Zaključak o prihvaćanju Izvješća Mandatno-imunitetnog povjerenstva Hrvatskoga sabora

NN 93/2016 (15.10.2016.), Zaključak o prihvaćanju Izvješća Mandatno-imunitetnog povjerenstva Hrvatskoga sabora

HRVATSKI SABOR

1986

Na temelju članka 6. Poslovnika Hrvatskoga sabora, Hrvatski sabor na sjednici 14. listopada 2016. donio je

ZAKLJUČAK

O PRIHVAĆANJU IZVJEŠĆA MANDATNO-

-IMUNITETNOG POVJERENSTVA HRVATSKOGA SABORA

I.

Prihvaća se Izvješće Mandatno-imunitetnog povjerenstva o provedenim izborima za Hrvatski sabor i imenima izabranih zastupnika, imenima zastupnika koji obnašaju dužnost nespojivu sa zastupničkom dužnošću pa im zastupnički mandat miruje, o imenima izabranih zastupnika kojima mandat miruje na njihov zahtjev te o zamjenicima zastupnika koji umjesto njih počinju obnašati zastupničku dužnost.

II.

Danom konstituiranja Hrvatskoga sabora prestaje mandat zastupnicima prethodnog saziva Hrvatskoga sabora, a u IX. saziv Hrvatskoga sabora izabrani su sljedeći zastupnici (poredani abecednim redom):

