PORODICA

VRSTA - Znanstveno ime

VRSTA - Hrvatsko ime

NAPOMENA

SISAVCI

MONOTREMATA

Tachyglossidae

Zaglossus spp.

 

 

DIPROTODONTIA

Phalangeridae

Phalanger orientalis

 

 

 

 

Spilocuscus maculatus

 

 

 

Macropodidae

Dendrolagus dorianus

 

 

 

 

Dendrolagus goodfellowi

 

 

 

 

Dendrolagus inustus

 

 

 

 

Dendrolagus matschiei

 

 

 

 

Dendrolagus ursinus

 

 

SCANDENTIA

Tupaiidae

Tupaiidae spp.

 

 

CHIROPTERA

Pteropodidae

Acerodon spp. (osim vrsta uključenih u Prilog II)

 

 

 

 

Pteropus spp. (osim vrsta uključenih u Prilog II)

 

 

PRIMATES

 

Primates spp. (osim vrsta uključenih u Prilog II)

 

 

XENARTHRA

Mermecophagidae

Myrmecophaga tridactyla

 

 

 

Bradypodidae

Bradypus variegatus

 

 

PHOLIDOTA

Manidae

Manis spp. (osim vrsta uključenih u Prilog II)

 

 

RODENTIA

Sciuridae

Ratufa spp.

 

 

CARNIVORA

Canidae

Cerdocyon thous

 

 

 

 

Chrysocyon brachyurus

 

 

 

 

Cuon alpinus

 

 

 

 

Pseudalopex culpaeus

 

 

 

 

Pseudalopex griseus

 

 

 

 

Pseudalopex gymnocercus

 

 

 

 

Vulpes cana

 

 

 

 

Vulpes zerda

 

 

 

Ursidae

Ursidae spp.

 

 

 

Mustelidae/ Lutrinae

Lutrinae spp. (osim vrsta uključenih u Prilog II)

 

 

 

Mustelidae/ Mephitinae

Conepatus humboldtii

 

 

 

Viverridae

Cryptoprocta ferox

 

 

 

 

Cynogale bennettii

 

 

 

 

Eupleres goudotii

 

 

 

 

Fossa fossana

 

 

 

 

Hemigalus derbyanus

 

 

 

 

Prionodon linsang

 

 

 

Felidae

Felidae spp. (osim vrsta uključenih u Prilog II i udomaćenih jedinki)

 

 

 

Otariidae

Arctocephalus spp. (osim vrsta uključenih u Prilog II)

 

 

 

Odobenidae

Odobenus rosmarus

 

 

 

Phocidae

Mirounga leonina

 

 

PROBOSCIDEA

Elephantidae

Loxodonta africana (populacije Bocvane, Namibije, Južne Afrike i Zimbabvea)

 

 

PERISSODACTYLA

Equidae

Equus onager (osim podvrsta uključenih u Prilog II)

 

 

 

 

Equus zebra hartmannae

 

 

 

Tapiridae

Tapirus terrestris

 

 

 

Rhinocerotidae

Ceratotherium simum simum (samo populacije Južne Afrike i Kraljevine Svaziland)

 

 

ARTIODACTYLA

Tayassuidae

Tayassuidae spp. (osim vrsta uključenih u Prilog II i vrste Pecari tajacu iz Meksika i SAD-a)

 

 

 

Hippopotamidae

Hexaprotodon liberiensis

 

 

 

 

Hippopotamus amphibius

 

 

 

Camelidae

Lama guanicoe

 

 

 

 

Vicugna vicugna (samo populacija Argentine, Bolivije, Čilea i Perua, koje nisu uključene u Prilog II)

 

 

 

Moschidae

Moschus spp. (osim populacije Afganistana, Butana, Indije, Myanmara, Nepala i Pakistana koji su uključeni u Prilog II)

 

 

 

Cervidae

Cervus elaphus bactrianus

 

 

 

 

Pudu mephistophiles

 

 

 

Bovidae

Ammotragus lervia

 

 

 

 

Bison bison athabascae

 

 

