osobe vlasnici ili korisnici poljoprivrednog zemljišta te vlasnici tvari za proizvodnju vina koji proizvode vino za vlastite potrebe za količine koje godišnje prelaze 15 hl po domaćinstvu.

(3) Godišnjem izvješću o proizvodnji, isporukama i zalihama vina, porezni obveznici iz stavka 1. ovoga članka prilažu i popis (inventuru) zaliha sa stanjem na dan 31. prosinca godine za koju se podnosi izvješće.

Članak 16.

Denaturirani alkohol iz članka 10. stavak 1. točka 7. Zakona, na koji se ne plaća posebni porez, mora biti onečišćen sljedećim sredstvima u propisanim količinama:

1. Tiofen 125g/hl, denatonijum benzoat 0,8g/hl, bojilo (crveno, plavo, oranž) 0,4 g/hl, metiletilketon 2l/hl

2. Izopropanol 4kg/hl, metiletilketon 500 g/hl, denatonijum benzoat 2g/hl

3. Denatonijum benzoat 0,8g/hl, t-butanol 78,8 g/hl

4. Dietil ftalat 500g/hl, t-butanol 78,8 g/hl

5. Izopropanol 5kg/hl, t-butanol 78,8 g/hl

6. Sintetski muškat u ksilenu 39,5 g/hl, t-butanol 78,8 g/hl

7. Dietil ftalat 500g/hl.

Članak 17.

Mjesečno izvješće za prosinac 2001. i godišnje izvješće za 2001. godinu podnose se nadležnoj ispostavi Porezne uprave.

Članak 18.

Ovaj Pravilnik stupa na snagu osmoga dana od dana objave u »Narodnim novinama«, a primjenjuje se od 1. siječnja 2002. godine.

Klasa: 410-19/01-01/634
Urbroj: 513-07/01-12
Zagreb, 21. prosinca 2001.

Ministar financija
dr. Mato Crkvenac, v. r.

 

 

Ime i prezime poreznog obveznika ––––––––––––––––––––––––––––––––

Adresa –––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––

Mjesto ––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––

Matični broj poreznog obveznika –––––––––––––––––––––––––––––––––

Carinarnica ––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––

Ispostava ––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––

Vlasnik poljoprivrednog zemljišta ––––––––––––––––––––––––––––––––

Korisnik poljoprivrednog zemljišta   –––––––––––––––––––––––––––––––

Vlasnik tvari za proizvodnju alkohola             –––––––––––––––––––––––––––––

GODIŠNJA PRIJAVA PROIZVEDNIH KOLIČINA ALKOHOLA ODNOSNO
ALKOHOLNIH PIĆA ZA RAZDOBLJE  OD _____ DO _____ 200__ GODINE

Obrazac GP-A

 

Red.

br.

Opis

Količina

% alkolo-

la i iznos

poreza

1

2

3

4

1.

Proizvedene kolčine alkohola odnosno alkoholnog pića u litrama

 

 

2.

% alkohola

 

 

3.

Ukupno litara apsolutnog alkohola

(l. a/a)*

 

 

4.

Neoporezive količine u lit. a/a

(čl. 10. st. 1. toč. 8. Zakona)

 

 

5.

Oporezive količine u lit. a/a (3-4)

 

 

6.

Porez po lit. a/a u kunama

 

 

7.

Iznos posebnog poreza za uplatu

(5x6) u kunama

 

 

 

 

Nadnevak ––––––––––––––   –––––––––––––––––
                                                     
žig i potpis
                                                                 ovlaštene osobe

* Količina apsolutnog alkohola u alkoholu ili alkoholnom piću utvrđuje se tako da se količina alkohola ili alkoholnog pića pomnoži s postotkom alkohola i podijeli sa 100. Npr. u 200 litara alkoholnog pića jakosti 30% sadržano je 60 litara apsolutnog alkohola (200 x 30 : 100 = 60 l. a/a).                                                 

 

 

 

Matični broj/JMBG poreznog obveznika _______________________________

Naziv pravne osobe ili ime i prezime _________________________________

Adresa  ______________________________________________________

Broj žiroračuna  ________________________________________________

Carinarnica ___________________________________________________

Ispostava _____________________________________________________

Nadnevak prijama ______________________________________________

IZVJEŠĆE O STANJU ZALIHA, PROIZVEDENIM, UVEZENIM I ISPORUČENIM
KOLIČINAMA ALKOHOLA ZA RAZDOBLJE 
OD ______ DO ______ 200__ GODINE

Obrazac IZ-AL

 

Red.

