NN 120/2018 (31.12.2018.), Pravilnik o izmjeni Pravilnika o dodjeljivanju ostavinskih predmeta u rad javnim bilježnicima

Ministarstvo pravosuđa

2414

Na temelju članka 245. stavka 2. Zakona o nasljeđivanju (»Narodne novine«, broj 48/03., 163/03., 35/05., 127/13. i 33/15.) ministar pravosuđa donosi

PRAVILNIK

O IZMJENI PRAVILNIKA O DODJELJIVANJU OSTAVINSKIH PREDMETA U RAD JAVNIM BILJEŽNICIMA

Članak 1.

U Pravilniku o dodjeljivanju ostavinskih predmeta u rad javnim bilježnicima (»Narodne novine«, broj 35/15.) Raspored područja za dodjelu ostavinskih predmeta u rad javnim bilježnicima mijenja se i glasi:

»RASPORED PODRUČJA ZA DODJELU OSTAVINSKIH PREDMETA U RAD JAVNIM BILJEŽNICIMA

Općinski sudSlužbeno sjedište javnog bilježnikaPodručje za dodjelu ostavinskih predmeta u rad javnim bilježnicima
Općinski sud u Bjelovaru

Bjelovar

Čazma

Općine: Ivanska, Kapela, Nova Rača, Rovišće, Severin, Šandrovac, Štefanje, Velika Pisanica, Veliko Trojstvo i Zrinski Topolovac te gradovi: Bjelovar i Čazma.

Daruvar

Garešnica

Grubišno Polje

Pakrac

Općine: Berek, Dežanovac, Đulovac, Hercegovac, Končanica, Sirač, Velika Trnovitica i Veliki Grđevac te gradovi: Daruvar, Garešnica, Grubišno Polje, Lipik i Pakrac.
KriževciOpćine: Gornja Rijeka, Kalnik, Sveti Ivan Žabno i Sveti Petar Orehovec te Grad Križevci.
Općinski sud u Crikvenici

Crikvenica

Novi Vinodolski

Senj

Općina: Vinodolska općina te gradovi: Crikvenica, Novi Vinodolski i Senj.

Krk

Omišalj

Općine: Baška, Dobrinj, Malinska – Dubašnica, Omišalj, Punat i Vrbnik te Grad Krk.
RabOpćina Lopar i Grad Rab.
Općinski sud u Čakovcu

Čakovec

Mursko Središće

Prelog

Općine: Belica, Dekanovec, Domašinec, Donja Dubrava, Donji Kraljevec, Donji Vidovec, Goričan, Gornji Mihaljevec, Kotoriba, Mala Subotica, Nedelišće, Orehovica, Podturen, Pribislavec, Selnica, Strahoninec, Sveta Marija, Sveti Juraj na Bregu, Sveti Martin na Muri, Šenkovec, Štrigova i Vratišinec te gradovi: Čakovec, Mursko Središće i Prelog.
Općinski sud u Dubrovniku

Blato

Korčula

Općine: Blato, Lastovo, Lumbarda, Orebić, Smokvica, Trpanj i Vela Luka te Grad Korčula.
DubrovnikOpćine: Dubrovačko Primorje, Janjina, Konavle, Mljet, Ston i Župa Dubrovačka te Grad Dubrovnik.
Općinski sud u ĐakovuĐakovoOpćine: Drenje, Gorjani, Levanjska Varoš, Punitovci, Satnica Đakovačka, Semeljci, Strizivojna, Trnava i Viškovci te Grad Đakovo.
NašiceOpćine: Donja Motičina, Đurđenovac, Feričanci, Koška i Podgorač te Grad Našice.
Općinski sud u Gospiću

Gospić

Korenica

Otočac

Općine: Brinje, Donji Lapac, Gračac, Karlobag, Lovinac, Perušić, Plitvička Jezera, Udbina i Vrhovine te gradovi: Gospić i Otočac.
Općinski sud u Karlovcu