 

 

Budorcas taxicolor

 

 

 

 

Cephalophus dorsalis

 

 

 

 

Cephalophus monticola

 

 

 

 

Cephalophus ogilbyi

 

 

 

 

Cephalophus silvicultor

 

 

 

 

Cephalophus zebra

 

 

 

 

Damaliscus pygargus pygargus

 

 

 

 

Gazella cuvieri

 

 

 

 

Gazella dorcas

 

 

 

 

Gazella leptoceros

 

 

 

 

Kobus leche

 

 

 

 

Ovis ammon (osim podvrsta uključenih u Prilog II)

 

 

 

 

Ovis canadensis (samo populacija Meksika)

 

 

 

 

Ovis vignei (osim podvrsta uključenih u Prilog II)

 

 

 

 

Saiga tatarica

 

 

PTICE

RHEIFORMES

Rheidae

Rhea americana

Veliki nandu   

 

 

 

Rhea pennata pennata (samo populacije Argentine i Čilea)

Mali nandu

 

SPHENISCIFORMES

Spheniscidae

Spheniscus demersus

Magareći pingvin

 

CICONIIFORMES

Balaenicipitidae

Balaeniceps rex

Krupnokljuna roda

 

 

Threskiornithidae

Eudocimus ruber

Ružičasti ibis

 

 

Phoenicopteridae

Phoenicopteridae spp. (osim vrsta koje su uključene u Prilog II)

 

 

ANSERIFORMES

Anatidae

Anas bernieri

Madagaskarska kržulja

 

 

 

Anas formosa

Šarenoglava patka

 

 

 

Coscoroba coscoroba

Koskoroba

 

 

 

Cygnus melanocorypha

Crnovrati labud

 

 

 

Dendrocygna arborea

Antilska utva

 

 

 

Oxyura jamaicensis

Cnoglava čakora

 

 

 

Sarkidiornis melanotos

Crnoleđa patka

 

FALCONIFORMES

 

FALCONIFORMES spp. (osim vrsta koje su uključene u Prilog II i jedne vrste iz porodice Cathartidae uključene u Prilog V)

 

 

GALLIFORMES

Cracidae

Crax spp. (osim jedne vrste uključene u Prilog II)

 

 

 

 

Ortalis vetula

Sivoleđa čačalaka

 

 

 

Pauxi spp.

 

 

 

 

Penelopina nigra

Planinski guan

 

 

Phasianidae

Agelastes meleagrides

 

 

 

 

Arborophila charltonii

 

 

 

 

Arborophila orientalis

Crnokapa trčka

 

 

 

Argusianus argus

Plavoglavi paun

 

 

 

Gallus sonneratii

Pjegava kokoš

 

 

 

Ithaginis cruentus

Prugasti tragopan

 

 

 

Lophura bulweri

Bjelorepi fazan

 

 

 

Lophura diardi

Crvenoglavi fazan

 

 

 

Lophura erythrophthalma

Žutorepi fazan

 

 

 

Lophura hatinhensis

 

 

 

 

Lophura hoogerwerfi

 

 

 

 

Lophura ignita

Plavolici fazan

 

 

 

Lophura inornata

Kratkorepi fazan

 

 

 

Lophura leucomelanos

Crni fazan

 

 

 

Pavo muticus

Zeleni paun

 

 

 

Polyplectron bicalcaratum

Sivi paunaš

 

 

 

Polyplectron germaini

Vejtnamski paunaš

 

 

 

Polyplectron malacense

Malajski paunaš

 

 

 

Polyplectron schleiermacheri

Borneanski paunaš

 

GRUIFORMES

Gruidae

Gruidae spp. (osim vrsta koje su uključene u Prilog II)

 

 

 

Otididae

Otididae spp. (osim vrsta koje su uključene u Prilog II)

 

 

COLUMBIFORMES

Columbidae

Columba caribaea

Jamajčanski golub

 

 

 

Didunculus strigirostris

Krupnokljuni golub

 

 

 

Gallicolumba luzonica

Luzonski golub

 

 

 

Goura spp.