1. GORAN ALEKSIĆ

2. IVAN ANUŠIĆ

3. VEDRAN BABIĆ

4. BRANKO BAČIĆ

5. MILAN BANDIĆ, dipl. polit.

6. DRAŽEN BARIŠIĆ

7. MILORAD BATINIĆ

8. ARSEN BAUK

9. KREŠO BELJAK

10. DAVOR BERNARDIĆ

11. GORAN BEUS RICHEMBERGH

12. VLADIMIR BILEK

13. DRAŽEN BOŠNJAKOVIĆ

14. MILIJAN BRKIĆ

15. MIRO BULJ

16. OLEG BUTKOVIĆ

17. STEVO CULEJ

18. TOMISLAV ĆORIĆ

19. PERO ĆOSIĆ

20. TULIO DEMETLIKA

21. SLAVEN DOBROVIĆ

22. GORAN DODIG

23. IGOR DRAGOVAN

24. NEDILJKO DUJIĆ

25. DARINKO DUMBOVIĆ

26. JOSIP ĐAKIĆ

27. SAŠA ĐUJIĆ

28. BRUNA ESIH

29. ŽELJKO GLASNOVIĆ

30. SABINA GLASOVAC

31. BRANIMIR GLAVAŠ

32. BOJAN GLAVAŠEVIĆ

33. PEĐA GRBIN

34. BRANKO GRČIĆ

35. NIKOLA GRMOJA

36. MARIO HABEK

37. SINIŠA HAJDAŠ DONČIĆ

38. DOMAGOJ HAJDUKOVIĆ

39. dr. sc. ZLATKO HASANBEGOVIĆ

40. DARKO HORVAT

41. MILE HORVAT, dipl. iur.

42. SILVANO HRELJA

43. BRANKO HRG

44. GORDAN JANDROKOVIĆ

45. ROBERT JANKOVICS

46. DAMIR JELIĆ

47. ROMANA JERKOVIĆ

48. ŽELJKO JOVANOVIĆ

49. BRANKA JURIČEV-MARTINČEV

50. VELJKO KAJTAZI

51. MLADEN KARLIĆ

52. JOSIP KATALINIĆ

53. IVAN KIRIN

54. TOMISLAV KLARIĆ

55. IVAN KLARIN

56. ANTON KLIMAN

57. JOŠKO KLISOVIĆ

58. ANA KOMPARIĆ DEVČIĆ

59. VLATKO KOPIĆ

60. DARINKO KOSOR

61. dr. sc. MIRO KOVAČ

62. STJEPAN KOVAČ

63. dr. sc. IVAN KOVAČIĆ

64. STJEPAN KOŽIĆ

65. dr. sc. JOSIP KRIŽANIĆ

66. DAMIR KRSTIČEVIĆ

67. ANDRO KRSTULOVIĆ OPARA

68. prof. dr. sc. MILAN KUJUNDŽIĆ

69. LOVRO KUŠČEVIĆ

70. BORIS LALOVAC

71. ERMINA LEKAJ PRLJASKAJ

72. ŽELJKO LENART

73. DAVOR LONČAR

74. prof. dr. sc. IVAN LOVRINOVIĆ

75. FRANJO LUCIĆ

76. MARTA LUC-POLANC

77. BOŽO LJUBIĆ

78. mr. sc. IVANA MALETIĆ

79. GORDAN MARAS

80. doc. dr. sc. GORAN MARIĆ

81. dr. sc. ZDRAVKO MARIĆ

82. DANIJEL MARUŠIĆ

83. DAMIR MATELJAN

84. PREDRAG MATIĆ

85. TOMO MEDVED

86. JASEN MESIĆ

87. dr. sc. ANDRIJA MIKULIĆ

88. ZORAN MILANOVIĆ

89. BORIS MILETIĆ

90. DRAŽEN MILINKOVIĆ

91. DARKO MILINOVIĆ

92. DOMAGOJ IVAN MILOŠEVIĆ

93. BORIS MILOŠEVIĆ, dipl. iur.

94. ORSAT MILJENIĆ

95. IVICA MIŠIĆ

96. ANKA MRAK-TARITAŠ

97. MIRANDO MRSIĆ

98. IVANA NINČEVIĆ-LESANDRIĆ, dipl. oec.

99. MILANKA OPAČIĆ

100. VLAHO OREPIĆ

101. RANKO OSTOJIĆ

102. VLADIMIRA PALFI

103. TOMISLAV PANENIĆ

104. DARKO PARIĆ

105. IVAN PENAVA

106. GROZDANA PERIĆ

107. IVAN PERNAR

108. ANA-MARIJA PETIN

109. dr. sc. IRENA PETRIJEVČANIN VUKSANOVIĆ

110. mr. sc. BOŽO PETROV, dr. med.

111. mr. sc. ANDREJ PLENKOVIĆ

112. prof. dr. sc. ROBERT PODOLNJAK

113. MATIJA POSAVEC

114. prof. dr. sc. DRAGO PRGOMET

115. MARIJA PUH

116. dr. sc. MILORAD PUPOVAC

117. VESNA PUSIĆ

118. FURIO RADIN

119. ŽELJKO RAGUŽ

120. akademik ŽELJKO REINER

121. ZDRAVKO RONKO

122. HRVOJE RUNTIĆ

123. ANTE SANADER

124. TOMISLAV SAUCHA

125. IVAN VILIBOR SINČIĆ

126. GIOVANNI SPONZA

127. NENAD STAZIĆ

128. DAVOR IVO STIER

129. dr. sc. INES STRENJA-LINIĆ, dr. med.

130. ANĐELKO STRIČAK

131. MIROSLAV ŠIMIĆ

132. MARIN ŠKIBOLA

133. PETAR ŠKORIĆ

134. PREDRAG ŠTROMAR

135. TOMISLAV TOLUŠIĆ

136. DAMIR TOMIĆ

137. MIRO TOTGERGELI

138. prof. dr. sc. MIROSLAV TUĐMAN

139. NADA TURINA-ĐURIĆ

140. ŽARKO TUŠEK

141. KAŽIMIR VARDA

142. SINIŠA VARGA

143. MARKO VEŠLIGAJ

144. FRANKO VIDOVIĆ

145. DAVOR VLAOVIĆ

146. IVAN VRDOLJAK

147. MARKO VUČETIĆ

148. HRVOJE ZEKANOVIĆ

149. MIHAEL ZMAJLOVIĆ

150. TOMISLAV ŽAGAR

151. IVO ŽINIĆ.

III.