Duga Resa

Karlovac

Ozalj

Slunj

Općine: Barilović, Bosiljevo, Cetingrad, Draganić, Generalski Stol, Kamanje, Krnjak, Lasinja, Netretić, Rakovica, Ribnik, Vojnić i Žakanje te gradovi: Duga Resa, Karlovac, Ozalj i Slunj.
OgulinOpćine: Josipdol, Plaški, Saborsko i Tounj te Grad Ogulin.
Općinski sud u Koprivnici

Đurđevac

Koprivnica

Općine: Drnje, Đelekovec, Ferdinandovac, Gola, Hlebine, Kalinovac, Kloštar Podravski, Koprivnički Bregi, Koprivnički Ivanec, Legrad, Molve, Novigrad Podravski, Novo Virje, Peteranec, Podravske Sesvete, Rasinja, Sokolovac i Virje te gradovi: Đurđevac i Koprivnica.
Općinski sud u Kutini

Kutina

Novska

Popovača

Općine: Jasenovac, Lipovljani i Velika Ludina te gradovi: Kutina, Novska i Popovača.
Općinski sud u MakarskojImotskiOpćine: Cista Provo, Lokvičići, Lovreć, Podbablje, Proložac, Runovići, Zagvozd i Zmijavci te Grad Imotski.
MakarskaOpćine: Baška Voda, Brela, Gradac, Podgora i Tučepi te Grad Makarska.
Općinski sud u Metkoviću

Metković

Ploče

Vrgorac

Općine: Kula Norinska, Pojezerje, Slivno i Zažablje te gradovi: Metković, Opuzen, Ploče i Vrgorac.
Općinski sud u Osijeku

Beli Manastir

Darda

Općine: Bilje, Čeminac, Darda, Draž, Jagodnjak, Kneževi Vinogradi, Petlovac i Popovac te Grad Beli Manastir.

Donji Miholjac

Valpovo

Općine: Bizovac, Magadenovac, Marijanci, Petrijevci, Podravska Moslavina i Viljevo te gradovi: Belišće, Donji Miholjac i Valpovo.
OsijekOpćine: Antunovac, Čepin, Erdut, Ernestinovo, Šodolovci, Vladislavci i Vuka te Grad Osijek.
Općinski sud u Pazinu

Buje – Buie

Novigrad – Cittanova

Umag – Umago

Općine: Brtonigla – Verteneglio, Grožnjan – Grisignana i Oprtalj – Portole te gradovi: Buje – Buie, Novigrad – Cittanova i Umag – Umago.
BuzetOpćina: Lanišće te Grad Buzet.
LabinOpćine: Kršan, Pićan, Raša i Sveta Nedjelja te Grad Labin.
PazinOpćine: Cerovlje, Gračišće, Karojba, Lupoglav, Motovun – Montona, Sveti Petar u Šumi i Tinjan te Grad Pazin.

Poreč – Parenzo

Višnjan – Visignano

Općine: Funtana – Fontane, Kaštelir – Labinci – Castelliere – S. Domenica, Sveti Lovreč, Tar – Vabriga – Torre – Abrega, Višnjan – Visignano, Vižinada – Visinada i Vrsar – Orsera te Grad Poreč – Parenzo.
Općinski sud u PožegiPožegaOpćine: Brestovac, Čaglin, Jakšić, Kaptol i Velika te gradovi: Kutjevo, Pleternica i Požega.
Općinski sud u Puli – PolaPula – PolaOpćine: Barban, Fažana – Fasana, Ližnjan – Lisignano, Marčana, Medulin i Svetvinčenat te gradovi: Pula – Pola i Vodnjan – Dignano.

Rovinj – Rovigno

Žminj

Općine: Bale – Valle, Kanfanar i Žminj te Grad Rovinj – Rovigno.
Općinski sud u Rijeci

Cres

Mali Lošinj

Gradovi: Cres i Mali Lošinj.

Čavle

Kastav

Kostrena

Rijeka

Općine: Čavle, Jelenje, Klana, Kostrena i Viškovo te gradovi: Bakar, Kastav, Kraljevica i Rijeka.
DelniceOpćine: Brod Moravice, Fužine, Lokve, Mrkopalj, Ravna Gora i Skrad te gradovi: Čabar, Delnice i Vrbovsko.