 

 

PSITTACIFORMES

 

PSITTACIFORMES spp. (osim vrsta koje su uključene u Prilog II i V te izuzev vrsta Agapornis roseicollis, Melopsittacus undulatus, Nymphicus hollandicus)

 

 

CUCULIFORMES

Musophagidae

Corythaeola cristata

Veliki turako

 

 

 

Crinifer piscator

Prugasti turako

 

 

 

Musophaga porphyreolopha

 

 

 

 

Musophaga violacea

Ljubičasti turako

 

 

 

Tauraco spp. (osim vrsta koje su uključene u Prilog II)

 

 

STRIGIFORMES

 

STRIGIFORMES spp. (osim vrsta koje su uključene u Prilog II)

 

 

APODIFORMES

Trochilidae

Trochilidae spp. (osim vrsta koje su uključene u Prilog II)

 

 

CORACIIFORMES

Bucerotidae

Aceros spp. (osim vrsta koje su uključene u Prilog II)

 

 

 

 

Anorrhinus spp.

 

 

 

 

Anthracoceros spp.

 

 

 

 

Buceros spp. (osim vrsta koje su uključene u Prilog II)

 

 

 

 

Penelopides spp.

 

 

PICIFORMES

Capitonidae

Semnornis ramphastinus

Debelokljuni barbet

 

 

Ramphastidae

Baillonius bailloni

 

 

 

 

Pteroglossus aracari

 

 

 

 

Pteroglossus castanotis

Kestenjastouhi arakari

 

 

 

Pteroglossus viridis

Zeleni arakari

 

 

 

Ramphastos dicolorus

Crvenoprsi tukan

 

 

 

Ramphastos sulfuratus

Žutoprsi tukan

 

 

 

Ramphastos toco

Toko

 

 

 

Ramphastos tucanus

Crvenokljuni tukan

 

 

 

Ramphastos vitellinus

Crvenoguzi tukan

 

 

 

Selenidera maculirostris

 

 

PASSERIFORMES

Cotingidae

Rupicola spp.

 

 

 

Pittidae

Pitta guajana

 

 

 

 

Pitta nympha

 

 

 

Pycnonotidae

Pycnonotus zeylanicus

 

 

 

Muscicapidae

Cyornis ruckii

 

 

 

 

Garrulax canorus

 

 

 

 

Leiothrix argentauris

 

 

 

 

Leiothrix lutea

Kineski slavuj

 

 

 

Liocichla omeiensis

 

 

 

Nectariniidae

Anthreptes pallidigaster

 

 

 

 

Anthreptes rubritorques

 

 

 

Emberizidae

Gubernatrix cristata

 

 

 

 

Paroaria capitata

 

 

 

 

Paroaria coronata

 

 

 

 

Tangara fastuosa

 

 

 

Fringillidae

Carduelis yarrellii

 

 

 

Estrildidae

Amandava formosa

 

 

 

 

Padda fuscata

 

 

 

 

Padda oryzivora

Rižarica

 

 

 

Poephila cincta cincta

 

 

 

Sturnidae

Gracula religiosa

Beo

 

 

Paradisaeidae

Paradisaeidae spp.

 

 

GMAZOVI

TESTUDINATA

Dermatemydidae

Dermatemys mawii

 

 

 

Platysternidae

Platysternon megacephalum

 

 

 

Emydidae

Annamemys annamensis

 

 

 

 

Callagur borneoensis

 

 

 

 

Chrysemys picta

 

 

 

 

Clemmys insculpta

 

 

 

 

Cuora spp.