Sukladno članku 9. Zakona o izborima zastupnika u Hrvatski sabor (»Narodne novine«, br. 66/15. – pročišćeni tekst i 104/15. – Odluka i Rješenje Ustavnog suda Republike Hrvatske, broj: U-I-1397/2015 od 24. rujna 2015.), zbog nespojivosti zastupničke dužnosti s istodobnim obnašanjem dužnosti navedenih u citiranom članku, Povjerenstvo je utvrdilo da su se stekli uvjeti za početak mirovanja zastupničkog mandata sljedećim zastupnicima:

1. STJEPAN KOŽIĆ

2. MATIJA POSAVEC

3. PREDRAG ŠTROMAR

4. SLAVEN DOBROVIĆ

5. ANTON KLIMAN

6. dr. sc. MIRO KOVAČ

7. MILAN BANDIĆ, dipl. polit.

8. VLAHO OREPIĆ

9. TOMO MEDVED

10. LOVRO KUŠČEVIĆ

11. dr. sc. ZLATKO HASANBEGOVIĆ

12. IVO ŽINIĆ

13. dr. sc. ZDRAVKO MARIĆ

14. OLEG BUTKOVIĆ

15. DARKO HORVAT

16. TOMISLAV TOLUŠIĆ

17. DANIJEL MARUŠIĆ.

IV.

Povjerenstvo je utvrdilo da su se, sukladno članku 14. Zakona o izborima zastupnika u Hrvatski sabor, stekli uvjeti za početak mirovanja zastupničkog mandata sljedećim zastupnicima:

1. NEDILJKO DUJIĆ

2. VADIMIRA PALFI

3. mr. sc. IVANA MALETIĆ.

V.

U skladu s člankom 42. Zakona o izborima zastupnika u Hrvatski sabor (»Narodne novine«, br. 66/15. – pročišćeni tekst i 104/15. – Odluka i Rješenje Ustavnog suda Republike Hrvatske, broj: U-I-1397/2015 od 24. rujna 2015.), izabranim zastupnicima koji su stavili mandat u mirovanje određeni su zamjenici:

1. MLADEN MADJER, zamjenik zastupnika kandidiran u II. izbornoj jedinici kao kandidat na listi Socijaldemokratske partije Hrvatske – SDP, Hrvatske narodne stranke – Liberalnih demokrata – HNS, Hrvatske seljačke stranke – HSS, Hrvatske stranke umirovljenika – HSU, umjesto STJEPANA KOŽIĆA

2. BERNARDA TOPOLKO, zamjenica zastupnika kandidirana u III. izbornoj jedinici kao kandidatkinja na listi Socijaldemokratske partije Hrvatske – SDP, Hrvatske narodne stranke – Liberalnih demokrata – HNS, Hrvatske seljačke stranke – HSS, Hrvatske stranke umirovljenika – HSU, umjesto MATIJE POSAVCA

3. BOŽICA MAKAR, zamjenica zastupnika kandidirana u III. izbornoj jedinici kao kandidatkinja na listi Socijaldemokratske partije Hrvatske – SDP, Hrvatske narodne stranke – Liberalnih demokrata – HNS, Hrvatske seljačke stranke – HSS, Hrvatske stranke umirovljenika – HSU, umjesto PREDRAGA ŠTROMARA

4. LJUBICA AMBRUŠEC, zamjenica zastupnika kandidirana u II. izbornoj jedinici kao kandidatkinja na listi MOST – Nezavisnih lista – MOST, umjesto SLAVENA DOBROVIĆA

5. MONIKA UDOVIČIĆ, zamjenica zastupnika kandidirana u VIII. izbornoj jedinici kao kandidatkinja na listi Hrvatske demokratske zajednice – HDZ, umjesto ANTONA KLIMANA

6. MARTIN BARIČEVIĆ, zamjenik zastupnika u IX. izbornoj jedinici kao kandidat na listi Hrvatske demokratske zajednice – HDZ, umjesto MIRE KOVAČA