Lovran

Opatija

Općine: Lovran, Matulji i Mošćenička Draga te Grad Opatija.
Općinski sud u Sesvetama

Dugo Selo

Sesvete

Sveti Ivan Zelina

Gradska četvrt Grada Zagreba Sesvete, općine: Bedenica, Brckovljani i Rugvica te gradovi: Dugo Selo i Sveti Ivan Zelina.
VrbovecOpćine: Dubrava, Farkaševac, Gradec, Preseka i Rakovec te Grad Vrbovec.
Općinski sud u SiskuGlinaOpćine: Gvozd i Topusko te Grad Glina.
Hrvatska KostajnicaOpćine: Donji Kukuruzari, Dvor, Hrvatska Dubica i Majur te Grad Hrvatska Kostajnica.

Petrinja

Sisak

Općine: Lekenik, Martinska Ves i Sunja te gradovi: Petrinja i Sisak.
Općinski sud u Slavonskom BroduNova GradiškaOpćine: Cernik, Davor, Dragalić, Gornji Bogićevci, Nova Kapela, Okučani, Rešetari, Stara Gradiška, Staro Petrovo Selo i Vrbje te Grad Nova Gradiška.
Slavonski BrodOpćine: Bebrina, Brodski Stupnik, Bukovlje, Donji Andrijevci, Garčin, Gornja Vrba, Gundinci, Klakar, Oprisavci, Oriovac, Podcrkavlje, Sibinj, Sikirevci, Slavonski Šamac, Velika Kopanica i Vrpolje te Grad Slavonski Brod.
Općinski sud u SplituKaštel StariOpćine: Lećevica, Prgomet i Primorski Dolac te Grad Kaštela.
OmišOpćine: Dugi Rat, Šestanovac i Zadvarje te Grad Omiš.
SinjOpćine: Dicmo, Hrvace i Otok te gradovi: Sinj, Trilj i Vrlika.
SolinOpćine: Dugopolje, Klis i Muć te Grad Solin.
SplitOpćine: Podstrana i Šolta te Grad Split.
Stari GradOpćine: Jelsa i Sućuraj te gradovi: Hvar i Stari Grad.
SupetarOpćine: Bol, Milna, Nerežišća, Postira, Pučišća, Selca i Sutivan te Grad Supetar.
TrogirOpćine: Marina, Okrug i Seget te Grad Trogir.
VisGradovi: Komiža i Vis.
Općinski sud u Šibeniku

Drniš

Knin

Općine: Biskupija, Civljane, Ervenik, Kijevo, Kistanje, Promina, Ružić i Unešić te gradovi: Drniš i Knin.

Šibenik

Vodice

Općine: Bilice, Murter – Kornati, Pirovac, Primošten, Rogoznica, Tisno i Tribunj te gradovi: Skradin, Šibenik i Vodice.
Općinski sud u VaraždinuIvanecOpćine: Bednja, Donja Voća, Klenovnik i Maruševec te gradovi: Ivanec i Lepoglava.
LudbregOpćine: Mali Bukovec, Martijanec, Sveti Đurđ i Veliki Bukovec te Grad Ludbreg.
Novi MarofOpćine: Breznica, Breznički Hum, Ljubešćica i Visoko te gradovi: Novi Marof i Varaždinske Toplice.
VaraždinOpćine: Beretinec, Cestica, Gornji Kneginec, Jalžabet, Petrijanec, Sračinec, Sveti Ilija, Trnovec Bartolovečki, Vidovec i Vinica te Grad Varaždin.
Općinski sud u Velikoj GoriciIvanić-GradOpćine: Kloštar Ivanić i Križ te Grad Ivanić-Grad
Velika GoricaOpćine: Kravarsko, Orle i Pokupsko te Grad Velika Gorica.
Općinski sud u Vinkovcima

Otok

Vinkovci

Općine: Andrijaševci, Ivankovo, Jarmina, Markušica, Nijemci, Nuštar, Privlaka, Stari Jankovci, Stari Mikanovci, Tordinci i Vođinci te gradovi: Otok i Vinkovci.
ŽupanjaOpćine: Babina Greda, Bošnjaci, Cerna, Drenovci, Gradište, Gunja, Štitar i Vrbanja te Grad Županja.
Općinski sud u Virovitici

Orahovica

Slatina

Općine: Crnac, Čačinci, Čađavica, Mikleuš, Nova Bukovica, Sopje, Voćin i Zdenci te gradovi: Orahovica i Slatina.