 

 

 

 

Heosemys depressa

 

 

 

 

Heosemys grandis

 

 

 

 

Heosemys leytensis

 

 

 

 

Heosemys spinosa

 

 

 

 

Hieremys annandalii

 

 

 

 

Kachuga spp. (osim vrsta uključenih u Prilog II)

 

 

 

 

Leucocephalon yuwonoi

 

 

 

 

Malayemys subtrijuga

 

 

 

 

Mauremys mutica

 

 

 

 

Notochelys platynota

 

 

 

 

Orlitia borneensis

 

 

 

 

Pyxidea mouhotii

 

 

 

 

Siebenrockiella crassicollis

 

 

 

 

Terrapene spp. (osim vrsta uključenih u Prilog II)

 

 

 

 

Trachemys scripta elegans

 

 

 

Testudinidae

Testudinidae spp. (osim vrsta uključenih u Prilog II)

 

 

 

Trionychidae

Amyda cartilaginea

 

 

 

 

Chitra spp.

 

 

 

 

Pelochelys spp.

 

 

 

 

Lissemys punctata

 

 

 

Pelomedusidae

Erymnochelys madagascariensis

 

 

 

 

Peltocephalus dumeriliana

 

 

 

 

Podocnemis spp.

 

 

 

Carettochelyidae

Carettochelys insculpta

 

 

 

Chelidae

Chelodina mccordi

 

 

CROCODYLIA

 

CROCODYLIA spp. (osim vrsta uključenih u Prilog II)

 

 

SAURIA

Gekkonidae

Cyrtodactylus serpensinsula

 

 

 

 

Phelsuma spp. (osim vrsta uključenih u Prilog II)

 

 

 

 

Uroplatus spp.

 

 

 

Agamidae

Uromastyx spp.

 

 

 

Chamaeleonidae

Bradypodion spp.

 

 

 

 

Brookesia spp. (osim vrsta uključenih u Prilog II)

 

 

 

 

Calumma spp.

 

 

 

 

Chamaeleo spp. (osim vrsta uključenih u Prilog II)

 

 

 

 

Furcifer spp.

 

 

 

Iguanidae

Amblyrhynchus cristatus

 

 

 

 

Conolophus spp.

 

 

 

 

Iguana spp.

 

 

 

 

Liolaemus gravenhorstii

 

 

 

 

Phrynosoma coronatum

 

 

 

Cordylidae

Cordylus spp.

 

 

 

Teiidae

Crocodilurus amazonicus

 

 

 

 

Dracaena spp.

 

 

 

 

Tupinambis spp.

 

 

 

Scincidae

Corucia zebrata

 

 

 

Xenosauridae

Shinisaurus crocodilurus

 

 

 

Helodermatidae

Heloderma spp.

 

 

 

Varanidae

Varanus spp. (osim vrsta uključenih u Prilog II)

 

 

SERPENTES

Loxocemidae

Loxocemidae spp.

 

 

 

Pythonidae

Pythonidae spp. (osim vrsta uključenih u Prilog II)

 

 

 

Boidae

Boidae spp. (osim vrsta uključenih u Prilog II)

 

 

 

Bolyeriidae

Bolyeriidae spp. (osim vrsta uključenih u Prilog II)

 

 

 

Tropidophiidae

Tropidophiidae spp.

 

 

 

Colubridae

Clelia clelia

 

 

 

 

Cyclagras gigas

 

 

 

 

Dromicus chamissonis

 

 

 

 

Elachistodon westermanni

 

 

 

 

Ptyas mucosus

 

 

 

Elapidae

Hoplocephalus bungaroides

 

 

 

 

Naja atra

 

 

 

 

Naja kaouthia

 

 

 

 

Naja mandalayensis

 

 

 

 

Naja naja

 

 

 

 

Naja oxiana

 

 

 

 

Naja philippinensis

 

 

 

 

Naja sagittifera

 

 

 

 

Naja samarensis

 

 

 

 

Naja siamensis

 

 

 

 

Naja sputatrix

 

 

 

 

Naja sumatrana

 

 

 

 

Ophiophagus hannah

 

 

 

Viperidae

Crotalus durissus unicolor

 

 

 

 

Crotalus willardi

 

 

 

 

Vipera wagneri

 

 

VODOZEMCI

 

Dendrobatidae

Dendrobates spp.

 

 

 

 

Epipedobates spp.

 

 

 

 

Minyobates spp.

 

 

 

 

Phyllobates spp.

 

 

 

Mantellidae

Mantella spp.