Opis

Količina a/a

br.

 

u litrama pri

 

 

temperaturi

 

 

+20°C

1

2

3

1.

Stanje zaliha na dan

 

2.

Proizvedene odnosno nabavljene količine

 

3.

Ukupno (1+2)

 

4.

Izvoz alkohola (čl. 10. st.1. toč. 1. Zakona)

 

5.

Uporaba alkohola za vlastitu proizvodnju

 

 

(čl. 10. st. 1. toč. 4. Zakona)

 

6.

Isporuka alkohola naručitelju prerade

 

 

(čl. 10. st. 1. toč. 5. Zakona)

 

7.

Isporuka alkohola osobama registr. za proizv. alk. pića (čl. 10. st. 1. toč. 6. Zakona)

 

8.

Isporuka alkohola za reprodukciju za ostale

 

 

namjene (čl. 10. st. 1. toč. 6. Zakona)

 

9.

Isporuka denaturiranog alkohola (čl. 10.

 

 

st. 1. toč. 7. Zakona)

 

10.

Manjak alkohola uslijed više sile

 

 

(čl. 4. st. 1. toč. 3. Zakona)

 

11.

Proizvodni gubici do 1,7% (čl. 4 st. 1. toč. 4.)

 

12.

Skladišni i transportni gubici do 0,5 %

 

 

(čl. 4. st. 1. toč. 4.)

 

13.

Ukupno neoporezive količine

 

 

(4+5+6+7+8+9+10+11+12)

 

14.

Ukupno oporezive isporuke

 

15.

Stanje zaliha na dan (3-12-13)

 

16.

Uvezene količine alkohola (čl.12. st. 2. Zakona)

 

 

 

Nadnevak _______________   M. P. __________________

                                                           Potpis odgovorne osobe
                                                                                   poreznog obveznika

 

*Obrazac se koristi za mjesečno i godišnje izvješćivanje



 

Matični broj/JMBG poreznog obveznika _______________________________

Naziv pravne osobe ili ime i prezime _________________________________

Adresa  ______________________________________________________

Broj žiroračuna  ________________________________________________

Carinarnica ___________________________________________________

Ispostava _____________________________________________________

Nadnevak prijama ______________________________________________

 

IZVJEŠĆE O STANJU ZALIHA, PROIZVEDENIM, UVEZENIM I ISPORUČENIM
KOLIČINAMA ALKOHOLA ZA RAZDOBLJE 
OD _____ DO _____ 200__ GODINE

Obrazac IZ-AL-PI

 

 

   

Red.

Opis

Količina a/a

br.

 

u litrama pri

 

 

temperaturi

 

 

+20°C

1

2

3

1.

Stanje zaliha na dan –––– 200–

 

2.

Proizvedene odnosno nabavljene količine

 

3.

Ukupno (1+2)

 

4.

Izvoz alkohola (čl. 10. st. 1. toč. 1. Zakona)

 

5.

Isporuka alkoholnih pića za reprodukciju

 

 

(čl. 10. st. 1. toč. 6. Zakona)

 

6.

Manjak alkoholnih pića uslijed više sile

 

 

(čl. 4. st. 1. toč. 3. Zakona)

 

7.

Proizvodni gubici do 1,7% (čl. 4. st. 1.

 

 

toč. 4. Zakona)

 

8.

Skladišni i transportni gubici do 0,5%

 

 

(čl. 4. st. 1. toč. 4. Zakona)

 

9.