Pitomača

Virovitica

Općine: Gradina, Lukač, Pitomača, Suhopolje i Špišić Bukovica te Grad Virovitica.
Općinski sud u Vukovaru

Ilok

Vukovar

Općine: Bogdanovci, Borovo, Lovas, Negoslavci, Tompojevci, Tovarnik i Trpinja te gradovi: Ilok i Vukovar.
Općinski sud u ZadruBenkovacOpćine: Jasenice, Lišane Ostrovičke, Polača i Stankovci te gradovi: Benkovac i Obrovac.
Biograd na MoruOpćine: Pakoštane, Pašman, Sveti Filip i Jakov i Tkon te Grad Biograd na Moru.
PagOpćine: Kolan i Povljana te gradovi: Novalja i Pag.
ZadarOpćine: Bibinje, Galovac, Kali, Kukljica, Novigrad, Poličnik, Posedarje, Preko, Privlaka, Ražanac, Sali, Starigrad, Sukošan, Škabrnja, Vir, Vrsi i Zemunik Donji te gradovi: Nin i Zadar.
Općinski građanski sud u Zagrebu

Črnomerec

Donja Dubrava

Donji Grad

Gornja Dubrava

Gornji Grad – Medveščak

Maksimir

Peščenica – Žitnjak

Podsljeme

Podsused – Vrapče

Stenjevec

Trešnjevka – jug

Trešnjevka – sjever

Trnje

Gradske četvrti Grada Zagreba: Črnomerec, Donja Dubrava, Donji Grad, Gornja Dubrava, Gornji Grad – Medveščak, Maksimir, Peščenica – Žitnjak, Podsljeme, Podsused – Vrapče, Stenjevec, Trešnjevka – jug, Trešnjevka – sjever i Trnje.
Općinski sud u Novom Zagrebu

Brezovica

Novi Zagreb – istok

Novi Zagreb – zapad

Gradske četvrti Grada Zagreba: Brezovica, Novi Zagreb – istok i Novi Zagreb – zapad.

Jastrebarsko

Pisarovina

Općine: Klinča Sela, Krašić, Pisarovina i Žumberak te Grad Jastrebarsko.

Samobor

Sveta Nedjelja

Općina Stupnik te gradovi: Samobor i Sveta Nedelja.
ZaprešićOpćine: Bistra, Brdovec, Dubravica, Jakovlje, Luka, Marija Gorica i Pušća te Grad Zaprešić.
Općinski sud u Zlataru

Donja Stubica

Oroslavje

Općine: Gornja Stubica, Marija Bistrica i Stubičke Toplice te gradovi: Donja Stubica i Oroslavje
KlanjecOpćine: Kraljevec na Sutli, Kumrovec, Tuhelj i Zagorska Sela te Grad Klanjec.
KrapinaOpćine: Đurmanec, Jesenje, Petrovsko i Radoboj te Grad Krapina.
PregradaOpćine: Desinić i Hum na Sutli te Grad Pregrada.
ZabokOpćine: Bedekovčina, Krapinske Toplice, Sveti Križ Začretje i Veliko Trgovišće te Grad Zabok.
ZlatarOpćine: Budinščina, Hrašćina, Konjščina, Lobor, Mače, Mihovljan, Novi Golubovec i Zlatar Bistrica te Grad Zlatar.«






Članak 2.

Ovaj Pravilnik objavit će se u »Narodnim novinama« i stupa na snagu 1. siječnja 2019.

Klasa: 011-01/18-01/44
Urbroj: 514-05-01-01-01-18-02
Zagreb, 28. prosinca 2018.

Ministar
Dražen Bošnjaković, v. r.