7. ŽELJKO LACKOVIĆ, zamjenik zastupnika kandidiran u II. izbornoj jedinici kao kandidat na listi »Bandić Milan 365 – Stranka rada i solidarnosti« – Stranka rada i solidarnosti, Narodna stranka – Reformisti – Reformisti, Novi val – Stranka razvoja – Novi val, Hrvatska seljačka stranka – Stjepan Radić – HSS – SR i Blok umirovljenici zajedno – BUZ, umjesto MILANA BANDIĆA

8. NATKO FELBAR, zamjenik zastupnika kandidiran u I. izbornoj jedinici kao kandidat na listi MOST – Nezavisnih lista – MOST, umjesto VLAHE OREPIĆA

9. MARIJA JELKOVAC, zamjenica zastupnika kandidirana u VII. izbornoj jedinici kao kandidatkinja na listi Hrvatske demokratske zajednice – HDZ, umjesto TOME MEDVEDA

10. MATO FRANKOVIĆ, zamjenik zastupnika kandidiran u X. izbornoj jedinici kao kandidat na listi Hrvatske demokratske zajednice – HDZ, Hrvatske demokršćanske stranke – HDS, umjesto LOVRE KUŠČEVIĆA

11. SANDA KULIĆ MAKAR, zamjenica zastupnika kandidirana u II. izbornoj jedinici kao kandidatkinja na listi Hrvatske demokratske zajednice – HDZ, Hrvatske socijalno-liberalne stranke – HSLS, umjesto ZLATKA HASANBEGOVIĆA

12. ŽELJKA JOSIĆ, zamjenica zastupnika kandidirana u VI. izbornoj jedinici kao kandidatkinja na listi Hrvatske demokratske zajednice – HDZ, umjesto IVE ŽINIĆA

13. LJUBICA MAKSIMČUK, zamjenica zastupnika kandidirana u V. izbornoj jedinici kao kandidatkinja na listi Hrvatske demokratske zajednice – HDZ, umjesto ZDRAVKA MARIĆA

14. JOSIP BORIĆ, zamjenik zastupnika kandidiran u VIII. izbornoj jedinici kao kandidat na listi Hrvatske demokratske zajednice – HDZ, umjesto OLEGA BUTKOVIĆA

15. NIKOLINA BABIĆ, zamjenica zastupnika kandidirana u III. izbornoj jedinici kao kandidatkinja na listi Hrvatske demokratske zajednice – HDZ, umjesto DARKA HORVATA

16. VESNA BEDEKOVIĆ, zamjenica zastupnika kandidirana u IV. izbornoj jedinici kao kandidatkinja na listi Hrvatske demokratske zajednice – HDZ, umjesto TOMISLAVA TOLUŠIĆA

17. MARKO ŠIMIĆ, zamjenik zastupnika kandidiran u V. izbornoj jedinici kao kandidat na listi Hrvatske demokratske zajednice – HDZ, umjesto DANIJELA MARUŠIĆA

18. IVAN ŠIPIĆ, zamjenik zastupnika kandidiran u IX. izbornoj jedinici kao kandidat na listi Hrvatske demokratske zajednice – HDZ, umjesto NEDILJKA DUJIĆA

19. dr. sc. BRANIMIR BUNJAC, zamjenik zastupnice kandidiran u III. izbornoj jedinici kao kandidat na listi Živog zida, Promijenimo Hrvatsku, Akcije mladih, ABECEDE demokracije, Hrvatske demokratske seljačke stranke i Međimurske stranke, umjesto VLADIMIRE PALFI

20. DAMIR FELAK, zamjenik zastupnice kandidiran u II. izbornoj jedinici kao kandidat na listi Hrvatske demokratske zajednice – HDZ, Hrvatske socijalno-liberalne stranke – HSLS, umjesto IVANE MALETIĆ.

Klasa: 021-17/16-20/11

Zagreb, 14. listopada 2016.

HRVATSKI SABOR

Predsjednik

Hrvatskoga sabora

Božo Petrov, v. r.