 

 

 

Microhylidae

Scaphiophryne gottlebei

 

 

 

Ranidae

Conraua goliath

 

 

 

 

Euphlyctis hexadactylus

 

 

 

 

Hoplobatrachus tigerinus

 

 

 

 

Rana catesbeiana

 

 

 

Myobatrachidae

Rheobatrachus spp. (osim vrsta uključenih u Prilog II)

 

 

 

Ambystomidae

Ambystoma dumerilii

 

 

 

 

Ambystoma mexicanum

 

 

RIBE

ORECTOLOBIFORMES

Rhincodontidae

Rhincodon typus

 

 

ACIPENSERIFORMES

 

ACIPENSERIFORMES spp.

 

 

OSTEOGLOSSIFORMES

Osteoglossidae

Arapaima gigas

 

 

CYPRINIFORMES

Cyprinidae

Caecobarbus geertsi

 

 

SYNGNATHIFORMES

Syngnathidae

Hippocampus spp.

 

 

PERCIFORMES

Labridae

Cheilinus undulatus

 

 

CERATODONTIFORMES

Ceratodontidae

Neoceratodus forsteri

 

 

PAUČNJACI

SCORPIONES

Scorpionidae

Pandinus dictator

 

 

 

 

Pandinus gambiensis

 

 

 

 

Pandinus imperator

 

 

ARANEA

Theraphosidae

Aphonopelma albiceps

 

 

 

 

Aphonopelma pallidum

 

 

 

 

Brachypelma spp.

 

 

 

 

Brachypelmides klaasi

 

 

KUKCI

LEPIDOPTERA

 

Papilionidae

Atrophaneura jophon

 

 

 

 

Atrophaneura palu

 

 

 

 

Atrophaneura pandiyana

 

 

 

 

Baronia brevicornis

 

 

 

 

Bhutanitis spp.

 

 

 

 

Graphium sandawanum

 

 

 

 

Graphium stresemanni

 

 

 

 

Ornithoptera spp. (osim vrsta koje su uključene u Prilog II)

 

 

 

 

Papilio benguetanus

 

 

 

 

Papilio esperanza

 

 

 

 

Papilio grosesmithi

 

 

 

 

Papilio maraho

 

 

 

 

Papilio morondavana

 

 

 

 

Papilio neumoegeni

 

 

 

 

Parides ascanius

 

 

 

 

Parides hahneli

 

 

 

 

Teinopalpus spp.

 

 

 

 

Trogonoptera spp.

 

 

 

 

Troides spp.

 

 

ŠKOLJKAŠI

 

Tridacnidae

Tridacnidae spp.

 

 

 

Unionidae

Cyprogenia aberti

 

 

 

 

Epioblasma torulosa rangiana

 

 

 

 

Pleurobema clava

 

 

PUŽEVI

 

Camaenidae

Papustyla pulcherrima

 

 

 

Strombidae

Strombus gigas

 

 

ŽARNJACI

HELIOPORACEA

Helioporidae

Heliporidae spp.

 

 

STOLONIFERA

Tubiporidae

Tubiporidae spp.

 

 

ANTIPATHARIA

 

Antipatharia spp.

 

 

SCLERACTINIA

 

Scleractinia spp.

 

 

MILLEPORINA

Milleporidae

Milleporidae spp.

 

 

STYLASTERINA

Stylasteridae

Stylasteridae spp.

 

 

 

 

 

 

 

FLORA

 

Agavaceae

Agave victoriae-reginae

 

 

 

Amaryllidaceae

Galanthus spp.

 

 

 

 

Sternbergia spp.

 

 

 

Apocynaceae

Hoodia spp.