Ukupno neoporezive količine

 

 

(4+5+6+7+8)

 

10.

Ukupno oporezive isporuke

 

11.

Stanje zaliha na dan –––– 200– (3-9-10)

 

12.

Uvezene količine alkohola

 

 

(čl. 12. st. 2. Zakona)

 

 

 

Nadnevak ––––––––––––––   M. P. –––––––––––––––––

                                                         Potpis odgovorne osobe
                                                            poreznog obveznika

 

*Obrazac se koristi za mjesečno i godišnje izvješćivanje

 

 

 

Matični broj/JMBG poreznog obveznika _______________________________

Naziv pravne osobe ili ime i prezime _________________________________

Adresa  ______________________________________________________

Broj žiroračuna  ________________________________________________

Carinarnica ___________________________________________________

Ispostava _____________________________________________________

Nadnevak prijama ______________________________________________

 

 

IZVJEŠĆE O OBRAČUNANOM I UPLAĆENOM POSEBNOM POREZU NA ALKOHOL
 I ALKOHOLNA PIĆA ZA RAZDOBLJE 
OD ____ DO ____ 200__ GODINE

 

Obrazac MI-AL

                                                                  

 

Red.
br.

Opis

Količine alko-
hola i alkoholnih pića u I a/a

Visina posebnog poreza na
alkohol po I a/a

Obračunana svota posebnog poreza (3x4)

1

2

3

4

5

1.

Oporezive proizvedene količine alkohola

 

 

 

2.

Oporezive uvezene količine alkohola

 

 

 

3.

Ukupno (1+2)

 

 

 

4.

Oporezive proizvedene količine alkoholnih pića

 

 

 

5.

Oporezive uvezene količine alkoholnih pića

 

 

 

6.

Ukupno (4+5)

 

xxx

 

7.

Sveukupno (3+6)

 

8.

UPLAĆENO OD OBRAČUNANOG POREZA

 

9.

UPLAĆENA OBVEZA IZ PRETHODNOG RAZDOBLJA

 

10.

UPLAĆENO PRILIKOM CARINJENJA

 

11.

UKUPNO UPLAĆENO (8+9+10)

 

12.

OBVEZA POSEBNOG POREZA KOJA DOSPIJEVA U NAREDNOM RAZDOBLJU

 

 

Nadnevak _______________   M. P. ___________________

                                                           Potpis odgovorne osobe
                                                              poreznog obveznika

 

·         Obrazac se koristi za mjesečno i godišnje izvješćivanje

 

 

 

 

NAZIV PRAVNE OSOBE ILI
IME I PREZIME POREZNOG OBVEZNIKA ––––––––––––––––––––––

ADRESA ––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––

MJESTO ––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––

MAT. BROJ/JMBG –––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––

CARINARNICA  ––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––

ISPOSTAVA –––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––

GODIŠNJE IZVJEŠĆE O PROIZVODNJI, ISPORUKAMA I ZALIHAMA VINA ZA
_______ GODINU*

Obrazac GI-V

 

  

Red.

Opis

Količine u

br.

 

litrama

1

2

3

1.

Zalihe vina na dan 1. 1. ______ godine

 

2.

Proizvedene količine od 1. 1. ______ do

 

 

31. 12. ______ god.

 

3.

Isporučene količine vina UKUPNO

 

 

Od toga: – domaće tržište

 

 

              – izvoz

 

4.

Zalihe vina na dan 31. 12. ______ godine

 

 

_____________      _____________     ___________________
      Žig i potpis               Datum                 Žig i potpis ovlaštenog    
 ovlaštene osobe                                          djelatnika carinarnice                                           

 

 

 

* Izvješće o godišnjoj proizvodnji, isporukama i zalihama vina podnose i fizičke osobe – vlasnici ili korisnici poljoprivrednog zemljišta te vlasnici tvari koji proizvode vino za vlastite potrebe za količine koje godišnje prelaze 15 hl po domaćinstvu (čl. 24. st. 2. Zakona).