 

 

 

 

Pachypodium spp. (osim vrsta koje su uključene u Prilog II)

 

 

 

 

Rauvolfia serpentina

 

 

 

Araliaceae

Panax ginseng (samo populacija Rusije)

 

 

 

 

Panax quinquefolius

 

 

 

Berberidaceae

Podophyllum hexandrum

 

 

 

Bromeliaceae

Tillandsia harrisii

 

 

 

 

Tillandsia kammii

 

 

 

 

Tillandsia kautskyi

 

 

 

 

Tillandsia mauryana

 

 

 

 

Tillandsia sprengeliana

 

 

 

 

Tillandsia sucrei

 

 

 

 

Tillandsia xerographica

 

 

 

Cactaceae

Cactaceae spp. (osim vrsta koje su uključene u Prilog II)

 

 

 

Caryocaraceae

Caryocar costaricense

 

 

 

Crassulaceae

Dudleya stolonifera

 

 

 

 

Dudleya traskiae

 

 

 

Cyatheaceae

Cyathea spp.

 

 

 

Cycadaceae

Cycadaceae spp. (osim vrsta koje su uključene u Prilog II)

 

 

 

Diapensiaceae

Shortia galacifolia

 

 

 

Dicksoniaceae

Cibotium barometz

 

 

 

 

Dicksonia spp. (samo američke populacije)

 

 

 

Didiereaceae

Didiereaceae spp.

 

 

 

Dioscoreaceae

Dioscorea deltoidea

 

 

 

Droseraceae

Dionaea muscipula

 

 

 

Euphorbiaceae

Euphorbia spp. (osim vrsta koje su uključene u Prilog II)

 

 

 

Fouquieriaceae

Fouquieria columnaris

 

 

 

Juglandaceae

Oreomunnea pterocarpa

 

 

 

Fabaceae

Pericopsis elata

 

 

 

 

Platymiscium pleiostachyum

 

 

 

 

Pterocarpus santalinus

 

 

 

Liliaceae

Aloe spp. (osim vrste Aloe vera ili A. barbadensis)

 

 

 

Meliaceae

Swietenia humilis

 

 

 

 

Swietenia mahagoni

 

 

 

 

Swietenia macrophylla (populacije tropskog područja Amerika)

 

 

 

Nepenthaceae

Nepenthes spp. (osim vrsta koje su uključene u Prilog II)

 

 

 

Orchidaceae

Orchidaceae spp. (osim vrsta koje su uključene u Prilog II)

 

 

 

Orobanchaceae

Cistanche deserticola

 

 

 

Arecaceae

Beccariophoenix madagascariensis

 

 

 

 

Chrysalidocarpus decipiens

 

 

 

 

Lemurophoenix halleuxii

 

 

 

 

Marojejya darianii

 

 

 

 

Neodypsis decaryi

 

 

 

 

Ravenea louvelii

 

 

 

 

Ravenea rivularis

 

 

 

 

Satranala decussilvae

 

 

 

 

Voanioala gerardii

 

 

 

Portulacaceae

Anacampseros spp.

 

 

 

 

Avonia spp.

 

 

 

 

Lewisia serrata

 

 

 

Primulaceae

Cyclamen spp.

 

 

 

Proteaceae

Orothamnus zeyheri

 

 

 

 

Protea odorata

 

 

 

Ranunculaceae

Hydrastis canadensis

 

 

 

Rosaceae

Prunus africana

 

 

 

Sarraceniaceae

Sarracenia spp. (osim vrsta koje su uključene u Prilog II)

 

 

 

Scrophulariaceae

Picrorhiza kurrooa

 

 

 

Stangeriaceae

Bowenia spp.

 

 

 

Taxaceae

Taxus chinensis

 

 

 

 

Taxus cuspidata

 

 

 

 

Taxus fuana

 

 

 

 

Taxus sumatrana

 

 

 

 

Taxus wallichiana

 

 

 

Thymeleaceae

Aquilaria spp.

 

 

 

 

Gonystylus spp.

 

 

 

 

Gyrinops spp.

 

 

 

Valerianaceae

Nardostachys grandiflora

 

 

 

Welwitschiaceae

Welwitschia mirabilis

 

 

 

Zamiaceae

Zamiaceae spp. (osim vrsta koje su uključene u Prilog II)

 

 

 

Zingiberaceae

Hedychium philippinense

 

 

 

Zygophyllaceae

Guaiacum spp.